Nove kompoenty bez reinstalacii OS

Dobrý večer, prosím mám otázku. Vlastním procesor AMD FX 4100, a plánujem prejsť na úplne novú architektúru AMD Ryzen 3 3300x, takže samozrejme treba kúpiť novú ,MBU, RAM, CPU. Môj dotaz znie, či sa dá nejako osadiť nové komponenty, aby som nemusel preinštalovať Windows 10. SSD zostáva aj HDD. Na SSD mám OS. Ďakujem za ochotu.

Odpovědi na otázku

je vysoko pravdepodobne, ze win10 to po prelozeni pojde.. Nainsalujes nove ovladace, aktivujes licenciu na novej doske a mas vybavene. Ale priprav sa aj na scenar ked to nepojde, takze zaloha dat z SSD, format, cista instalacia.

Ahoj, a potrebujem nový kľúč pre Windows 10? Prípadne ako odporúčaš zálohovať dáta? Dá sa to nejak zálohovať, aby sa Windows tváril tak isto, ako na starom CPU? Teda nastavenia systému atď. Ďakujem.

Pravdepodobnejsia je situacia, ze vlozis SSD a pojde to. Moze sa stat aj to, ze nepojde, potom k cistej instalacii kluc novy nepotrebujes ak zaroven prestanes pouzivat windows na tom starom pc. Ak stary pc chces pouzivat dalej, tak samozrejme potrebujes novy/iny kluc. Zalohovat treba tie data, ktore by ti chybali, keby sa teraz hned to SSD pokazilo.

Na zalohu systemu pouzivam Macrium Reflect:https://www.alza.cz/klonovani-disku= Identicka kopie systemu z doby vytvoreni

Buď Windows naklonuješ a bude to ten istý Windows ako máš teraz, alebo kúpiš, nainštaluješ, ale Windows nie je iOS (=prihlásiš sa a systém Ti naťahá že vraj aj heslá na Wi-Fi), t.j. všetko budeš musieť nainštalovať znova, znova nastaviť pozadie, farby, ikony... Tiež sa prikláňam k tomu, že Windows nabootuje na novom PC bez reinštalu. Aj keď ktovie koľko problémov s ovládačmi budeš musieť riešiť.

Jediny co si zkontroluj abys mel u novy desky nastavenej stejnej UEFI nebo LEGACY Boot jinak ti to nepojede..pripadne jeste AHCI/IDE

Pokud máš W10 s licencí Retail, přeneseš ji na nový MB (přes MS účet). Pokud máš OEM nebo upgrade z W7, je licence vázána na MB. To, co chceš udělat, je nové PC. Přeinstalovat možná nemusíš, ale licenci musíš pořešit.

windows to urcite pokouse, ale nikdy si nebudes jisty, ze ti to nebude treba hazet modrou smrt. Urcite to preinstaluj, to preci neni takova veda.

Asi takhle - Win detekují změnu hardware dle pravidel (viz web, třeba zde https://www.thewindowsclub.com/windows-10-license-hardwa... ). Změna CP, a mainboardu současně znamená velkou změnu, takže dojde k reaktivaci Windows. Prakticky to asi projde. Dle zkušeností ta instalace na novém hw pojede a ovladače si najde.Otázka je proč ? - nechcete nechat starý PC i s licencí a SSD a instalací , někomu ho dát jak je a pořídit k nové mašině i novou licenci a SSD a mít to celé nové ?

Protoze tech +5k ktere by ho to "zbytecne" navic stalo je uz jen kapka v mori u upgradu za 7-8k?

Pokud si necha ty puvodni tak to vyjde legalne na stejno jak ty z aukra

"Legální" licence jako z G2A.