» Poradna » Ostatní

Nova PC sestava - nelze nainstalovat OS

Zdarec,poskladal jsem si pc sestavu:procesor - AMD Vishera FX-4320Zakl. deska - ASUS M5A97 R2.0 - AMD 970 RAM - Kingston HyperX Savage 8GB (2x4GB) DDR3 1866 CL9Primarni disk - Kingston SSDNow V300 - 120GBSekundarni disk - Seagate Desktop HDD - 2TBGrafika - ASUS GT730-2GD3Vse nove kupovane, az na Primarni disk - Kingston SSDNow V300 - 120GB. Ten je cca 2 roky stary. Komponenty namontovane do stare skrine se zdrojem 400 W.Prvni problem, ktery nastal je ten, ze v BIOSu se ram hlasi s frekvenci 1600 MHz misto 1866 MHz.Dale jsem zkousel nainstalovat jak Win 7, tak i Win 10 a vetsinou to vzdy skoncilo zamrznutim PC, takze se OS ani nedoinstaloval. Parkrat se mi stalo, ze se instalace povedla, ale pri spusteni pc, se po chvili zasekl.Vubec netusim, kde by mohl byt zakopany pes. Muzete mi prosim poradit? Diky za odpovedi.

Odpovědi na otázku

No, jen doufám, že na tom nehceš hrát nějaké hry. ☺

Jasne ze ne.

Máš na desce BIOS verze aspoň 1006? Odpojil jsi na dobu instalace ten Seagate (datový nebo napájecí kabel)? Měnil jsi něco v nastavení těch pamětí? Frekvenci, časování, napětí? Máš paměti správně rozmístěné v paměťových slotech desky? V 1. a 3. slotu (počítáno od procesoru) nebo 2. a 4. nebo jinak a jak?

Verze BIOSu je 2603. Zkousel jsem instalaci pouze s pripojenym SSD, pak pouze se Seagate a je to stejne.V BIOSu jsem nic nemenil. Tak jak si vsechno nasel a nastavil sam, tak to je.Ramky mam ve slotu 2 a 4. Jsou modre, dualni.

Prima. To by mělo být v pořádku.Tak ještě použij tlačítko MemOK na desce a nech paměti nastavené tak jak si je deska nastaví.

Mam najet do BIOSu a pak tlacitko MemOK zmacknout nebo pri nabehu OS?

Stiskl jsem tlacitko MemOK a PC se sam zapl. 3x blikla cervena LED u Ramek.

Pokud zapinam PC tlacitkem na bedne, LED u Ramek jednou kratce a jednou dlouze blikne cervene.

Když ta LEDka svítí nepřerušovaně, je to špatně. Měl bys MemOK zmáčknout a počkat tak 30 vteřin.Pokud to nebude stabilní, bude restart a test dalšího nastavení pamětí.

Ok zitra to zkusim zmacknout a pockat 30 sekund.

Otestuj paměti Memtestem:http://www.memtest86.com/Pokud to bude v pořádku, instaluj na stole v minimální konfiguraci MB + CPU + 1 ks RAM + SSD + grafika.Instalační médium máš z důvěryhodného zdroje?

Pameti jsem netestoval. Lze program nabootovat z flesky aniz by se musel spoustet OS? Uz jsem zkousel instalovat v minimalni konfiguraci a vzdy to dopadlo stejne.OS pouzivam jiz 6 let.

Ano, ona snad někdo spouští Memtest z operačního sysyému? viz odkazy Windows Downloads:-- Image for creating bootable CD (ISO format)-- Image for creating bootable USB Drive

Tak jsem udelal test RAM a vse bez problemu.Take jsem stiskl tlacitko MemOk. Po stisknuti, cervena LED 3x blikla a pak uz nic. Takze zase nic nevim.V minimalni konfiguraci jsem uz pc nekolikrat instaloval a stale stejny vysledek. Akorat vzdy byla zakl. deska namontovana v bedne a ne mimo ni.

Co s tebou?Zkus nabootovat live linux.

Ale proč proboha mačkáš MemOK potom, co jsi Memtestem otestoval, že je nastavení stabilní?!Minimální konfigurace je to právě proto, abys vyloučil i skříň. Otestovat ji musíš na stole. Desku podlož papírem/krabicí nebo polystyrenem a hlavně ji nepodkládej pytlíkem od desky, protože většina ESD pytlíků má v sobě elektricky vodivou vrstvu.

Můžeš přesněji specifikovat ten 400W zdroj? (přesný typ nebo foto štítku)Nezůstal při montáži pod deskou nějaký distanční sloupek v místě, kde základní deska nemá montážní otvor?

