Nová PC?

Dobrý den, odešel mi stolní pc s dobrými XPčkami a hledám nějakou tu náhradu kolem 3-5.000 CZK. Zatím jsem na notebooku takže do něho nemužu vrazit 3,5 palcový hdd a taky intergrovaná grafika od Intelu stojí za *******. Takže potřebuji nějaký silnější pc pro pamět ddr3 (protože už mám 8gb) a bez hardisku,cd-rom a zdroje 400w (taky už mám) společně s FullHD monitorem. Byl bych strašně rád kdybi mi někdo našel zakladku společně s CPU a chladičem, popřípadě grafickou kartou...Když tak se omlouvám za pravopis a chyby píšu na mobilu....

Odpovědi na otázku

3-5tis? To na procesor, desku a grafiku není. Procesor a desku seženete, ale grafiku, co za něco stojí, už ne. Procesor i3 4170 + např B85m D3H, nebo B85 G43. Co máte oproti integrované grafice? Na hry to není (to není žádná), ale jinak je to naprosto ok. Zvláště ty nové ve Skylaku (HD 530), jsou opravdu slušné.Když už kupujete nový základ, tak je opravdu na zvážení, zda se nevyplatí koupit i nové ramky DDR4 a novou platformu 1151. Není to takový finančí rozdíl a rozhodně to do budoucna bude výhoda.Co se grafiky týče, tak nejlevnější herní (nová) stojí okolo 3300Kč. Bazar samozřejmě méně. Na neherní účely v klidu stačí integrovaná.Pokud by tam měla být herní grafika, tak by to chtělo upřesnit zdroj. 400W nic neznamená. Zvláště pokud je starší.

Použít starý zdroj z PC které odešlo asi není zrovna rozumné.