Nove pc do 24 000.

Dobry denNeporadil by mi prosim Vas, nekdo sestavu do 24 000kc vcetne DPH?Jedna se jen skrin vcetne operacniho systemu. Pozadavek na hlucnost neni.Urceni PC je:Hry typu zaklinac, skyrim, KDC, jednoduche dily a sestavy v SolidWorks, AutoCad.Byl bych rad za skrin ktera bude vyzarovat minimum svetla. Opticka mechanika netreba, kdyby mel pc BT bylo by to fajn.DEKUJI.

Odpovědi na otázku

Zkusil bych něco takového:https://www.czc.cz/175661,134482,223206,2340... Cena 24500Kč. Ačkoli požadavek na hlučnost není, tak tohle bude celkem rozumně tiché PC. Pokud by těch 500Kč bolelo, tak lze na tom chlazení ušetřit. Osobně bych to nedělal.Lze to postavit ale i na AMD R5 2600. To má více vláken, ale nevím, zda by vám to v těch programech pomohlo. V AutoCadu si troufám tvrdit, že ne.

PS: také by jste měl vědět, že 8400 už je trochu starší procesor. Na trhu už je řada 9000. Nicméně momentálně se nástupce i5 9400 nedá sehnat. Nikde není skladem. Pak je ještě verze i5 9400F. Ta skladem je, ale ten procesor nemá integrovanou grafiku. To by vám sice moc vadit nemělo, budete mít dedikovanou, ale kdyby jste jí někdy chtěl využít, tak to nepůjde. Je to tedy taky možnost.Rozdíl vůči i5 8400 je ale malý. Je tam asi jen 100MHz na frekvenci a má opravené nějaké chyby (Meldown, Spectre - více viz internet). Ani jedno vás tedy moc trápit nemusí, a je tedy otázka co zvolit. i5 8400, i5 9400 a i5 9400F jsou plně zaměnitelné, není třeba dělat úpravu sestavy. Jen pozor, že pro řadu 9000 je třeba správná verze biosu základní desky a to bez kompatibilního procesoru nelze aktualizovat. Pokud tedy budete skládat sám a budete chtít řadu 9000, tak je třeba tohle vyřešit, jinak PC nenaskočí.

Dekuji vypada to zajimave, mizna jeste prihodim par stovek a dam druhy hdd.

Kolem 5 tisíc za CPU je je lepší volba R5 2600X...Do AM4 osadí i příští generaci,což se o Intelu říci nedá.

Tak Ryzen je možnost. Možná by se pak dostal i na RTX 2060, viz dole bandolier.wz | 16. 02. 2019 20:02 , ale mě to přijde příliš kompromisní a i tak to je za 25tis.Ostatně Ještě tam není to Bluetooth, který chtěl a bude se muset řešit nějakou kartou, nebo přes USB. Intel je tam čistě z toho důvodu, co píši. Tazatel musí vědět, co mu v těch programech běží lépe a jakou má verzi oněch programů. Intel je dlouhodobě v těch programech otestován. Ryzen může mít optimalizace jen v posledních verzích.

https://www.czc.cz/5d57lclkhoivvbe0ncmvf1dmp... +https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... pokud máte doma štítek s w7 či w8, tak upgrade na w10 je stále zdarma, nebo insider w10 je zdarma

No reknu to na rovinu, zatim jsem mel doma warez win 7. Spis by me zajimalo jestli GK bude dostacujici na ty hry popripade i ty nove a dale na ten SW..

Nvidia 1060 je ted nesmysl kupovat.. to uz radsi amd rx580. ktera je ve vetsine her lepsi. Sel bych do Ryzen 2600/2600x to je dostacujici na fullhd hry a jine veci v cem budete pracovat. GPU je tak na vas. jestli si priplatit za lepsi.. urcite ssd na system a nejaky 2TB disk na ostatni kravinky. Mozna by stalo za to uvazovat o bazarove gpu. monitor mate jaky?