Nové chlazení.

Dobrý den, nastalo léto a moje PC se začíná zadýchávat a s tím nastává problém vychlazeni komponentu na únosnou teplotu. Potřeboval bych poradit jak vylepšit chlazení bedny za nějakou přijatelnou cenu. Jsem ochotný investovat přibližně 3000 Kč, pokud by to bylo nezbytné tak o malinko vice. Předem děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

3000 kaček na chlazení..???To už by bylo i s kvalitní pc skříní.. A nejspíš by to bylo i nejefektivnější řešení. Když chce někdo investovat takovou částku na chlazení počítače, asi má k tomu pádný důvod.. Záleží na tom, jak ta bedna vůbec vypadá a jaký je tam chladič procesoru.. A jestli tam lze vůbec dosáhnout nějakého průvanu.. Jestli to je nějaká stará bedna, kde překáží i kabeláž, tak to potěš koště..

Je to starsi Antec, poslu odkaz. https://pc-skrine.heureka.cz/antec-p183-v3/Premyslel jsem o vymene chladice procesoru za vetsi a vykonnejsi a pripadne ventilatoru primo case. Menil jsem postupem casu komponenty za novejsi, ale chlazeni zustalo stejne. Nejvic zahriva topeni od AMD Radeon R9 380 4G, ale nemuzu na nej najit adekvatniho vodnika.

Skříň: http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch... je více než dostatečná. Pokud se něco "přehřívá", pokud vůbec, pak problém není ve skříni samotné.

No, skrin bych nerad menil, jelikoz vysla tehdy asi na tri a pul, ale co bych mel tedy udelat, aby byla teplota trochu rozumnejsi?

A proč je teplota "nerozumná" a jak jste uráčil na to přijít?

Nějak se mi nechce přemýšlet za tebe.. sorry.. Zhodnotit stav a možnosti můžeš jen ty sám.. Ten odkaz na bednu je naprosto k ničemu.. není vidět vnitřek, osazení a možnosti ventilátorů. K vzhledem k té její ceně, by měla být i adekvátní kvality.. Ovšem k čemu je platná kvalita pc skříně, když se do ní osadí, nekvalitní deska, topivý procesor s mizerným chladičem a topivá grafika ... ???A jak už jsem psal výše. Nechce se mi za tebe přemýšlet.. sorry.. Třeba se tady najde nějaký dobrodinec, který ti navrhne efektivní řešení.. Kdybych měl podobný problém, vyřešil bych ho sám bez cizí pomoci.. Chce to mít jen chuť a vůli přemýšlet ..

Podivej, kdyz mas infakrt, tak ho taky nepreckas doma v koute, ale jedes do nemcnice za odbornikem. Ja odbornik na PC nejsem a proto pisu sem, kdyby tady nepsali lide jako ja, tak bys mohl svoje neochotne odpovedi cmarat akorat po zdech na toletach...

Chýbajú info

Tak pro je tahle poradna spíše jako zábava.. Někdá poradím.. jindy navedu lenocha k přemýšlení.. Ono je to z pohledu tazatelů strašně jednoduchý. proč bych měl nad věcí přemýšlet, když mi takovou službu jiní poskytnou s řešením bez vlastní námahy.Kdybys vložil do dotazu podrobnější info o desce a procesoru .. a k tomu třeba i tvoji vlastní úvahu o vyřešení chlazení, bylo by to hned o něco zajímavější. Stačilo by tvůj návrh jen malounko popravit nebo navrhnout lepší řešení. Do poradny choděj jedinci radit jen proto, že je počítače zajímají, mají obdobné zkušenosti s daným problémem a jsou především ochotni radit zadarmo.. Za mě:Poradit ano.. ale jen tam, kde je ze strany tazatele vidět alespoň trochu snahy.

K tomuto clovek casom pride.Ale su tu aj slusni ludia, ze pekne opisu problem, co porobili, daju fotoA maju vyhodu ze dostanu aj lepsie rady.A raditelia tiez hned vidia s kym maju cest.Ja by som sa neurazil keby som ziadal radu a neikto by chcel viac info aby mi lepsie poradil. Ale asi nie som normalny.

Chceš výmenu case, alebo vymeniť aj chladič CPU a GK? Aký máš CPU? Mne sa na 95W CPU osvedčila FERA 1224. Nemám problém ani pri malých otáčkach. Ak nemáš pretaktovanú Visheru na 4,6 GHz, mal by stačiť. Vodník za 3000 nič moc. Celkom zaujímavé vodné chladenie používa x-computers (asi 240mm chladič s 2 ventilátormi na CPU a kľudne 2 GK), ale nestojí 3000. Avšak prehrievanie nehrozí

napis ake mas teploty, aky mas chladic CPU, ake mas CPU a ake mas ventilatory v bedni, popripade kde dane ventilatory mas...

A hlavně mu "poraď" nejméně 1 kW zdroj, jak rád "radíš".