Nové ram - HW chyba

Nedávno jsem zde psal o výběru nových ram do PC.(https://www.zive.cz/poradna/ram-upgrade-vs-vy... ) Koupil jsem tedy 2x4gb Corsair Value Select 2133 CL15 a nainstaloval do PC. Vše se zdálo v pořádku, ale radši jsem udělal test paměti ve windows, a napsalo mi to že detekovalo HW chybu. Po restartu PC mi vyhodilo hlášku že RAM jsou asi poškozená, podíval jsem se do prohlížeče událostí a je tam tato chyba:Diagnostika paměti Windows otestovala paměť počítače a zjistila hardwarové chyby. Chcete-li problémy určit a opravit, obraťte se na výrobce počítače.Název protokolu:SystemZdroj: Microsoft-Windows-MemoryDiagnostics-ResultsDatum: 19.11.2020 19:15:10ID události: 1202Kategorie úlohy:NeníÚroveň: ChybaKlíčová slova: Uživatel: SYSTEMPočítač: Radek-PCPopis:Diagnostika paměti Windows otestovala paměť počítače a zjistila hardwarové chyby. Chcete-li problémy určit a opravit, obraťte se na výrobce počítače.https://pastebin.com/0kKJtBsCZnamená to že ty rozdílné ram se spolu "nekamarádí"? Pomohl by reinstal windows, když jsem je instaloval do "zaběhlého" chodu systému?díky za pomoc a radyP.S.: Nový zdroj (viz předešlé téma) jsem neinstaloval, ten dostanu až od ježíška :D//Na dlouhé výpisy používejte externí odkazy.//

Odpovědi na otázku

Ja by som použil aj iný RAM test a po jednom kuse.

Šlo mi pouze o kompatibilitu dvou rozdilných ram, vyndal jsem staré, udělal test a bylo to v poho, vyndal jsem nové dal staré, test v poho, dal jsem oboje a zase chyba, takže se spolu nekamarádí

Každopádně ty paměti vždy testuj memtestem, nikoli tou parodií co je ve Windows, ta je k ničemu...A reinstalace je zbytečná.

Pokud ty paměti samostatně fungují a spolu to zlobí, může to být tím, že paměťový řadič nezvládá obsluhovat všechny 4 moduly na maximální frekvenci. Zkus manuálně frekvenci pamětí v BIOSu snížit a otestuj to. Pokud je to tohle, tak ti ani výměna za jiné moduly nepomůže, budou to dělat všechny.