Nova Sestava za 10 Palackych - Dobra ?

Zdravím všecky,

chci si během 14ti dnů koupit novou pc sestavu, bohužel jsem omezen penízkama, a to hranici 10 000Kč.
Účel: Především grafické, kancelářské a programy pro 3D modelaci

Splichtil jsem toto, moc se teď neorientuji ale zda se mi, že nemusí být zase tak hrozná.
MSI K9N4 Ultra-F,s.AM2, nForce4 Ultra,PCIE,GLAN, SATAII Raid
RAM 1GB DDR2 240pin PC6400 800MHz originál KINGMAX
AMD Athlon 64 X2 4200+ EE (2.2GHz, Windsor) AM2, 65W, BOX
Sapphire Radeon X1050 256MB DDR PCI-E, DVI-I
Seagate 250GB/7200rpm Barr. 7200.10, 16MB, SATA/300 - 3 roky
KME Midi CX-5762 350W CE8 USB+AU černý
DVDRW/RAM SAMSUNG SH-S182M černá/bulk/Light Scribe/SW

cena mi vysla cca 9200 Kc s DPH, takze jeste je 800 na nejake upgrady jestli se tomu tak da rict. Zlepsil bych asi desku, ale nevim jakou, jestli poradite budu moc rad.
(premyslel jsem ze bych dal jinou desku a to tuhle 'MSI K9N NEO-F ,s.AM2, nForce 550,FSB1000HT,GLAN, SATAII,PCIE)

a ramky pry je neco ted jako dualchanel ci co tak je lepsi dve 512ky ? mam vplanu behem dvou mesicu ci i drive prikoupit jeste jedno giga

a este jsem se chtel zeptat, jak je to s pripojenim zdroje na sata hadr a sata mechaniku jsou tam nejake extra kabely nebo nemuze se mi stat ze ze zdroje nebude dostatek kabelu nebo tak neco ?

mockrat diky vsem, kteri mi porad ci daji nejake tipy na zmenu

Odpovědi na otázku

No hlavne si kup lepsi zdroj. Zdroj KME se radi mezi zdroje podobne EC a LC Power forum.zive.cz ...

U staršího zdroje Fortron SATA napájení je. Nevím jak u KME.
Ale ty pevný disky maj jak SATA tak i klasické 4PIN napájení.
RE Dualchannel RAM
Kup si teda 1GB modul a až přikoupíš další (nejlépe ten samý), budeš to mít v určitých situacích rychlejší. Teď Ti BIOS bude psat nejspíše single channel než přidáš další.

"Ale ty pevný disky maj jak SATA tak i klasické 4PIN napájení."

Tohle je nesmysl. Zdaleka ne vsechny disky ho maji (resp. vetsina sata disku ho nema)
Nektere ho mohou mit (napr. Western Digital Caviar SE WD2500JS )

Aha. Jaksi jsem to předpokládal. Dosud jsem se setkal jen s novými WD. Starší znám, ale to SATA nebylo :o)

diky,
takze vlastne sata disk, je zapojen na desku pres sata, a napajeni muze mit 4pinove, chapu to dobre?

To ze SATA disk ma napajeni pres MOLEX (4-pin) zdaleka nebyva pravidlem. Maji ho jen nektere disky (Western Digital). U Seagatu jsem Sata disk s napajenim pres MOLEX jeste nevidel.

">www.czechcomputer.cz ...

Tohle je 250GB Seagate. Zadny molex konektor tam nevidim.

www.czechcomputer.cz ...

Tak predevsim to napajeni SATA HDD bych vubec neresil k desce je pribalen kabel na napajeni SATA disku. Pokud bude sestava pro praci s 3D grafikou tak bych tech zbivajicich 800kc vrazil do lepsi grafiky, treba do Sapphire ATI Radeon X1650 Pro za 1900kc. Deska je vporadku a dokonce ma i pasivni chlazeni coz je prijemne, ale nejsem si jisty jestli podporuje dualchanel.

Jo, X1050 není grafika.

To je jenom, aby vůbec fungoval monitor.