Nová sestava s Ryzenem po 10 minutách provozu vyhazuje blue screen

Potreboval bych poradit. Dal jsem se do stavby noveho kompu (seznam komponent https://www.czc.cz/2levochnpqgsi8j0rfc750kee... ). Celé to mám složeno, Bios aktualizovaný, nainstalované windows a pri 40 stupnich (2-5% vykonu na CPU) mi vzdycky (cca po 10min od zapnuti) vyskoci modra smrt. Uz jsem z toho naprosto zoufaly. Vyzkousel jsem uplne vse, rozebrat a znovu slozit, ale po kazde jak prekroci teplotu 40stupnu tak jde do kopru. Budu moc vdecny za kazdou radu, protoze uz me nic nenapada...https://www.reviversoft.com/cs/blog/2013/01/clock-wat... //Upřesněn titulek.//

Odpovědi na otázku

verze Windows? Jestli 10, tak jaký build?

Release Date: 7/29/2015

To jako úplně původní 1507 bez podpory? Proč ne aktuální 1903?https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_version_h...

pouzil jsem tu, ktera uz se nainstalovala na x pocitacu vzdy bez problemu.

A původ té verze?

stazena z torentu, ale jak jsem jiz psal, tu verzi mam na flashce jiz nekolik let a pohani uz nekolik pocitacu bez jakehokoliv problemu

Určo i cracklá že ano? Ale aspoň si přiznal barvu.Jinak v roce 2015 nikdo nepočítal že tu bude nějaký AMD Ryzen 5 3600.Nahoď aktuální 1903 a bude po problému.

ano. kdyz potrebuji vyresit problem tak nebudu mlzit

A k čemu ti je verze, která o ryzenech ani neslyšela, protože byla vydána několik let před prvím ryzenem?Navíc cracklá. Proč, když w10 MS prakticky rozdává?

Důvod proč používal tu verzi byla určo ta "ošetřená" aktivace.

Nainstaluj tam poslední verzi Windows,stáhni ji z Microsoftu;na tom nejnověším hardware co mášta stará verze fakt nemusí fungovat korektně.

dik. zkusim

Tvůj problém je procesor.Možná chyba při aktualizaci Biosu, nebo prostě není kompatibilita vyřešena.Zkus resetovat Bios, mrknout, jestli nevyšla nová verze biosu, upravující kompatibilitu či případné chyby v ní.Jinak bude nutné zkusit procesor v jiné desce (jestli není vadný), popřípadě vyměnit desku.Jedinou zaručenou kompatibilitu má, pro třetí generaci Ryzenů, chipset X570,

na desce byl stary Bios nepodporuji tuto radu procesoru. Stazeny aktualizovany bios primo na tuto radu procesoru ze stranek vyrobce desky. Kazdopadne v Biosu by (snad) nemel byt problem, kdyz se windows podarilo v pohode nainstalovat, jen pri prekroceni 40C bez jakekoliv zateze jde do modra

"pri prekroceni 40C bez jakekoliv zateze jde do modra"Pak je tu nějaký problém.Vždyť to píšu.Deska si nejspíš pořádně nerozumí s nějakým senzorem procesoru a po překročení té teploty ho nejspíš natvrdo shodí.Odzkoušej procesor v jiné desce (X570), popřípadě odzkoušej tvojí desku s ryzenem 1/2 generace, a budeš mít jasno.To, že ti PC nastartuje ještě neznamená, že vše funguje, jak má (to jsi ostatně zjistil ty sám)."0x101- CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUTThe specified processor is not processing interrupts. Typically, this occurs when the processor is nonresponsive or is deadlocked."

Historické Windows neumí ovládat watchdog nejmodernějších procesorů.

Zdroj nevhodný pro moderní procesory a RAM s napájením 1,35 V.

Se stejnou deskou a Ryzenem 3700X jsem blbě nastavil frekvenci pamětí bez XMP a po pár minutách obvykle došlo k chybě při kopírování souborů, nebo záseku systému (nemám Windows, takže blue screen mi too neukáže).Zkus obnovit výchozí nastavení v biosu a zkus to bez úprav. Případně zapoj jen jednu z pamětí a když to nepomůže, tak jen tu druhou, pro případ, že je jedna z nich vadná.