Nová základní deska

Zdravím Potřeboval bych pomoct :D hledám základní desku do 1500kčmusí mít AM3+ a podporu Fx 6300a DDR3 nasšel jsem zatím tuhle ale nevím zda je to výhodná koupě :Dhttps://www.alza.cz//asus-m5a78l-m-lx3-d47672...

Odpovědi na otázku

No tak ono ani pomalu jiná k mání není. Jestli potřebuješ jen desku, tak ji ber.

tak díky moc :D aspon lepší než starý duo a lga 775

Jo, ty jsi tenhle: https://www.zive.cz/poradna/bezpecny-takt-pro... ocásek. Když ti bylo raděno něco novějšího, tak určitě ne o nic lepší a ještě ke všemu mrtvou AM3+.Mno, už podle toho jak píšeš, je asi zbytečné se snažit.

DDR3 je záležitostí paměťového řadiče CPU. Nejsem si jist, zda prastarý čipset původně od ATI za tu úsporu stojí: https://www.alza.cz/asrock-970-pro3-r2-0-d521... .Dokonce si nejsem jist, zda více práce by neudělala levná deska AM4 + Athlon 3000G + levný DDR4 paměťový modul. I to levné CPU si nezadá se starým FX 6300.

Dneska máš na výběr snad už jen dvě desky - tamten ASUS nebo ASROCK 970 Pro. Tvým cenovým nárokům vyhovuje jen ten Asus.Ten Asus má čipset AMD 760G, kterej je takovej jednouchej - umí jen 20 PCI Express linek, takže výrobce na desku nemohl dát víc PCI Express slotů ani kdyby fakt chtěl, dále ten čipset umí max. 16GB RAM a jen ve dvou slotech, což mi přijde jako dost zásadní omezení.Na tvém místě bych asi připlatil a koupil ten Asrock 970 Pro - ten má jednak víc PCI Express slotů a hlavně má čtyři sloty na paměti, kam lze dát až 64GB RAM. Ale má to i nevýhody - tenhle Asrock je větší fajnovka a nefungují v něm paměti od některých výrobců (ale třeba Kingston Fury bere v pohodě).

Zapomeň na to. Staré díly prodej a kup něco normálního na AM4 s DDR4. Za 1500,- kupovat desku, když ten zbytek ani takovou hodnotu nemá, je nesmysl. Víc než 500,- bych do toho v žádným případě nevrážel.