» Poradna » Mobily

Nové reproduktory 2.1 kolem 3k

Ahoj, mám doma aktuálně tyto reproduktory (https://www.alza.cz/reproduktory-genius-sw-2-... ) a rád bych je vyměnil za něco lepšího zhruba do těch 3 tisíc.Při projíždění nabídky jsem zjistil že je výběr v podstatě omezen na:http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/genius-sw-g2_1-3000/http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/logitech-z-523/http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/philips-spa5300/a pak široká paleta Trust reproduktorů o kterých jsem četl, že patří do těch méně kvalitních kousků.U každého reproduktoru si někdo stěžuje na špatné středy a výšky, které asi v této cenové relaci budou tedy samozřejmostí :). Každopádně se nepovažuji za žádného hudebního experta což značí i moje relativní spokojenost s aktuálníma repráčkama, kterým už ale dochází dech co se týče subwooferu a drtivá většina přehrávané hudby tvoří videa z YT popřípadě nějaké online streamovací služby.Od reproduktorů tedy očekávám pěkný zvuk především na hudbu a dobré basy.Můžete mi tedy doporučit některý z výše uvedených nebo doporučit jiný? A jsou Trust reproduktory opravdu tak špatné i pro takového hudebního laika jako jsem já? Díky ;)

Odpovědi na otázku

philips bych zkusil ja mam velmi dobre zkušenosti stouhle značkou u sluchatek,ale jak to je z reprakama to nemam tušeni,vzhledově tež vypadaj perfektně i když se mi vice osobně pačí ty první ale to jen diky skorpionu kterej tež mam na krku vytetovano,tak by to s mou osobou i ladilo,dle meho nazoru bych asi šel do těch philipsech,každopadně maš 14dní na vracení zboží bez udaní duvodu

Za mě genius. Mám to doma a super.

ty philipsy před časem byly v nějakém velkém testu repro - možná do 2 tisíc - a dopadly výborně. Ale třeba je něco lepšího za mírně vyšší cenu, nevím... Značce Trust příliš nevěřím, Genius je prý OK, jen prý občas mívá nějaké drobné problémky, jako že daj blbej kondenzátor apod. takže to vyžaduje drobný zásah a pak to klidně léta funguje ok.

Pokud netrvas na 2.1 predevsim proto, aby to hutne basovalo ale spise chces poslouchat hudbu, zauvazoval bych o sestave 2.0, ktera misto osizenych vsech soucasti bude schopna aspon neco zahrat. Mel jsem podobny pozadavek do kancelare a sahl po Microlab Solo6c http://www.k24.cz/product/102869/Elektronik... Nerikam, ze to je hudebni zazrak - za neco malo pres tri tisice ani nemuze byt. Jedine, co me na nich mrzi je to, ze hraji podstatne lepe pokud sedis 3m od nich nez kdyz je mas na stole. Jinak basy prijemne, v dane cenove tride pry nadprumerne (nemel jsem moznost provnavat).

Pokud nekupuješ bedny nad 10 kilo, tak to neřeš. Nějak ti zvuk přehrají.

tyvole další takovej...to je jako když si půjdu vybrat auto a zeptám se prodejce který je do té částky nejlepší tak mi řekne to je jedno si kupte co chcete, z místa A do místa B vás to doveze tak co chcete víc? Samozřejmě že je rozdíl mezi reprákama za 3000 a za 100 000 ale taky je rozdíl mezi reprákama za 500 a 3000 a 10 000....Pokud tedy víte o daném tématu kulový, což dáváte značně najevo svým příspěvkem, tak se do diskuze nepleťte.

Jen rozpoutanej flame a na podstatě to nic nemění. V určité cenové kategorii nepoznáš bez spec. testů žádný rozdíl. Plast. Jen si každý bude v tomto případě vylívat pocity.Když už , tak dle posledních diskusí (nejen v Česku) Genius se dost zhoršil v poruchovosti (asi ne ve kvalitě zvuku).A pokud chce něco o akustice - tak je navíc na blbé diskusi. Musí jít na stránky audiofilů.

Na stránky audiofilů jsem právě nechtěl, protože se za něj opravdu nepovažuji a obával jsem se právě podobných odpovědí pouze ve stylu, že jestli si nechci koupit nějaké domácí kino za 30 000, že všechno ostatní bude hrát jak repráčky z telefonu.Bohužel z parametrů člověk nemá šanci zjistit jak repráky budou hrát, možnost si je někde vyzkoušet nemam a půjčovat si je domů abych je případně do 14 dní vrátil mně osobně přijde dost nefér vůči obchodníkům. Takže mi nezbývá než se zeptat na doporučení a osobní zkušenost běžných hudebních smrtelníků jako jsem já.

A to je přesně to v čem nemáš pravdu. To že za repráky utratím 3000 neznamená že dostanu "kvalitu" klidně to může bejt načančanej šmejd u kterýho výrobce přemrštil cenu když se kvalita rovná repráčkům v telefonu. Napsat že do 10 000Kč všechny repráčky poslouží stejně je dobrá zhovadilost. My tady všichni chápeme že máš ultra mega surpovou soustavu a že pro tebe neexistuje nic jiného a už vůbec by jsi nešel pod 100 000 za soustavu tak to radši budeš všem vymlouvat ty jejich. Žádný flame tu nerozpoutávám, tohle totiž není můj názor tohle je totiž fakt.

1. děláš klasický flame, já mu aspoň poradil kde má hledat odpověď2. stránek o audio je plno, příklad s forem:http://www.hifinazory.cz/forum/index.php3. Kdysi jsem koupil bedny pro 'domácí' uši za 14 klacků a dodnes si je nemohu vynachválit.Zkrátka chtěl jsem zvuk na mé potřeby a ve spec. obchodě mi dobře poradili. 15ti letá spokojenost.4. Standardní prodejny, co zařadí do kategorie 2000 až 3000, tak si buď jistý, že nešidí. Kvalita zvuku v podstatě stejná. Samozřejmě značka je o něco dražší, ale to ví každý (Sencor versus třeba Philips - namátkou). Značka zpravidla má v tom lepší servis a někdy delší záruku.

Ty Philips se mi taky zamlouvají a prý dělají kvalitnější repro než Genius, ale moc se mi nezdá že se dřív prodávali za tisícovku což ve mě vzbuzuje pochybnosti o celkovej kvalitě jinak bych do nich už asi šel. Ty Geniusy se mi právě vzhledově hodně líbí a ten zesilovač je taky parádní a mají největší výkon ze všech, ale v nějaké recenzi jsem čet že jsou to především herní a filmové reproduktory a ty absence středů a výšek tam uslyší i netrénované ucho.Jinak je mi jasný že to bude hrát všechno +- stejně hrozně, ale mam to spíš jen jako takovou kulisu při práci nebo občasném hraní onlinovek + nějaký ten film občas, takže se mi do toho žádné desetitisíce dávat nechtějí.

Za sebe bych doporučil ty Geniushttp://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/genius-sw-g2_1-3000/Výkon mají pěkný,přednes za tu cenu OK,basy jsou taky dostatečné-někdy až moc A od známého,co prodává počítače,příslušenství,atd,jsou taky dobrá volba.Takže těmito určitě nic neskazíš.Za tuhle cenu lepší určitě neseženeš

Tak jsem objednal ty Genius a snad nezklamou. Díky všem za názory a rady ;)