Tak zdroj v bedne je EUROCASE 400U-SPE. Zitra vyzkousim instalaci s deskou mimo bednu. Jeste zitra budu mit na zapujcku jine RAM.

Eurocase? Se nediv že ti to tak blbne....

Tak ten zdroj bych se bál už jenom zapojit..... To je odpad. Pokud nemáte na lepší (jakože asi ne), tak přeju příjemné vyhoření (to "nové").

Jenom pro představu, tenhle šmejd udělal jednou střídavý proud (četl jsem to jednou u nějaké recenze jako varování (3 roky zpět?), že to fakt neni zdroj, ale dobrý set na svařování).

Nestraš tu a běž raději hledat router s pojistkama.

Nikde jsem nepsal, ze nemam na novy zdroj. Ve stare sestave slapal jak vino, tak nevidim duvod, proc by mel hned ted horet. Vykonove by mel nove sestave stacit. Je mozne, ze dnesni nove komponenty jsou hodne nachylne na kolisani napeti. Pokud by se problem vyresil koupi noveho lepsiho zdroje, byl bych jedine rad. A pokud bych se mel ridit vsemi recenzemi, ktere jsem cetl, nikdy bych si nic nemohl koupit. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Bohuzel nemam moznost zapujcky noveho lepsiho zdroje.

Není to žádný zázrak, ale už jsem ho viděl bez potíží napájet žravější sestavy. Jak je starý? Jakou sestavu tahal předtím?Máš možnost zkusit to s jiným zdrojem? Případně kolik máš rezervu na koupi nového zdroje?

Ve starem PC byl posledniho cca pul roku. Mel jsem ho doma jako rezervu. Stara sestava se skladala z procesoru Athlon 2800, dvou plotnovych hdd a 128 MB obyc grafiky. Byl to kram cca 12 roku stary. Pokud by se vymenou zdroje vyresil problem, finance neresim. Jen mi prislo zbytecne kupovat novou bednu a zdroj, kdyz by mel utahnout novou sestavu.

Ten zdroj dává z +12V jen 14A (168W) a to kdo ví jestli:http://www.svethardware.cz/forum/attachment.phpJen CPU si z toho vezme 95W, grafika pak 49W.

Okdazuješ jiný model. Ten, o kterém píše tazatel, je buď přelepený Colorsit nebo Sun. Levi je cpalo do sestav Lynx se žravými Prescotty a fungovalo to. Tím samozřejmě nechci říct, že má vyloučit ze zdrojů problémů nekvalitní zdroj.

Tak jsem celou sestavu poskladal na stole a zamrzame stale. Vyzkousel jsem i jinou Ram. Mam i vymontovany zdroj z bedny a zaposlouchal jsem se do jeho zvuku. Normalne v nem jakoby piska. Asi podobne jako ve spinanem zdroji. Zdroj zmenil zvuk a PC zamrzlo. Mozna ze opravdu zdroj bude pricina zamrzani. Poradte jaky zdroj bych mel poridit?

Aha, takže pokud je opravdu starý 12 let, tak pískání je způsobeno vyschnutými kondenzátory - nemají takovou kapacitu. Bohužel modernější desky už nemají na vstupní filtraci tak velkou kapacitu a nezvládají pokrýt jeho zvlnění.Vzhledem ke konfiguraci by byl optimální zdroj okolo 200 W až 250 W - víc není potřeba. Bohužel, takové se nedělají.Nejlevnější, co bych si trofnul koupit, je tenhle Fortron:http://www.czc.cz/fortron-fsp250-60hhn-250w... Kvalitou (součástky, vnitřní provedení...) a rezervou na budoucí upgrade je však mnohem dál tenhle Seasonic ECO-430 W:http://www.czc.cz/seasonic-ssr-430st-t3-430...

Celá specifikace toho 250W Fortronu je zde:http://bulk.fsp-europe.com/pdf/datasheets_psu/fsp250... Máte s ním někdo zkušenosti? Do levných sestav nevypadá vůbec špatně.

Tak na mem zdroji jsem objevil rok 2005. Verze ATX 12V 1.3. Takze ze zdroje by se tedy mel ozyvat pouze zvuk chodu ventilatoru a proudeni vzduchu? Pak je to tedy mozna onen muj problem zamrzani. Objednavam tento zdroj Seasonic SSR-430ST T3 430W. Zitra bude dodan a tak ho hned nadelim do PC. Diky

Vyreseno. Po nainstalovani noveho zdroje je vse v poradku. Vsem dekuji.