Nové PC - dobrá sestava? Pomoc s casem

PC SpecsAMD RYZEN 7 2700 - uvažuji o 2700X (pls, žádný AMD hate - potřebuju vlákna)G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 Flare XSeasonic focus plus GOLD 750WMSI 470 pro carbon AC - Původně jsem chtěl bez AC, ale BT a Wi-Fi občas využiju a tudíž se mi nevyplatí kupovat USB nahrážkySSD disk Samsung 970 EVO 250GB - Systém a programy jako Photoshop, Premiere, BlenderSeagate Barracuda 3TBChladič CPU - Dark rock pro 4Ohledně grafiky - uvažuji o MSI GTX 1080Ti trio, protože hledám tichý, silný a spolehlivý pcDalší alternativy - GTX 1080Ti strix, GTX 1080 strix, popřípadě některá z GTX 1070TiZajímají mě tedy názory na tuto sestavu, popřípadě Vaše doporučení. Dále hledám Case, což mě zatím zaujal od Be Quiet! Silent Base 600, protože nemám rád hlučné pc, na druhou stranu zase jej chci dobře chladit, pročež v úvahu připadá i Meshify C od Fractal design, který má skvěle řešený spodní dust filter, že lze vytáhnout přední částí casu, ale mám problém, že bych vážně potřeboval čtečku karet a DVD mechaniku a rád bych jí měl v casu... Popřípadě jsem uvažoval, zdali by šlo z casu (který by byl vedle stolu na zemi) vytáhnout kabel až na stůl a alespoň čtečku karet mít vždy po ruce . Dělám hlavně foto a video, pročež se hodí vlákna ryzenu a CUDA, koníček je grafika a sem tam nějaká ta hra.

Odpovědi na otázku

Zapomněl jsem dodat, že pravděpodobně budu čekat, až vyjde nová řada grafik od Nvidie...

Co stojí ta 1080Ti? https://www.nvidia.cz/graphics-cards/geforce/pa... na NV webu je za 20 tisíc, a počítám že i když na ni člověk dá jiný chladič, vyjde výrazně levněji než co dnes nabízí krámy.1070Ti je o cca 40% slabší než 1080Ti, nějak nechápu jak by to mohla být alternativa, 1080 chybí 30% výkonu na 1080Ti...NVMe disk na systém a palikace je overkill, reálně to nepůjde poznat.

Gtx 1080Ti trio vychází zhruba na 24 000kčGtx 1070Ti vychází okolo 15 000kč1070Ti je o 40% slabší, ale vzhledem k tomu, že jedu na FHD (75 Hz) monitoru, to zas tak poznat nebude (upgrade v budoucnu). Stejně se bude co 3-4 roky upgradovat grafika a pravděpodobně si raději asi počkám na novou řadu

V obou případech vyjde levněji koupit přímo z NV shopu i když na to pujde aftermarket - Accelero třeba nebo voda.

Když koupíš externí čtečku karet, připojíš ji normálně do USB portu a můžeš ji mít na stole. Stejně se dá řešit externí mechanika, ale pro častější používání to není ideální (pravděpodobně to bude ta placatá notebooková a hlavně to zbytečně někde překáží). Pokud chceš interní mechaniku, značně to snižuje výběr a proto také koukám pro budoucí počítač po Be Quiet, ale základní Pure Base 600 (protože nemá žádné prolisy, blikátka, sklo, má pozice pro DVD, v ceně jsou slušné ventilátory a odhlučnění). Víc se mi líbí Fractal Design R5, ale je o dost dražší, větší a nemá místo pro mechaniky. Vůbec nechápu ty dnešní výrobce, že upustili od 5.25" pozic. Místo to nezabírá, a do designu (většinou dost šíleného) se to jistě dá vhodně zapracovat.

Tak Silent base 600 chci také bez skla, LED to nemá a má 3 pozice pro 5.25" schované za dvířky, což je aspoň schovaná nepěkná mechanika a čtečka. Odhlučnění a ventilátory jako u PB 600 a chci chlazení jen vzduchem, vodě prostě nevěřím. Fractal Design R5 má opět 2 místa 5.25" schovaná za dvířky, a je jen o 300 dražší, než SB 600, či PB 600... Což mi teď došlo, že už mám asi vybrán case - Fractal Design R5... Ale vím, že měl něco co nechci, ale už nevím co možná tlumení zvuku? Nebo to asi byly ty super větráčky od Be Quiet!

Máš pravdu, R5 má pozice pro mechaniky, spletl jsem si to s jiným typem. Líbí se mi ten čistý design, prostě "jenom" hranatá bedna. U Be Quiet už je tam to zkosení na čele, ale také vypadá pěkně. Já s výběrem zatím čekám, až se rozhodnu, jestli nebudu brát bednu jenom pro mATX. Při porovnání R5 se Silent Base ten rozdíl není tak velký, proti Pure Base už to je víc.

Define R5 má na mechaniky pozice dokonce dvě:https://www.czc.cz/fractal-design-define-r5-... R4 je měla taky - mám ji doma Ale jak koukám na R6, tak tam je asi fakt zrušili.

R6 má jen jednu pozici

aha, CZC má asi chybu v popisu, ale máš pravdu, že na fotkách to tak vypadá že tam ta pozice je. Já ale case v dohledné době měnit nepotřebuju

čtečku jsem koupil externí do usb 3:https://www.czc.cz/kingston-ctecka-pametovyc... právě proto, abych nemusel lézt pod stůl. DVD mechaniku mám v case, tu nepotřebuju tak často, zatímco ve čtečce cykluju karty z kamer a foťáků.