Nové herní PC se starší grafikou. 15000Kč

Ahoj, rád bych si pořídil počítač na hraní her okolo 15 000 bez periferií, ale s OS. Mám možnost koupit od kolegy 2 roky starou grafiku ASUS GTX950-OC-2GD5 za 1200Kč. Mohli by jste mi prosím poradit co si poskládat a zda se mi vyplatí vzít si tuto kartu a ušetřit tak na grafice a připlatit u ostatních komponentů a novou grafiku pořídit až po nějakém čase nebo koupit raději vše nové hned. Pokud se to opravdu vyplatí, tak i něco připlatím.

Odpovědi na otázku

No novou grafiku stejně nepořídíš, protože nejsou. OS 3K, takže na počítač máš 12K, https://www.czc.cz/6it9akgukmiusavtjh8vetct9... ... herní PC bych to nenazýval, na to nemáš rozpočet, je to prostě základ. Připlatit si můžeš za i5-8400, pokud ho seženeš, a časem dokoupit dalších 8GB ram a HDD.

Za tu I5 bych si asi připlatil, ale nekupoval bych SSD .. dal bych tam kdyžtak 120GB SSD co mám v notebooku na msata redukci a k tomu nějakou 500

Jestli myslíte 500GB HDD, tak to není vhodná volba. 1TB stojí podobně.Co se ssd týče, když tlačí peníze, tak OK. Bohužel 120GB ssd je tak maximálně na jednu slušnou hru. Nicméně pořád lepší, než mít na hdd i systém.

To SSD by bylo vyloženě na systém. Netušil jsem, že mít na něm i hru nějak nějak "pomůže". Omlouvám se, moc toho nevím

https://www.youtube.com/watchA to nemluvím o možném odstranění chyb v načítání textur atd... FPS to sice nezvedne, ale i tak je ssd ve hrách super.

Rozumím, bude lepší a i s tím místem by nakonec nebyl problém, moc dát v počítači nepotřebuji, bude čistě jen na ty hry

Tak hry momentálně asi z multimédií zabírají nejvíc místa, takže SSD na systém + nějaké online hry, kde je důležitá rychlá odezva, ostatní na HDD. Do tohohle určitě investuj.

Online hry snad vůbec hrát nebudu. Mám co dohánět, takže ze začátku budu hrát převážně starší hry jako je Skyrim, Zaklínač 1 a 2 a podobně, později novější až třeba s tou novější grafikou.

Jé, Skyrim a 1. a 2. Zaklínače hned přeskoč na 3. díl ... GTX950 to utáhne, byť se sníženýma detailama.

Nutně nemusí,hrát Zaklínače od začátku a přenášet savy, má své kouzlo. Sám jsem to udělal. Jen ta ohromná herní doba je problém. Utopí se v tom ohromná spousta času. Kromě toho tyhle hry nejsou tak datově náročné, takž budou moci být na ssd, i když tazatel použije to 120GB ssd. Jen asi ne všechny. Skyrim cca 10GB, Zaklínač 1 má myslím také cca 10GB, dvojka už je horší, ta má myslím 25GB a nejhorší je samozřejmě trojka, která mě s dlc zabírá cca 45GB.

Vzhledem k naprosto šíleným cenám dnešních grafik a naprosto mizivé, či rovnou nulové dostupnosti, a i vzhledem k vašemu rozpočtu, vezměte tu GTX 950 a líbejte mu ruce.Její provedení je velice dobré a pokud je na 100% funkční, tak jí vezměte. Její výkon je jako cca GTX 1050, která nová stojí 3500Kč. Takže 1200Kč je rozumné.Zbytek financí dejte do základu, hlavně procesoru (alespoň nějaké rozumné 4 jádro jako i3 8100, nebo možná, ale to je taky dlouhodobě nedostupné i5 8400). Pak už vám bude stačit jen časem vyměňovat grafiku, případně pár drobných rozšíření. Něco sem hodím až bude chvilka. Uvidíme, co se vleze do ceny.

PS: Koukám, že nějaký základ +/- ve vaší ceně už dal kolega zmfcz. Tak já to jen rozšířím, pokud by se našli nějaké ty finance navíc.https://www.czc.cz/185237,223635,223205,1959... Přidán chladič na procesor (bude to tišší), změna za z mého pohledu trochu lepší bednu, už se třemi ventilátory, záměna zdroje za trochu modernější a s delší zárukou (5let), ale i ten Seasonic může být. Plus přidána přenositelná licence windows 10.Pokud je to hodně, tak snadná škrty jsou chladič procesoru, změna za oem Windows 10 (jsou vázané na desku počítače, ale jsou o cca 400Kč levnější). Možná nějaká trochu levnější bedna a zdroj. Tam už to ale moc níž nepůjde.Na procesor bych nesahal. Jinak nemějte strach i3 8100 je vlastně převlečení i5 7500. Takže není horší než i5 procesory. Intel v poslední generaci zvedal jádra.

