Nově poskládané PC nenačte systém

Zdravíčko.
Zkusil jsem doma upgradeovat stolní komp. Z původního zůstal pouze 350W zdroj, HDD a CD mechanika. Pořídil jsem základní desku Gigabyte GA-945GZM-S2 (rev. 3.x), procesor Pentium D805 a příslušnou 1GB operačku. Poskládal jsem.
Po zapnutí se ukáže klasická zapínací obrazovka se vším načteným (zřejmě), pak se dostanu k výběru spuštění systému - jestli běžným způsobem, nebo stav nouze a tak...zřejmě pozůstatek předchozího padacího a zasekávajícího kompu a jeho posledního spuštění.
Ovšem tady přichází kámen úrazu: ať vyberu cokoliv, po chvilce se komp restartuje, aniž by začal systém načítat, hdd se ani nehne... A tak pořád dokola. Nevíte si někdo rady? Díky moc

Odpovědi na otázku

Ty umíš spustit OS, který byl nainstalován na jiném MB? Ono to tak v půl procentu jde, ale jinak jsi opravdu borec.

Jo sorry už jsi tu. Ono to opravdu, ale pro tazatele to nejde.

No ty vole se nediv...se nediv...z původního ti zůstal HDD...a na něm jsi nechal původní systém? To pude do kytek...jsou možnosti, jak to obejít, ale s charakterem tvého dotazu ("zapíací obrazovka"...) o tom víš kulové. Čili si to seskládej a instaluj OS znova...pokud víš jak...HDD zformátovat a instalovat znova...
...Nemohoucího na tebe (opravdu nejsmje jeden člověk)....

Původní deska měla asi jiný chip diskového řadiče a tedy i jiný driver diskového řadiče nainstalovaný ve Windows-System32-Drivers (Spool).

Pokud chceš dej disk zpátky do původního PC a odinstaluj vše, co najdeš v Řadiče IDE ATA/ATAPI ve Správci zařízení (mezitím nerestartuj). Vypni PC a dej disk do nového PC. Když budeš mít štěstí, Win detekuje nové zařízení a nainstaluje mu použitelný driver. Pak si ho updatuješ.

Ale faktem je, že nová a čistá instalace Windows bude lepší řešení.

Paní,slečna Lokomotiva je první,která PORADILA.Ti pubescenti před ní se snažili tazatele pouze zesměšnit a ukázat mu,že oni jsou vysoko a vysoko nad ním...v poradnách a v Česku,jev zcela obvyklý...ale nezlobme se proto na ně...nemohou za to...dělají jen to,co je v jejich věku v dnešní době přirozené...a je jim to beztrestně umožněno...Smutné je však ,že tazatel se musí nejdříve tou kopou urážek a plků o ničem,aby se dostal k odpovědi,nejdříve prokousat...

Teda ty jsi pako - to svět neviděl. Ty už radši nic "neapgrejduj"...

Tak se mu nesměj, každej není tak dobrej jako ty... fakt jako - tohleto...

co su toto za kecy, uz chodte do riti s "každej není tak dobrej jako ty", preco sa sere do toho comu nerozumie o com nema paru.

Ja chodim k zubarke, do autoservisu, aj pecivo kupujem a nie peciem doma.....a ked budem potrebovat operaciu tak si nepojdem kupit skalpel ale necham to na chirurga.

A já si to radši říznu nebo vyvrtám sám, je to levnější! A kor když mi ještě někdo na netu poradí jak na to

(Skoro) všem moc děkuju za rady a konstruktivní kritiku. Už instaluju a vše, zdá se, běží jak má.

Díky moc, ale ostatní by se měli stydět

preco? Nam nesmrdia nohy, za co sa "stydet"!

O tobě nikdo nemluvil - o existenci tvých nesmradlavých noh jsme tu vědět nemohli, páč jsi se v této diskuzi ještě nevyskytoval.

To bol suchy anglicky humor ...... no nevadi

V poho redmonde, klídek. Z mé strany to byl zas peprný český humor. Já (Tomšulín a Schízař) a Moňous se s Kadlim dobře známe. Já jsem se dnes na té prasárně s jeho počítačem podílel, tak jsem se tím rýpáním do něj jen bavil. Je dobře, že se najdou lidi na diskuzi, co poradí. A že se nevyjadřujou úplně vybíravě, s tím se musí počítat - přece jenom jsme takový doktoři/zubaři/pekaři/automechanici samouci amatéři, co si o to říkají. Hlavní je, že se k nám potřebná informace dostane a komp už šlape

"zapínací obrazovka" - já snad upadnu

Keby si už niekedy vôbec skladal PC, tak dobre vieš že pri výmene základovej dosky alt. procáku je ceľkom vhodné preinštalovať OS aby sa predišlo podobným problémom. Ale ty asi ešte ništ neskladal, že

Dříve jsem pouze měnil některé komponenty. Příště už vědět budu. Vždycky je něco poprvé...

Mně se líbí, jak už to bylo 4x zodpovězený, ale pořád se najde někdo, kdo to poví napopáté a nedá mu to si taky přihodit

tak aj ja si musim prihodit :)

toto je naaarez

V první řadě je to problém s diskovým řadičem, pak bych ještě skontroloval výkon zdroje (přeci jenom jsou to "2 prescotty"). Když už jste kupoval PentiumD, tak jste si měl aspoň sehnat jiný model s FSB na 4x200MHz, ono 533MHz bylo málo i pro Celeron (ale zase o to líp se 805 taktuje).

Thyyyyyy wago, tos myslel vazne? Ses me mohl zeptat, to bylo jasny, ze ti to nepobezi, to je jak kdybys windows nakopiroval z jinyho PC a cekal, ze ti to pobezi A tebe mam pustit k rozebrani myho milovanyho notebooku? Ja padam

Tady to žije, paráááda

Pouze jen a jen - v celé své nahotě - potvrzení toho,o čem jsem nahoře psal...