» Poradna » Web a internet

Novej Chrome, co je to za novoty? (nastaveni, funkce...)

Pred par dny vylezl novy Chrome a krome toho, ze trochu jinak vypada, se zacal i trochu jinak chovat.Co me trapi, nepamatuje si treba nektera nastaveni. Porad treba krici, ze nema k dispozici Flash. A i kdyz mu to v nastaveni ehm nastavim, aby se neptal a proste po nem sahnul automaticky, stejne si to nepamatuje. A priste zas musim klikat na Flash povolit a refreshovat stranku.A pak taky znovunacita jiz nactene karty. Znate to, neco si otevru, poklikam par clanku pro otevreni na nove karte, ale kdyz k nim pak dojdu, nacita je znovu. A kdyz se vratim na puvodni stranku/kartu s vychozim webem, nacte ho znovu taktez.Da se tohle vsechno nekde poresit, v nastaveni, ale tak aby si to Chrome pamatoval? Viz prvni dotaz na Flash, i kdyz nastavim "proste mej Flash" a dokonce pro konkretni weby, kde ho chci pouzivat, pri nove navsteve stejne nic nevi a vola po nem. :/

Odpovědi na otázku

Ano, takto se to chová a neuděláš s tím nic - protože google ví nejlíp co je pro tebe nejlepší, stará se o tvoji bezpečnost - bdí nad tebou....

To je proste snaha jak Flash vymitit

Dá se to nastavit, už to tu někdo řešil :Do adresního řádku napsat:chrome://flags/Vyhledat (Ctrl+F):Enable Ephemeral Flash PermissionsZměnit nastavení na:Disabled Jinak je to záměr Googlu, aby se flash pokud možno nepoužíval. Je to technologie která má v dohledné době z webů zmizet, tak zatím její užívání trochu znepříjemňují.

Tak toho jsem se bal, on to neni bug, ona je to featura?

Google protlaci horsi a pomalsi HTML5, nebot nejde zablokovat jako flash = vic $$$.

Seš úplně mimo.

Tak ne kazdy miluje HTML5 autoplay nebo reklamy jako ty. ;)

HTML5 pomalší ako Flash? Jaguár pomalší ako Škodovka?

Ty ses ale chytrak vid ;). By me zajimalo, jak merite "rychlost" HTML5 :D a porovnavate ho z Flashem. Jakou metodikou? Vzdyt HTML neni programovaci jazyk, neni to ani zadny renderovaci engine nebo stylistycky nastroj..... To je jak porovnavat rychlost letadla a odstin cervene. Naprosty nesmysl.

Jaguar ti je ve meste na nic, skoda bude mit lepsi vykon i spotrebu . :)

A k cemu presne je ve meste ten vykon a koho presne zajima ta spotreba?E-Type vzdycky byl, je a bude nejlepsim vozem do mesta i na venkov!(Nepouzivejte v prikladech auta, kdyz o nich nic nevite.)

Ano, je to feature a bude hůř, postupně restrikce budou houstnout až po úplné zrušení podpory. Flash je děravé a nebezpečné zlo.

Zbytečně silná slova. Samotné Windows jsou děravé jako řešeto a nikdo je kvůli tomu nevyhazuje. Každý program se dá kreknout a je jen na jeho výrobci, jak rychle zareaguje a jestli vůbec. Existuje dalších tisíc způsobů, jak napadnout PC a konec Flash na tom nic nezmění a bezpečnostní riziko sníží minimálně. Je to jako kapka v moři. Nejdůležitější je povědomí a chování uživatele u PC. ☺