Nové kousky do PC

Zdravím, před cca 6 lety jsem si nechával stavět PC. Stějně jako jdou dopředu roky tak i technologie a můj PC už není co bývával. Momentálně se mi nehodí vyhazovat velké peníze za nový PC. Tak se chci zeptat jestli by jste mi někdo poradil jaké části PC třeba obměnit za nové aby PC šlapal trochu rychleji a zvládal náročnější hry (pc je primárně na hraní her). Nejsem žádný "ajťák" tak se dopředu omlouvám za nějaké nesrovnalosti. Předem děkuji za odpovědi -TomášSestava : Intel Core I5 3350P CPU @3.10 GHz Grafika - AMD Radeon R200 Series Mainboard - ASUSTeK Computer INC. (B75M-PLUS) chipset Intel Memory - DDR3 - 8GBytes (single channel) Mám w7 /(64bit) Direct x11.0

Odpovědi na otázku

Smysl by davala vymena graficke karty. Velmi prospesne by bylo take pridani SSD.Aby se dalo navrhnout neco konkretniho, je treba znat cenovy ramec. A taky typ zdroje.

Nejake navrhy na grafickou kartu a ssd aby to za neco stalo? Nepotrebuji nejlepsi kousky ale aby to nebylo z blata do louže(stredni cenova vrstva). A nejake rady jak zjistim typ zdroje? Díky -Tomáš

např:https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-500gb/2... Proti HDD zaznamenáš výrazné zrychlení.Radeon R200 Series je nic neříkající údaj,chce to přesný typ grafické karty,např. MSI R9 270 Gaming 2G Při případném upgradu grafické karty je důležité jaký máš PŘESNĚ zdroj,např Fortron HYDRO - 500W,uvést jenom 500W opravdu nestačí.Musíš otevřít bočnici a opsat si údaje ze štítku zdroje,program na to není.

Zdravím Ivane, děkuji za odpověď a přikládám zde nějaké další info.Takže zjistil jsem že zdroj mám přesně EUROCASE ATX-450W PFCA Grafická karta AMD Radeon (TM) R9 200 Series (to je vše co k tomu asi dokážu zjistit) Když jsem v programu GPUZ u názvu grafické karty rozklikl lookup otevřelo se mi toto : GIGABYTE R9 270 WindForce 2X OC.Děkuji- Tomáš

No vida, takze uz vime, ze zdroj je odpad a je treba pocitat s aspon 1300Kc za novy."Stredni cenova trida" je prosim pekne co presne? 6k, 10k nebo 12k? Rekneme ze GTX1660 Super je na hrani ve FHD fajn karta a stoji jen kolem 6.5k. Kdyby to bylo moc, jsou i levnejsi reseni.SSD uz byl navrzen dobry.

Pokud jsou i levnější řešení tak sem snimi. Ale jen pokud to pomůže. Chápu dobře že pro lepší chod PC budu muset investovat do nové SSD, zdroje a grafické karty? Ještě jedna otázečka a to jestli jako "lajk" dokážu tyto části vyměnit sám. Předem díky za nabídky komponentů,dobrých řešení a rad. Tomáš

Pokud nejsi "levý", dá se to zvládnout. Zdroj a karta je jen "přestrkání", u SSD kromě připojení je potřeba překlonovat systém (pokud teda nechceš novou instalaci). Grafiku před vytažením odinstaluj ve Správci zařízení a až pak vypni PC.

Když už jsme u toho, časem bude potřebovat upgrade i procesor (tím pádem i základní deska) a taky RAM, přejít na DDR4 a mít to v dualchanel a ne v singlechanel.Samozřejmě že to by bylo jako kupovat nové PC, takže s vámi souhlasím že grafická karta je nejdůležitější, ale pokud chcete hrát nové hry, budoucímu upgrade se nevyhnete.

Tak to vypadá, že novému pc se nevyhnu , takže asi počkám než to nepujde jinak a pořídím nový. Všem moc děkuji za odpovědi! S pozdravem Tomáš

Za nedlouho bude vycházet nová Generace AMD procesorů, takže ceny předešlých půjdou dolů ;) přeji hodně štěstí při koupi nového PC/upgradování PC