Bude mi stačit ten zdroj? Časem bych určitě přikoupil dalších 8GB RAM a nějakou tu novější grafiku.

Ta sestava bude mít sotva poloviční spotřebu, takže ano, bude stačit.

záleží co považujete za nvější grafiku. Člověk nikdy neví, co přijde. Nicméně ten CX 450M by měl utáhnout i silnější grafiky. Prakticky cokoli, co má jen jeden přídavný konektor pro napájení. Takže něco jako GTX 1060 6GB, RX 570, možná některé RX 580. Na lepší už by to chtělo něco lepšího.Ono ale zase k i3 8100 nelze dát cokoli. Maximum je tak cca GTX 1070, která už bývá v určitých situacích a hrách mírně táhnuta výkonově dolů, právě tím procesorem. Pokud ale chcete opravdu jistotu a možnost osadit cokoli, tak kupte třeba toto:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-550w/... Otázka je, jak to koresponduje s vámi požadovanou cenou.

Nerad bych v budoucnu byl omezený zdrojem nebo tím že bych ho "hnal" na maximum a raději měl jistotu a rezervu. Pokud jsem. Počítal správně, tahle sestava by měla požadovat něco okolo 250W, ale mohl jsem se splést

Asi takhle. Nevíce žere zdroj a grafika. Zbytek je podružný. I když se budu řídit jen TDP čísly a teoretickým odhadem, tak 65W CPU + 75+75(teoreticky grafika - GTX 950 má myslím jen 1x6pin) = 215W odběr. Ve skutečnosti to bude ještě nižší. Grafika totiž nedosáhne takového odběru. To je jen dimenze napájení. Ostatně její TDP je cca 90W.https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/gef... Proto ten přídavný 6pin, protože specifikace JEDEC umožňují ze slotu desky odebírat jen 75W. Ve výsledku tak sestava bude po zdroji chtít cca 170W se vším všudy. Plus/mínus.Pokud ale nechcete být omezený vůbec a časem počítáte se žravější grafikou, tak klidně ten Seasonic Focus 550W. Ten má potřebné výkony a potřebné konektory (2x 6+2pin pro grafiku), nemluvě o záruce 10let. Od koupě kvalitnějšího a rozumnějšího zdroje, rozhodně odrazovat nebudu.

Dobrá opravdu moc děkuji za rady

MSI Z370-A PRO - Intel Z370 za 2 942 KčIntel Core i3-8100 4/4 65W za 2 870 Kč = ušmudlaný čtyřjádro za 5812,-Kčmironet.czAMD RYZEN 5 1600 @ 3.2GHz 6/12 65W za 4 654,-KčMSI B350M PRO-VDH za 1 881,-Kč= párádní 6jádro 12vláken za 6535,-Kč----------------------------------------------------------------Tak co si vezmeš ? ušmudlaný Intelovo 4jádro, nebo parádní AMD 6jádro 12vláken

To 4 jádro má herní výkon stejný jako to tvoje "parádní" 6ti jádro... Může mít 50 jader a nebude to znamenat, že je parádní...

Pardon, má vyšší výkon, než ten tvůj "parádní" RyZen a i5-8400 (pouze 6 "ubohých" vláken) ho už úplně rozkope

Navíc Intel verze má lepší desku

Určitě to ušmudlaný 4 jádro, protože má stejný nebo i větší herní výkon než parádní AMD a ušetří 700.https://www.youtube.com/watch

Čo je to novšie PC ? Ak sa nemýlim tak na hry je dôležitá / radené podľa ceny , výkonnosti a dôležitosti / - GK , potom procesor a nakoniec aj RAM . Všetko ostané je potrebné , ale okrajové! PS. S GRX 950 2GB si ešte zahraješ aj pár rokov asi 98% hier čo je na trhu .

...samozrejme s GTX 950 ....

Zkrátka chci co možná nejlepší počítač na hry s touhle grafikou. Nehraju online hry a nejsem zaměřený, že bych hrál jen RPG nebo střílečky.

Tak já mám 960 a dnešní moderní hry (ty náročnější už sotva dává na high...) A co teprve za pár let?

A proto mu radíš to 4jádro se 4vláknama

Co to má s tím společného? Ta i3 zvládne mnohem výkonnější grafiky...

Ty mu rafíš dražší AMD s nižším herním výkonem, takže se moc neozývej...