Nová zostava (max 850€)

Zdravím, chcel by som poradiť s poskladaním nového PC (bez OS). Síce nejaký prehľad v PC mám no aj tak si rád nechám poradiť od skúsenejších. Zostava bude používana prevažne na hry ako aj nové tak aj staršie.Určite chcem mať v základe zostavy ssd+hdd, nebránim sa ani AMD grafikám a procesorom.vyskladal som si nejakú zostavu no chcel by som ju nejako sfinalizoval. (čo je OK, čo vymeniť) prípadne ju úplne zmeniť.https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm Ďakujem za všetky vaše rady a návrhy.

Odpovědi na otázku

Doporučil bych vyměnit grafickou kartu.. https://www.alza.sk/asus-strix-gaming-gtx1060... a šel bych do zdroje Corsair Rm550x vyměnil bych i5-7400 za i5-7500 nebo i5-7600To by znamenalo "trochu" navýšit rozpočet.. Ta skříň je doslova příšerka..

ohľadne skrinky- bude položena pri stole, nemusi sršať krásou, nechcel som do nej investovať strašne veľa išlo mi len o to že to bude určite rozumnejšia voľba ako nejaká EuroCase a verim že bude mať aj nejaky lepší prietok vzduchu, plus dajú sa v nej vyviazať káble.čo sa týka rozpočtu je 850€ ozaj strop a veľmi sa mi už isť nedá kedže aj tých 850€ bolo pôvodne 700.

Nejde jen o krásu.. Především jde o kvalitní odhlučnění, což tahle skříň nemá ani náhodou.. O.K.. tvoje volba.. Já bych takovou příšeru na stůl nechtěl..

+Ok, taky mam bednu od stejne firmy, jen v jine cenove relaci. I kdyz posledni dobou mam pocit, ze si s nema Zalman vytira zadek - dnesni kusy jsou opravdu humus oproti stredni tride pred par lety. Klidne kilo/dve (myslim v parodii na menu jako nase koruna) navic bych za polaka (SilentiumPC Regnum RG1) dal, i to je zpracovanim uplne jinde (nebo zkusit splasit jednu z prvnich Z9, to jeste za neco stalo).

Já bych radši Fractal

Kdyby a nej bylo - stoji jako 2 ty krabice od bot. Jestli Zalmana, tak aspon Z3, ten ma i prachove filtry. Chvili jsem ho znamym doporucoval, jenze posledni asi rok bylo par vratek (jednou do toho nesla ani nacpat deska). Tolik ke "kvalite" tehle znacky (pred par lety mely pouzitelne kusy i v lowendu, ted je to loterie i ve stredni tride).

Mě se povedlo narvat Core 2300 do toho rozpočtu..Fakt, pod Core 2300 bych se skříní nešel. To je věc, která může zůstat věky a jen se obměňují komponenty. SilentiumPC nepovažuji za kvalitního výrobce, skříň od něj se mi za rok rozsypala. Doslova. Proto ani nedoporučuji chladiče SPC.Zalman to samé. I když oproti Crono a podobným je ještě dobrý.

Zalman BYVAL pouzitelny (tenkrat jsem hledal levnou bednu s USB 3), ale FD je FD...Ty alobalaky za petikilo radsi ani nezminovat, aby to nekdo nekoupil. Parkrat jsem do toho skladal, bez kevlarovych rukavic bych to ale nezkousel.

Často lidi vůbec nepřemýšlí nad nějakou kvalitou.. Prostě vezmou LEVNÉ a "vzhledné".. Tihle výrobci mají asi velmi schopné grafiky, protože, jak takovýhle agresivně vyhlížející herní šmejdi vypadaj ve skutečnosti...Ale asi to na chlubení se kamarádům stačí...

Nad kvalitou moc nepremyslim. Kdyz nejsou extra pozadavky, tak cokoliv pouzitelneho, co vypada, ze se nerozpadne. Rozumny kompromis mezi cenou a kvalitou vetsinou najdu v nizsi stedni tride (u beden je to tak 1500-2000). Jak uz rekl Bata: nejsem tak bohaty, abych kupoval levne veci.

Stavět na Core i5 mi nedává smysl. Raději bych doporučil R5-1500X, pokud bude možné, 1600.https://www.czc.cz/flc139lcvqg8a8k3vihnqcbud... Ten procesor má odemčený násobič, tudíž je taktovatelný a na 4GHz v klidu porazí i5. Krom toho má 4c/8t.