Nové GTX 1080

Chci se zeptat dneska mají vyjít nové NVIDIA grafika nějaká gtx 1080 a chci se zeptat jestli to bude mit cenu kupovat do meho pc prý že to bude výkonnější a rychlejší tak jestli by to stálo do 5 000kč tak bych to koupila chtěl bych se zeptat jake to bude mit vyhody ta nova grafika

Odpovědi na otázku

Dočkej času jako husa klasu, a s těmi 5 litry jsi mě docela i rozesmál - zapomeň. Grafika nemá výhody, má výkon a ten je zpravidla úměrný ceně.

Nevíme co máš za PC a hlavně zdroj.Ta 1080 dle mého bude stavět na 18 000 - 25 000 Kč a to je jen odhad. Nahlášeno pro debilitu.

Dneska mají být oznámeny, ne že vyjdou. Reálně mají mít prodej nějak červen a těžko říct jak u nás. Předběžně sem četl asi 600$ a 900$ za 1070 a 1080 s tím, že u nás to bude (jako vždy) o dost víc...

Nahrazuji GTX 980Ti , o par procent rychlejsi OC 980Ti, cena jako 980Ti 20 000.

pár procent..GTX980Ti v referenční verzi má 5,6TFlops. GTX1070 má 6,5TFlops, takže těch pár procent je téměř 20.GTX1080 má 9Tflops, takže těch pár procent je nějakých 60.GTX1080 je o 50 dolarů levnější než GTX980Ti, jinými slovy, cenovka je 599 dolarů, při středovém kurzu 23,70 vychází cena včetně DPH něco málo nad 17 tisíc.GTX1070 má cenovku 379 dolarů při stejném kurzu je cena s DPH necelých 11 tisícceny tedy +- srovnatelné s 980Ti a 970

Tys prisel z DDworldu?

Ne za 5 tisíc to fakt nebude ;)GTX1070 má cenovku 379 dolarů, takže u nás s DPH by mohla být do 11 tisíc. Raw výkon má asi o 20% vyšší než GTX980Ti.GTX1080 má cenovku 599 dolarů, takže u nás d DPH 18-20 tisíc. Raw výkon má o cca 60% vyšší než referenční GTX980Ti.Obě karty mají 8GB paměti. Levnější má 8GHZ GDDR5, 1080 má 10GHz GDDRX2.Přetakování je stejně snadní jako u Maxwellů. Na Special Eventu ukazovali 1080 na 2,114 GHz a paměti na 11GHz což odpovídá cca 20% nad referenční řešení a to vše s referenčním vzduchovým chladičem při teplotě 67°C.GTX1080 má TDP 180W a pro VR má dokonce dvojnásobek výkonu TitanX.Možná ale za vaši částku seženete GTX970 ve výpprodeji nebo až dostanu do ruky svou 1080, rád vám za 5 tisíc prodám svou GTX980

JA se zase budu zbavovat EVGA 980Ti , hlavne me zajima ten vykon ve VR.

Nebude to mít cenu. Pokud vybíráš grafiku někde kolem 5ti tisíc tak ani zbytek sestavy nebude mít moc výkonu. Pro tebe je nesmysl si kupovat takhle výkonou grafiku jako je GTX1080, vždyť by tam ta grafika 80% času čekala až jí procesor dá nějaká data na zpracování.

tak tragické to být nemusí, i relativně levné CPU umí využít silnou grafiku, všechny možné a nemožné vizuální efekty - HBAO, HDR dynamic reflections, atd chtějí výpočetní výkon GPU, to samé antialiasing... do toho nijak CPU nemluví, ale jen dobrým AA si dokážu ubrat skoro třičtvrtě výkonu hodně nataktované GTX980.. Doteď pro mé potřeby antialiasingu na FullHD bylo potřeba dvou GTX980Ti ve SLI, jedna 1080tka to spraví.

FHD....potřebuje 2x980ti? To chceš vše na maximum a s 144FPS, ne? Já mám 970 a chci ji vyměnit za 1080. Tak jsem zvědavý na testy...taky bych chtěl vše na maximum s 144FPS .

Najdou se hry ktere vyzaduji na Full hd 2x 980Ti viz treba novy Tomb Rider s SSAA s 1 980Ti se to s SSAA neda hrat.DAl jsem vse na max a cumel jsem na nizke fps i s vyplym SSAA to nebylo ono hlavne u sovetske zakladny tam to padalo k 40fps.

