Nové PC svévolné zapínání po připojení do elektrické sítě.

Dobrý den,Koupil jsem si komponenty a sestavil PC (viz. níže). První den šlo PC bez problémů vypnout a zapnout pomocí startovacího tlačítka, ale druhý den po připojení do elektrické sítě a zapnutí zdroje se PC samo spustilo a po cca 8s se samo vypne a nelze jej pomocí tlačítka zapnout. Zapne se sám, pokud natvrdo vypnu a opetovně zapnu zdroj, ale opět se vypne po cca 8s.Procesor: AMD FX-4320Základní deska: ASUS M5A97 R2.0 AM3+RAM: Patriot 4GB DDR3 1600MHz CL11Grafická karta: VGA nV MSI GT 710 1GB DDR3HDD: WD Blue WD10EZEX 1 TBZdroj: CORSAIR VS550 80+ 550WSkříň: Crono MT-51Předem děkuji za veškeré rady o co by se mohlo jednat.

Odpovědi na otázku

Hledej v BIOSu/UEFI Restore AC Power Loss a nastav disable.

Problém je, že se nedostanu ani do BIOSu. Počítač naběhne na několik vteřin po zapojení do el. sítě a poté se vypne a nelze jej nijak zapnout. Startovací tlačítko na skriny nereaguje.

To máš něco špatně zapojeno Odpoj nejdříve všechno kromě procesoru a pamětí. Odpoj disk a vyndej grafiku. Zkontroluj zapojení desky. Mělo by to aspoň pípat, když tam nebude grafika. Ale držet rozběnhuté.

Taky by nebylo od veci vyuzit led nebo pc speker, co asi neni zapojene do desky a vyuzit post code biosu, coz ti napovi manual k desce.Obecne to bude blbe usazena ram, cpu nebo grafika, dalsi veci ti bezne neshodi pc a normalne se dostanes aspon do biosu.

Zkontroluj konektory k připojení kabelů od předního panelu skříně. To opravdu vypadá, že na piny Power je připojeno něco nesprávného.

Honzo,lze předpokládat, že právě toto nastavení bylo již v nastavení "Default".. Pokud tedy po prvním spuštění po výzvě nastavení Biosu vstupem F1 nastavil nejdříve klasicky na "Default" a poté se po restartu opětovně pustil do laborování s ostatním nastavením.. Zrovna té položky "Restore AC Power Loss" si mnozí ani nepovšimnou..

Buď je vadné tlačítko pro zapnutí PC a nebo tam máš někde zkrat. ☺

Pravdepodobnejsi bude ten zkrat, ale kde ? Tlacitko jeste vcera fungovalo.

Konektory k frontpanelu v MB moc nedrží. Někdy stačí skutečně málo a povytáhnou se. Zvlášť při vyvazování stahovacím páskem. Takže nejprve zkusit dotlačit. Pro vyzkoušení můžeš prohodit pwr a reset switch na MB. Pro zapnutí pak samozřejmě použiješ reset tlačítko na kejsu. Pokud to ani potom nebude fungovat, je problém jinde.

Konektory jsem dotáhl a pokusil se je i prohodit, ale bohužel bez úspěchu už mě napadá jenom zdroj a nebo deska

Skládal jsi ho sám, nebo je kupovaný jako celek?

Sám

A jestli fungovalo tlačítko power včera, tak je možná vadné a je trvale sepnuté. Jak píše níž, prohoď to na panelu desky s resetem, ale to tlačítko power v tu chvíli vůbec nezapínej!

Všechno vyndat z bedny - eliminovat zkraty a zkoušet to jako testbench na stole. A ten zdroj taky není to nejlepší.

Hlavně nezapínat na antistatickým pytlíku, ale na papírové krabici!

Přesně tak, při zapínání bývám často nepokojný ...

to je tak keď amatér zostavuje PC

Radikalni reseni:Muzete VSECHNY ty dily vratit prodejci? Pokud ano ROZHODNE to okamzite udelejte!Pak poskladame neco racionalniho, pricemz to neprimo vyresi i ten aktualni problem (za kterym stoji bud ta desiva skrin, nebo ten elektrosrot misto zdroje). Protoze v tehle sestave neni ani jeden jediny dil, ktery by melo smysl kupovat.

Celý to opětovně rozlož a znovu pořádně poskládej.. Jen doufej a modli se, že jsi neposral něco s deskou... Distanční sloupky pod deskou jsou na místě..??? Front panel je správně zapojený..???Asi nej řešení by bylo, kdyby ses podíval na YouTube na nějaký vzor skládačky PC, včetně zapojení kabelů front panelu..