» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nová reinstalace win7 - nejdou aktualizace

Udělal jsem reinstalaci systému win 7 profesionál na PC Dell OptiPlex 960. Systém původně bez problémů aktualizoval. Po reinstalaci se PC připojí na aktualizaci a stáhne cca 6 aktualizací (včetně SP1)a pak se sám aktualizační program aktualizuje. Po této aktualizaci nefunguje aktualizace a vyskakuje hláška Systém nemůže provést vyhledání aktualizací. - chyba 8024001B.Zkusil jsem poradce při potížích s aktualizací a ten mě vyhodil chybu kterou neopravil 80070005 upřesnění - soubor který nejde opravit CheckSURLog.cabSystém jsem zkoušel už 3x nainstalovat a vždycky končím na stejném místě.Neví někdo jak na to?

Odpovědi na otázku

Nevie nikto.Ale hasák, kladivo, zverák, blitzky, skrutkovač aktualizácie W7 rozbehnú.

Stahni si a nainstaluj prislusne Win7 vcetne SP.

Instalačku mám i SP1 ten šel nainstalovat bez problémů. Uvedený problém se vyskytl až po aktualizaci na SP1

Zde odkaz na stažení Win.7 Pro +aktualizace do dubna2016http://uloz.to/xZgAaNBQ/windows-7-all-in...

A jak si ověří, že tam kromě aktualizací není ještě nějaká ta legrace navíc, když u toho nejdou zkontrolovat kontrolní součty? Nebo ty důvěřuješ všemu,, co se válí na netu?

Jako u debilů! Podobné image vyráběl kdo ví kdo, kdo ví jakým (nezdokumentovaným) způsobem s rozporu s doporučeními Microsoftu.Pakliže není alespoň zavirovaný a prolezlý breberkami, tak jsou tam některé aktualizace integrovány ve špatném pořadí. Jistě, nainstalovat půjde. Na první pohled se bude tvářit v pořádku, ale počkej, až budeš do nich něco po čase provozování instalovat a bude to řvát, že chybý nějaká knihovna nebo framework. Ty se ho budeš snažit nainstalovat a začne to řvát kvůli něčemu jinému. Instalace Windows 7 a jeho následná aktualizace přes WSUS offline trvá i na stupidním pomalém Atomu okolo tří hodin. Aktualizování je plně automatické a podle postupů Microsoftu. Je to moc dlouho na plně aktualizovaný a stabilní systém?!

Ach jo! Denně je tu na toto téma jedno vlákno.Postupy jsou nastíněné třeba zde:http://www.zive.cz/poradna/aktualizace-win-7...

Pokud to bude někdo potřebovat.Stáhnout všechny aktualizace pomocí programu z http://download.wsusoffline.net/.Nainstalovat (pozor jelo mi to 6 hodin). Po nainstalování aktualizace funkční

1. Vypni automatický Windows Update2. Stáhni a nainstaluj IE11 pro W7 ručně a restartuj3. Stáhni si KB3102810 pro svoji verzi x86/x644. Odpoj se od Internetu a nainstaluj KB3102810, restartuj5. Připoj se k Internetu, spusť ručně Windows Update, dostupné updaty se Ti načtou cca během 5-20 minut v závislosti na rychlosti Internetu a výkonu PC.

K cemu takove carovani s odpojovanim a zapojovanim..?Staci jenom bod 3.

Návod o jednom bodu není návod

proc jsou media bez sp1? sp1 by melo byt soucasti protote samostatne se to instaluje zdlouhave

Nikoliv, takto se chová oficiální instalačka s SP1 přímo od MS. Vzhledem k tomu, že je to už dlouho známy problém, je to možná i umělá vada, která má od W7 odradit.

Protože čas od času někdo tvrdil, že po spuštění instalace onoho KB mu napíše hlášku "hledám aktualizaci" a tím končí. Po odpojení Internetu hláška zmizí nebo se vůbec neobjeví a instalace proběhne bez problému. Mě osobně se to ještě nikdy nestalo, ale pokud vím předem o možném problému, snažím se ho vždy eliminovat.Ještě doplním, toto řešení lze aplikovat na Win7 SP1.