» Poradna » Mobily

Nová prázdná pam. karta se ve foťáku ukazuje jako plná

Dobrý den. Koupili jsme si do foťáku Nikon D3000 novou paměťovou kartu Sandisk 64Gb. Po vložení ji foťák potřeboval zformátovat a teď ukazuje, že je plná. Při vložení do PC je karta prázdná.//Smazán troll "Octavio" ("host", "joachym", "René", "Santa", "Fabia", "Mentol" a další.) a jeho nesmyslné "rady".//

Odpovědi na otázku

https://www.zive.cz/poradna/sd-karta/sc-20-cq...

Zkusit jinou kartu....ač je vadná nebo nekompatibilní tak jí nepřemluvíte a musíte stejně vzít jinou.

I když se na nic neptáš, ano, to je v pořádku: For the D3000 to work properly, a class 6 or faster SD needs to be used. Do not use a card with a capacity over 32GB or the camera will show the card as full.

D 3000 SDHC karty

Nikon D3000 SD Card Compatibility:Secure Digital (SD) - Up to 2GB cards will work.Secure Digital High Capacity (SDHC) - Up to 32GB cards will work.Secure Digital eXtended Capacity (SDXC) - The D3000 cannot use these cards as they are 64GB or larger.Nikon D3000 Memory Card Full ErrorUsing a memory card that is larger than 32GB in the D3000 will cause an error. The camera will show that the card is full. To fix the problem, you need to use a SD card with a capacity of 32GB or smaller.

Díky za citaci mé odpovědi ze 24.12. Když jsem si přečetl dotaz, nevěřil jsem vlastním očím. Uživatelé Nikon D3000 s 64GB SD kartou mají asi 1 společnou vlastnost. (a tím nemyslím zrovna Gb x GB)

Jj, stejný zdroj jsem použil 24.12.

Tam byla dama tu je pár

Na podstatě věci, kterou jsou napsal, to nic nemění. Jen důsledky toho, že si dotyční tazatelé neumí stáhnout, přečíst manuál, najít - zjistit informace předem.... 2x měř, 1x řež.

Tak se prostě obtěžuj přečíst manuál. Výrobce tam podporované karty nepíše jen tak z legrace

A není jednodušší se optat, než hledat a študovat manuál?

To je pravda. Otázkou zůstává, zda se jedná o jejich neschopnost, lenost, nebo kombinace obojího. Každopádně cokoliv z uvedeného je špatně.