Nová PC sestava problém

Zdravím, mám problém s FPS u her. Sestavil jsem si nový počítač s těmito komponenty.HW: Intel core i5-7500MSI GeForce 1050Ti 4GB OCAsus B150 pro gamingSSD Hyper X Fury 240GBHDD WD BLUE 1 TBRAM 1x 8GB Hyper X FurySeatronic S12II 520WWindows 10 64bitHry mám samozdřejmě uložené na HDD, na SSD jen systém a programy.Zkoušel jsem GTA V na střední detaily a to s 15 FPS, procesor je zatížený na +-40%, RAM pamět z 50% ,disky jen na malé minimum vytížený.Mafie III na nízké detaily +-10FPS, procesor na +-50% vytížen a zbytek komponentů je stejný jak u GTA. Jinak ještě hraju LoL ale ten není náročný takže tam v pohodě 120FPS.Zkoušel jsem Benchmark : http://www.3dmark.com/3dm11/11956998Předem děkuji za jakoukoli radu 🙂

Odpovědi na otázku

Ahoj to co jsem ti psal si udělal ? flash biosu ? máš totiž Kabylake na desce pro Skylake,, ovladače grafiky si tahal nové nebo s CD ? Nemáš náhodou vystup obrazu přes základní desku ?

BIOS jsem neflashoval. Myslíš tím update BIOSu?Ovladače grafiky jsem instaloval přes CD a pak myslím že byl nějaký update přes GeForce Experience.Monitor mám připojený přes VGA do základovky.

Takže všechno špatně '''To myslíš vážně ? jestli jde o trolling tak hodně štěstí,,,,ještě mi řekni že máš swap SSD do ramek a že Integrovku nastavenou tak aby si s ramek brala co nejvíc,,, do toho 2-3 GB na chod systému a zjistíš že ramky máš akorát tak na emaily a internetmmm

"Monitor mám připojený přes VGA do základovky"Nebylo by lepší ho připojit na grafickou kartu?

Moje grafická karta nemá VGA vstup. Jedině přes ty převodníky, které se musí dokoupit.

A uvědomuješ si že když máš takhle vyvedený obraz že frčíš na integrované grafice ? špatná deska,,,, málo ramek na hry typu GTA,,,, nemáš bios pro kabylake procesory, a tvůj OS ani nechci vidět,, hned bych tam strčil Flasku a mazal a mazal :)))

Ok ted už to vím. Upgrade RAM jsem plánoval později, takže to bych neřešil. Existuje nějaká možnost jak využít ten monitor nebo musím koupit nový?a máte nějaký tip na dobrou základovku ? :) Děkuji

Ano tohle je deska pro tvůj procesorhttps://www.alza.cz/msi-b250m-mortar-d4652318... Prostě B250,,, Mortar je hodně dobrá deska,,,Monitor musíš mít nový tak nebo tak to co máš prostě nestačí,,,jak obrazově tak ''kabelově'' :)))Nejlepší je propojit tuhle grafiku přes display port,,,PS: udělej text píchni PC na TV přes HDMI a uvidíš o kolik se zlepší výkon ve hrách ale ten HDMI dej do grafiky prosím tě :))))

Já myslím, že nemá cenu utrácet za desku, raději ať si koupí IPS monitor, zatím to může vyřešit nějakým převodníkem nebo kabelem. Nechce semi to hledat ale tohle by mohlo stačithttps://www.czc.cz/premiumcord-prevodnik-hdm... https://www.alza.cz/oem-dvi-i-vga-propojovaci...

Pokud to máš ve 14 denní lhůtě, tak tu desku samozřejmě vyměnit můžeš.

Co by utrácel ? vždyť jenom vymění tuhle co má teď za Kabylake desku ,,,,hele chlapi čtěte co se tady řeší a nespamujte blbosti ok ? pak tady bude milion spamů s blbostmi a zbytečnosti,,,

Desku může nechat.Redukci nekupovat.LCD monitor starý prodat nebo darovat (má reálnou cenu 500-600 Kč max.).LCD monitor nový IPS (24-27") koupit.

