» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nové SSD

Ahoj a pěkné odpoledne všem,potřebuji v notebooku vyměnit stávající SSD 120GB za SSD 240GB.Manuálně vyměnit SSD není problém ale nejsem si jistý když dám do notebooku to nové SSD s větší kapacitou zda budu moci postupovat jako při nové instalaci/reinstalaci OS z připravené flešky ?O data mi nejde, jen nevím zda mohu na ten nový SSD hned instalovat OS a zda si bios po výměně SSD pamatuje licenční klíč ?Na notebooku byl nainstalován v minulosti Windovs 7(OEM) a později upgrade na Windovs 10.Jde o notebook Acer Aspire E1-531, Windows 10.Za každou radu nebo informaci předem děkuju,Vladimír

Odpovědi na otázku

Vymenite SSD, nainstalujete OS z flashky a je to.

Díky, já jsem taky toho názoru ale raději se zeptám :)

Druhá možnost je to naklonovat.

Normalne se to aktivuje "samo".Predpoklad je legalni WIN, stejne verze home/pro.Je jedno jestli 32 nebo 64 bit - z hlediska licence.V kroku kde to po tobe chce klic dej volbu "ted klic nechci zadavat"..next.. next.. ano .. ano ...a pokud je funkcni pripojeni k netu, tak se to aktivuje "samo"Neni zac. Pa.

Díky moc Jmeno, licence je legální a připojení k netu je funkční, tak to snad bude bez problému, díky všem !! a krásný den....!!