» Poradna » Mobily

Nová TV začala ukazovat pouze nápis "Sony" uprostřed obrazovky

Dobrý den koupil jsem před vánoci televizi Sony 55 xg 8096 a po jednom dnů zhasla s hláškou Sony uprostřed. Na fóru poradily tvrdý restart který mi tel. Oživil cca na pár hodinpote opět zhasla a už nejde zapnout. Jen svítí znak Sony uprostřed. //Upraven nesmyslný titulek "Sony"."Volte správný a výstižný titulek. Podle něj se ostatní rozhodují, jestli na váš příspěvek klepnou. Přečtěte si proto, jak napsat správný titulek (odkaz se otevře v novém okně). Výslovně upozorňujeme, že v Poradně nejsou povoleny obecné a nicneříkající titulky typu Pomozte, Problém, Kdo poradí atd. Do titulku vždy přesně popište, čeho se dotaz týká. Nepoužívejte také nevhodné zvýrazňování titulků: opakované vykřičníky, otazníky nebo jiné znaky. Příspěvky s titulky porušující tato pravidla budou buď upraveny nebo rovnou smazány."//

Odpovědi na otázku

jo mam zapisane. Petr kupil sony. Vdaka, mozes to ist zobrat na reklamaciu.

To je řada,?

mam za to, ze ano.

....a co jsi myslel, že to je? Předpověď počasí? Odpoj TV z napájení + LAN, vyčkej chvíli a pokud se nic nezmění, alou a hajdy na reklamaci.

+ myšleno "znovu zapoj" do napájení a bez LAN (vzhledem k reakci, raději dodávám)

Budeš se tomu hrozně divit, ale budeš to muset reklamovat nebo vrátit v rámci 14 (pokud bylo koupeno přes eshop). Nevím co čekáš víc za radu.

Ok i tak díky za rady

Ze by opet nepovedena implementace AndoridTV? Zkousel jsi update na posledni moznou verz? Zajimave ze treba TCL to zvladne docela bezproblemu, ale Sony a Philips s tim maji ocividne stale problemy... ale samozrejme se muze jednat o vadu konkretniho kusu.

Může to být klasický problém automatické aktualizace, která je v SONY TV defaultně nastavena.. On TV nějakou dobu stahuje na pozadí a pak se rozhodne aktualizovat.. No a v tu dobu svítí nápis SONY nebo tam skáčou takové bubliny.. Zkusil bych to nechat žít ( SONY instaluje aktualizace cca 30-50minut !!!)Doporučení je vypnout automatické aktualizace ještě před připojením k síti..A aktualizovat vždy jen ručně, když to mám pod kontrolou.. Navíc bych se držel pravidla, pokud vše funguje, tak neaktualizovat. U Sony byl problém s aktualizací na Android 8 u nějakých modelů.

Zkoušel jsem necht televizi zaplou i 3h a stale nic jen ten napis sony

Vem to, dej to zpátky do krabice, a hurá k prodejci.Pokud to je koupený přes e-shop a je to méně než 14 dnů, potom bez udání důvodu vrať. (Jen jim řekni, že to nefunguje podle tvých představ.)Pokud to je více jak 14 dnů od zakoupení, případně to nebylo zakoupeno přes e-shop, potom reklamace.

to si este za 4 dni nepochopil, ze je pokazena? Som ti to pisal hned v prvom prispevku.

Podle mě odešlo datové úložiště v televizi, no zkrátka nějaká vnitřní flash paměť, na které je uložen operační systém a firmwarová/softwarová výbava té TV.