Další :))) vždyť ji může vyměnit do 14 dnů ty voe,,, proč by toho nevyužil ?prostě je lepší mít kabylake desku když máš kabylake procesor to snad víš ne ?

Ta 14 denní lhůta je na to, abys vrátil zboží, které sis neměl možnost pořádně ošahat a prohlédnout v kamenném obchodě. Což tento případ není, protože tady zaúřadovala pouze blbost zákazníka. Je a bude to jen ojebávka prodávajícího, který bude muset vrácené zboží nuceně prodat jako "rozbalené", tj. bude na tom tratit.

Super konečně děkuji za užitečnou odpověd něž vysmívaní. Tu desku rozhodně vyměním a ten monitor taky koupím. Jinak jste pro bych vyměnil i ten procesor? :) Prostě jsem chtěl sestavit nějaký počítač do 22-23k ,- a bohužel tak to dopadlo když jsem to vybíral bez odborné pomoci a jen jsem hledal na internetu. Ještě jednou Díky :))

Všechno nech jak je,,, vyměň desku,,,,kup monitor jestli na něj nemáš no musíš počkat a našetřit a pár týdnu nehrát,,, počítej že dobrý Monitor IPS 24'' a DisplayPort je cena kolem 4-5 tisícDrž se značek BenQ,Dell,,,Procesor neměň,,, to co ti doporučují ten Intel G4... nebrat ...

"nemá VGA vstup" - snad výstup.Tak k čemu tu grafiku máš, když jedeš na integrovanou grafiku?Potom se nediv výsledkům.Tvuj monitor má jen VGA vstup?

Teď jsem se pochcal smíchy. Ty vole on jede na iGP a diví se, že má málo fps...

Ano výstup omlouvám se. Ano monitor má jen VGA.https://www.czc.cz/acer-p221w-lcd-monitor-22...

Lze to řešit aktivní redukcí DVI-D > VGA nebo HDMI > VGA. Aktivní se rozumí, že to není jen prostě drátová propojka tentononc, ale je v tom zkrátka elektronika, která "překládá" digitální obraz na analog, a je potřeba ji tudíž externě napájet (USB kabelem navíc, resp. u HDMI přímo z portu HDMI, který může dát až 5V/30mA). Taková redukce stojí kolem 400 Kč.

Ktorý jouda Ti poradil LCD s len VGA? Taký nemám ani ja to mám aj 4:3 LCD. Na Tvojom mieste by som kúpil hoci z bazoša novší s DVI za pár Kč ak nemáš na nový a pripojiť ho do GTX 1050. Zvýšiš výkon aj sa Ti zlepší obraz

A co bys chtěl, když sis koupil tak moc nevyváženou sestavu? Už od prvního pohledu z toho čiší snaha, aby tam za každou cenu byl i5-7500, byť za cenu relativně těžkých ústupků jinde (stará B150 deska, pouze jeden modul DDR4,...).

Mohl bys mi říct, v čem konkrétně se ti např. nepozdávalo Pentium G4560? Jako procesor je pro kombinaci s GTX 1050 Ti naprosto ideální... A ušetřený peníze přitlačit jinde (např. na desce, aspoň s B250 čipsetem)...

Chtěl jsem aspoň 4 jádrový procesor, a bral jsem tu i5-7500 protože stála stejně jako 6500. Moc jsem nevěnoval pozornost ostatním řadám procesorů.Ta grafická karta je moc slabá na i5-7500? Pořád mám ještě možnost využít 14 denní lhůty na vrácení peněz a jsem ochotný klidně ještě něco změnit na této sestavě, takže radíte lepší základovku ? :)

i5-7500 vrať, kup G4560 a za ušetřený peníze si kup novej monitor s DVI nebo HDMI vstupem.Boha jeho, hlavně že má i5-750 -, ale že čumí do LCD monitoru, kterej pravděpodobně ještě používal Žižka u Sudoměře, to ho netankuje.

tak bez updatu biosu by to ani nerozjel si myslim,takze spis to bude ovladaci nebo ma zapojen monitor tam kam nema

Rozjedeš to i bez updatu Biosu, ale bude to takové jako asi grafická karta která fičí na MS driveru :)))