Nove PC

Prave mi prestava fungovat domaci PC a premyslim o koupi noveho. LCD je nove a tak neni potreba menit, ale zbytek ano. Rad bych nejaky levny pocitac, ktery by zvladl nove Windows Vista (mam originalni Business verzi), tzn. pozadavek 2 GB DDR II a slusneho procesoru. Take bych rad aby se pocitac vyrovnal napriklad s nejakou relativne novejsi hrou, takze nejlepe nevestavena graficka karta. Neni potreba zadny uzasny vykon, a take bych do pocitace nechtel investovat vice nez 8000 Kc. Mel by nekdo nejake doporuceni kde a jaky pocitac koupit?
Dekuji moc za kazdou radu

Odpovědi na otázku

Třeba Core 2 Duo E7200
A-Data Vitesta 800MHz CL4 2GB
Desku nejakou Asus nebo Gigabyte s chipsetem P45
Grafika Ati 3870/4850 / nVidia 8800GT/9600GT/9800GT
Zdroj 400-500W Fotrton / Seasonic / Corsair / Enermax
s timto cenovym limitem dat do stare skrine se starymi mechanikami a disky

zde ti to i zdarma slozi www.czechcomputer.cz
sestava za 8 929kc
img253.imageshack.us ...
sestava za 6 930kc
img184.imageshack.us ...

diky moc, opravdu to i sami postavi? to jsem potreboval nekde najit... nasel jsem ruzne konfiguratory sestav, ale ty byly casto dost predrazene a to se prave u takto levnych pocitacu silne projevi na vykonu i slozeni cele sestavy

nebo do tretice za 8 049kc
img294.imageshack.us ...

slož si to sám...je to jako LEGO, CHEVA, MERKUR...

a alternativa od AMD :
CPU: AMD Athlon 64 X2 5400+ EE (lze dotaktovat,ale i tak je dostatecne vykony) - 1650 Kc
MB: Gigabyte MA790X-DS4 - 1900Kc
RAM: A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition - 825Kc
Zdroj: Fortron ATX-450W - 1100Kc
GPU: GigaByte Radeon HD3870 - 2300Kc (popř. by to chtelo novejsi HD4850, ale na 3870 teto rozjedete i novejsi hry)

- kdyz vycistite starou skrin a a pouzijete stare mechaniky a disky (muzete je pozdeji vymenit za nove) zbyde vam jeste neco na lepsi odvetravani skrine
- v teto cenove kategorii neni rozdil mezi verzemi od AMD nebo intelu takze staci vymenit desku a procesor(viz vyse)
- pocitac si muzete nechat sestavit na strankach czc.cz a nechat si ho poslat (nebo vyzvednout v Praze) - mam s timto obchodem dobre zkusenosti

Pameti: 1445kc
A-Data Vitesta GS 4GB (kit 2x2GB) 800+ MHz
operační paměť DDR2, frekvence 800+ MHz, časování CL5 (5-5-5-12), Gamers Series, EPP, hliníkový chladič, balení v boxu
Procesor: 1275kc
AMD Athlon 64 X2 5000+ EE BOX
procesor, socket AM2, frekvence jádra 2.6GHz, frekvence HyperTransport sběrnice 2000MHz, cache 2x512kB, dual core, jádro Brisbane, EE - Energy Efficient (65W), boxovaný s chladičem
Zakladni deska: 1190kc
Gigabyte M56S-S3
základní deska, MB, ATX, socket AM2, nForce 560, 1x PCIe x16, 2x PCIe x1, 4x PCI, 4x DDR2, 4x SATAII, 1x Gb Lan, 3x FireWire, audio 7.1, SPDIF
Grafika: 1210kc
Sapphire ATI Radeon HD 3650 256MB DDR3
grafická karta, VGA, ATI, PCIe x16, 2x DVI, 256MB DDR3, paměťová sběrnice 128bit, frekvence 725/1600MHz, aktivní chladič
Harddisk:1170kc
Seagate Barracuda 7200.11 3.5" 320GB ST3320613AS
pevný disk, HDD, 3.5", SATAII/300, 320GB, 7200ot./min., 16MB cache, přístupová doba 8.5ms, technologie kolmého zápisu, NCQ
Bedna se zdrojem : 1150kc
KME 0762 500W PZ
skříň počítačová, case, Midi ATX, zdroj 500W, 12cm, externí pozice 4x 5.25", 2x 3.5", interní 5x 3.5", 2x USB, 1x FireWire, audio výstup, vstup pro mikrofon
Pridavny ventilator dozadu do bedny : 110kc Gembird Fancase L2 80x80mm, modrý podsviceni
DVD vypalovacka: 610kc
Samsung SH-S223Q LS černá, OEM + Nero
mechanika DVD R/RW, DL, RAM, interní, SATA, LightScribe, software Nero Express

Celkova cena za tuto TOTALNE NAMAKANOU sestavu kde si zahrajete na moc dobre detaily nejnovejsi hry : 7997kc

rozhodne nekupuj skrin KME s tim zdrojem nebo bys i o tu sestavu mohl pekne rychle přijít.

proc tak soudis .... ? vratr jede na KME uz naky ten rok a upe v pohode... pravda lepsi mas si kupit di zdroj nejaky fortron nejlepe.... jenze do 8smi tisíc dělo s fortronem ehm. kdyby kupil lepsi droj tak skrin by kupil nekde v bazaru a slo by to