Nové HDD chyba inicializace disku

Koupil jsem si nový 1TB HDD seagate barracuda.Disk by měl fungovat jako sekundární k SSD na kterém běží systém (Win 10).Když se ve správě disků pokusím inicializovat disk po zapnutí systému hodí mi to error : "Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O" ostatní info: zkoušeno MBR i GTPZkoušel jsem jiný sata kabel i napájecí kabelBios (květen 2018)HD tune hází hodně errorůNapadá mě jen reklamace, ale ta může trvat i měsíc, máte nějáké jiné řešení ?

Odpovědi na otázku

Zkus ho ještě v jiném PC. Aby ses náhodou reklamací zbytečně nezesměšnil....A jako směrodatné se bere otestování utilitou výrobce (Seatools).

Seatools jsem si už stáhnul, ale úplně se v něm nevyznám a jiné pc jdu zkusit

Na druhém pc to píše úplně ten samý error

Reklamace.

Solidni prodejce by Vam ho mohl vymenit za novy.