Tak to jsi měl buď jinou 980TI nebo jiného Tomb raidera ...

MOzna se to zmenilo ale pri vydani na SSAA 4x bylo potreba 2x 980Ti.http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/367409731894823632/18... V uzavrene jeskyni v sovetske zakladne to bylo horsi.

Četl sem to o 4k, ne o fHD...

4k,ten screen je z Full HD vse na max + SSAA4x pri vydani hry.84% zatizei GPU a to jenom v jeskyni!!!!!

Teď je otázka co to znamená. Není to náhodou znak nedodělané hry, které chybí trocha té optimalizace? Protože ten screen až tak úžasně nevypadá...

Lidi často nadávají na optimalizace ale nepřipustí že prostě to už jednoduše může být příliš na ten HW...Já si připouštím že můj HW je nedostačující a doteď nebylo nic co by mne mohlo uspokojit a i u té 1080 si myslím že bez dodatečného OC se neobjedu a pořád budu mít kompromisní nastavení

Že je to příliš na ten HW je snad nad slunce jasné. Ale jakožto programátor vím že dosáhnout určitého výsledku jde mnoha způsoby. Přičemž varianta A může být například o řád výkonově náročnější než varianta B.Pokud je ve hře použita varianta A tak je normální že je to na ten HW moc, a dost možná to bude moc i na HW následující generace. Jenže pokud se použije varianta B tak to s přehledem zvládne HW minulé generace a ještě bude mít rezervu.Právě proto nadávám na optimalizace. Dnes na to dost programátorů kašle a následky jsou vidět všude kolem.

https://www.youtube.com/watchTakhle zvlada vse na max Full hD OC 980Ti, pada to v hrach k 40fps s narocnym AA.

Pokud by jsi se o to trochu zajímal, tak by jsi věděl, že tyto problémy byly na Win 10 s tehdy novými ovladači (NVidia) celkem běžné a stěžovalo si na to celkem dost hráčů.Já s Win7 problém neměl ...Celou dobu mi to (tato scéna), při stejném nastavení (980TI Strix) jelo na 60 FPS (V-sync on).Pokud jde o sovětskou instalaci (ta byla asi nejnáročnější), tam jsem se dostal pod 60 (50-55FPS) pouze uprostřed mapy (u té pily).

144FPS? Nevím nevím, já se modlím abych z té 1080 po OC vytlačil 30FPS.Když se bavíme o anti aliasingu, tak prosím pěkně kombinace 4xMSAA + transparency antialiasing přes nVidia Inspectora nastaven na 4xSparse Grid Supersampling. Nicméně raději bych nastavil 8xMSAA a 8xSGSS, obávám se ale že to zmákne až 1080Ti nebo nový TitanS decentní scénou to sviští jak víno, jakmile přijdou volumetrické efekty tak z 60FPS padám dolů raketovým tempem. 30FPS mi stačí, ale na to potřebuji o 50% výkonu navíc a můj aktuální výkon se rovná cca referenční 980Ti, takže ani OC verze 980Ti nejsou dostačující.. navíc, když budu kupovat grafiku kolem dvaceti tisíc tak chci ještě nějakou rezervičku abych mohl přitlačit na některých nastaveních, které zatím nepřipadají v úvahu..https://www.youtube.com/watchkolem 0:30 až 2:15 mám 22FPS, nezřídka to ale klesne i pod 20... běží to na i7-4790k @4.6GHz a GTX980 1496MHz, VRAM at 7.9GHz

Stejně se mi zdá, že výsledek (grafika) neodpovídá nárokům na HW. Ten kokpit se mi moc nelíbí...stejně jako vnitřek auta v GTA 5. Tam je to pro mne snad nejhorší část grafiky a přepínám z FPS pohledu. Přitom venkovní prostory jsou skoro fotorealistické...stejně jako u tvé ukázky.

Za 5 tisic? Pridej tak ctyrnasobek

Tak určiťťéééé... za pár let budou v bazaru stát určitě 5 000 Kč.

Kdo za pár roků bude řešit pár let starou kartu v bazaru za 5 tisíc. Za pár roků si na tak slabé karty jako 1080 ani nevzpomenete