» Poradna » Programy

Novell, Excel, Windows ... ?

Občas se stává, že otevřeme excelovský soubor pro zápis v době, kdy ho má otevřený jiný uživatel. Soubor je na novellovském disku (4.1) a klienti jsou Win98.  Uživatel, který se jako první rozhodne soubor uložit se hláškou dozví, že soubor uložit s tímto jménem nelze a uloží se s náhodným jménem a bez přípony xls (ale v excelovském formátu). Taková situace nastává pouze někdy, obvykle se ihned při otvírání uživatel dozví, že se souborem pracuje jiný uživatel. Nesetkali jste se někdo s podobným případem?

Odpovědi na otázku

Jojo, to znam. Taky jsme obcas s tim zapasili, na uplne stejne konfiguraci. Ted ale uz presne nevim, jak jsme to vyresili. Nejsem si na 100% jisty, ale zkus se mrknout na volbu Nastroje - sdileni sesitu. Mam ten dojem, ze to pomohlo??