» Poradna » Ostatní

Novinářský průkaz kde a nejlevněji ho zařídit

Zdravím, nevíte náhodou kde by se dal pokud možno co nejlevněji sehnat/pořídit novinářský průkaz? Děkuji

Odpovědi na otázku

Nemají cosi jako federaci myslím žurnalisti, to se snad ptej u nich. A hlavně musíš prokázat, že pracuješ pro nějaké médium na občanku ti ho nedají. Pak budeš také muset být asi členem toho jejich spolku což znamená další členské příspěvky.

No jasný, prokázat to není problém, ocenil bych několik odkazů.

Když to není problém prokázat, kontaktuj svého zaměstnavatele či odborovou organizaci tam ti řeknou co a jak. Tedy kam zajít, jaký formulář vyplnit atd.

Já vždy myslel ze novinář má vyhledat, pochopit a předat informace. Na vše ostatní tu máme automatické generátory. Se potom nedivím, že zprávy myji takovou úroveň.Za pár dní tu bude dotaz "Jsem novinář a dostal jsem za úkol napsat článek. Nevíte o čem mám psát a kde mám hledat informace"

Pracuji na jednom nejmenovaném webu kde nejdou zprávy jako jsou TV Nova, Prima apod. Ale magazín/blog o hrách. A s průkazem by jsem měl výhody co se týče vstupenek na akce apod...

"by jsem měl"nechcete si to ještě rozmyslet tu novinařinu?

Hm, tak to nemáš nárok kámo, průkaz ti nebude vydán, nejsi člen.

bude mít ta www ze zjevného podvodníka, který jim kazí jméno, a který je lehce zjistitelný přes providera UPC. Máš smůlu, šmejdi jsou sledovaní

Správně bych místo by jsem; bychom místo by jsme atd. Jo, jo, noviřana asi nebude Váš kůň.

Oprava: novinařina místo noviřana. omlouvám se!

"by jsi" neměl - Neměl bys nic. Jednak novinářský průkaz nezískáš jen tak, leda "by jsi" - bys ho zfalšoval. Podmínkou je členství v Syndikátu novinářů (a podmínky členství jsou dost tvrdé) a na drtivou většinu akcí se stejně musíš akreditovat. Někde to jde poměrně snadno, jinde má šanci jen pár vyvolených. Akredituje vysílající redakce, novináři "na volné noze" se akreditují sami, ale zase musí prokázat svoji publikační činnost. Ono je to složitější, záleží na významu akce a pořadatelích, ovšem nepočítej, že jako "redaktor" více méně bezejmenného webu o hrách bys získal přístup zdarma na koncerty či sportovní podniky.

napis do redakce

takovouhle snůžku žvástů už jsem dlouho nečetl, je ovšem smutné, že se s tím setkávám stále častěji, pokud nechcete poradit, nechte si své výlevy pro sebe. na svůj dotaz možná najdeš odpověď zde http://www.syndikat-novinaru.cz/

novinářský průkaz není veřejná listina, může ho tedy vydat kdo chce, ale taky ho nikdo nemusí akceptovat, syndikát novinářů je obyčejný spolek (z. s.) hrající si na komoru

Jak získám formulář k vyplnění na průkaz novináře. Dík Jiří Horák