» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nová PC sestava - Nezobrazí se BIOS

Zdravím,dnes jsem "rozbalil" nově sestavenou PC sestavu od Alzy bez nainstalovaného OS. Zakoupil jsem si W10 Pro OEM "z druhé ruky". Nabootoval jsem si flashku na starém Ntb. Avšak při zapnutí nového stoláku nejsem schopen se dostat přes klávesy F1 - F12 do BIOSu, kde bych instalaci a následnou aktivaci OS dokončil. Monitor při zapnutí (připojení k PC) začne kontrolovat sloty (VGA, HDMI 1, 2) a poté se zobrazí hláška "No signal". Monitor mám připojen přes VGA. Klávesnice i monitor jsem odzkoušel na starém Ntb - Vše OK. V sestavování PC se vůbec nevyznám, proto jsem si nechal složit PC u Alzy. Sestava:Procesor: AMD RYZEN 5 2600MB: ASROCK B450 Pro4SSD Disk Crucial BX500 240 GBHDD Seagate BarraCuda 1TBPC Case: Zalman Z1 NeoRAM: HyperX 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 Predator SeriesPC zdroj: EVGA 650 GQ Power Supply Grafická karta: SAPPHIRE NITRO+RadeonRX 590 Special EditionMonitor: 24" Acer Nitro VG240YbmiixChtěl bych se tedy zeptat, jestli byste hledali závadu přímo v HW nebo se po přečtení pár příspěvků / fór ubírám naprosto špatným směrem a dělám nějaký chybný krok.Děkuji předem za odpověď, Jakub.

Odpovědi na otázku

Přes VGA - takže na desku. Blbě, deska žádnou grafiku nemá.

To bude ono!Deska ma sice pripravene konektory pro pripad osazeni procesoru s integrovanou grafikou, to ovsem neni pripad tohoto CPU. Nu a pokud neni zadna grafika, neni logicky ani obraz na monitoru.Je treba pripojit monitor do vystupu graficke karty.

Děkuji za Vaše odpovědi. Po sepsání mého dotazu mě ihned napadlo připojit monitor přes HDMI a do grafiky. Výsledek je takový, že vše zatím funguje. V případě dalších dotazů si dovolím znovu napsat pod tento příspěvek.Hezký den, Jakub.

Pokud jsem to vlastnorucne neslozil, zacal bych hledanim zavady ve spatne montazi - zkontroloval konektory, ulozeni karet a modulu ve slotech.pak bych udelal Clear_CMOS. Protoze neni vubec vzacna situace, kdy nova deska bez tohoto kroku proste nenabehne.Pak bych teprve pripadne patral po nejake zavade, respektive hodil to Alze na hlavu (at uz jako vraceni zbozi, nebo jako reklamaci).

No vidíte, takové práce a ono stačilo přehodit kabel od monitoru :D

Tim lip. Hlavne ze mu to uz funguje! :o)