Nová Pc soustava

Dobrý den,v hardwaru se moc nevyznám a když se blíží ty Vánoce, chci dát dárek nejhezčí a investovat do nového PC.Jelikož často používám programy typu Avid, Premiere, Photoshop, Indesign, byl hlavním požadavkem perfektní zvládnutí těchto programů...bohužel (a samozřejmě jako vždy) omezujícím faktorem jsou finance.Chtěl bych se teda zeptat, zda by mi někdo mohl okomentovat tuto sestavu, jejíž návrh mi byl poslán:CPU INTEL Core i7-3770S (low power) 3.10 GHz 8MB L3 LGA1155, VGA - BOXGIGABYTE MB Sc LGA1155 P61A-D3, Intel H61, 2xDDR3DIMM DDR3 8GB 1600MHz CL9 (Kit of 2) XMP KINGSTON HyperX BluSapphire VGA ATI Radeon FLEX HD6450 1G DDR3 DL-DVI-I+SL-DVI-D / HDMI, PCI-EFortron zdroj 400W HEXA 400, PFC, PCI-E, >80%ADATA SSD 128GB Premier Pro SP900 2,5" SATA 6Gb/s

Odpovědi na otázku

Nejhorší je deska, takže bych ji doporučil vyměnit zaa) pokud je potřeba ATX velikost: GIGABYTE GA-B75-D3V nebo MSI B75A-G41b) pokud stačí menší základní deska microATX, tak např.: GIGABYTE GA-B75M-D3H nebo MSI B75MA-P45Tím pádem lze použít VGA v procesoru, která tam je stejně a ušetří se 900Kč za diskrétní grafickou kartu.Pokud bude přece jen silnější VGA potřeba, může se kdykoli přikoupit.Zbytek ujde.

CPU od Intelu je dnes sice výkonnější, ale neviděl bych problém ani v AMD :AMD A10-5700 - 3000KčMSI FM2 A75MA-E35 - 1500KčCRUCIAL M4 128GB - 2500KčKingston HyperX Blu 8GB 1600MHz - 780Kč = 7800KčI provozní vlastnosti (spotřeba) nebudou nijak nepříjemně vysoké - spíše naopak.(O té MB se dá diskutovat - samozřejmě A85 by byla lepší, ale byla by i nutná??)

Takovouhle sestavu prece nemuzete stavet na takovem zdroji.. Pokud Fortron, tak Aurum, 400W by stacilo.

Jestli chápu dobře jedná se především video a foto.Problém je že limitující faktor tedy cena je neznámá.Vzhledem že je zde i video bych se přiklonil k i5 nebo i7 v závislosti na ceně. i7 s příponou "S" ale i i5 nemá cenu vůbec brát.Výsledek ušetření 20W je směšné nemá cenu tady brát vůbec v potaz.Pokud volíme desku pro procesor iX 3xxx tedy IVY volíme desku s chipsetem začínajícím 7čkou.V případě 6x se můžeme dočkat velké nepříjemnosti staršího BIOS a následné zbytečné kilometry po servisech.Grafika jako HD6450 nemá vůbec cenu brát ,integrovaná v CPU má podobný výkon.V tomto případě bych volil grafiku která zvládá technologii CUDA http://www.alfacomp.cz/php/index.php .Paměť v optimálním měřítku 8GB dostačuje.Pokud je pro nás zdroj španělsko ,nemá cenu experimentovat a volíme Seasonic.Na trhu není nic co by vzhledem ke kvalitě mělo lepší cenu.Není špatné zahrnout i OS.U nového PC je cena OS nižší než dodatečný nákup.Pozor na licenční podmínky Windows8!.

Ještě jsem zapoměl.Pokud SSD tak CRUCIAL M4 a nezapomenout na instalační rámeček.V případě renderingu videa je dobré využít několika disků.Výkonostní potenciál CPU se rapidně zvíší.

Typická TESCO počítačová sestava, která vychází z toho, že PC prodává procesor:1) Nesmyslně drahý procesor2) Pouťová základní deska bez vývodů pro integrovanou grafiku a3) Nekvalitní zdroj4) Zbytečná diskrétní grafika (řeší jen chybějící vývody desky ale nic výkonově nepřináší)5) Cenově srovnatelný, ale výkonově horší SSD.Radši http://www.alza.cz/crucial-m4-128gb-d238304.htm Tak asi požádej o návrh vyváženější sestavy.