Nová PC sestava - kontrola komponent plus umístění a typ case fans

Zdravím,Budu si kupovat následující sestavu:https://www.czc.cz/527khtbkg2ju8a61ndddmm7b0... Windows a periferie mám.Sestava bude používaná převážně na hraní her.Rád bych se zeptal na jakékoliv připomínky a návrhy.Taky bych rád věděl, kolik byste použili větráčků, jaký typ (static pressure/Airflow) a značku a kam byste je umístili v té bedně?Rád bych sestavu sladil do bílé barvy - větráčky ve předu skříně by mohli bíle svítit, ale není to úplně nutné.Předem děkuji za kritiku a rady.

Odpovědi na otázku

Seznam není veřejný ....

Ha, už by měl být veřejný. ;)

a proč bys tam dával nějaký další větráčky ? Vzadu u CPU jeden už je, ten na odtah tepyho vzduchu staci, max bych ho vymenil za tissi.

Protože hlučnost + airflow ? Větráčky samozřejmě ano, do všech volných pozic + vyměnit i ty stávající. Výběr podle kapsy, buď Arctic cooling jako levnější varianta, nebo Noctua jako dražší varianta.

Tak nějak :) Díky za radu.Asi koupím ten paklík 5 arcticů. Předpokládám, že mají být PWM, že?

Pokud řešíte hlučnost, tak nechápu, proč tam není alternativní chladič na procesor a proč tam není jiné provedení grafické karty než toto.Ostatně grafika je vůbec takový trochu oříšek, protože Nvidia 20.8. představí nové modely. Sice nelze říci, kdy budou dostupné a kolik budou stát (dozvíme se asi toho 20.8.). přesto by mohlo stát za to počkat.Další věc je, zda je opravdu dobrá volba Ryzen, pokud je zaměření primárně na hry. Jsou to dobré procesory a nic proti nim nemám, ale herní výkony nejsou zrovna něco, v čem by vynikaly.

1. Raven ridge že vraj sa dostane asi na 4,3 GHz a to už zlé nie je (IMHO) a tak by mal byť výkonejší ako i5-8600K2. na taký CPU, hlavne ak ho pretaktuje, stačí FERA 1224? Teda ten chladič stačí aj na 180W CPU, ale neviem ako je u pretaktovaneného 2600X hlučný (95W uchladí na min. otáčkach-cca 500)

Jistě, ale musí se přetaktovat a dorovná i5 8600 v základu. Kdybych přetaktoval tu i5 8600K, tak jsem zase jinde (co se her týče). A pořád se zapomíná, byť to nebude platit pořád, jasně, hry vycházejí pořád, takže se to zlepší, že prostě Ryzen s některými hrami není úplně kamarád a prostě podává nevysvětlitelně nižší výkony než by bylo na první pohled očekávané. Jeden příklad: Třeba v CS-go nemáš šanci se s jakoukoli grafikou dostat přes 200FPS, na Intelu to lítá se stejnou grafikou třeba 350FPS. To je sakra rozdíl, pokud někdo hraje výhradně toto a potřebuje třeba i rychlý panel monitoru.Dále si nejsem zcela jistý, kam až se dostane v taktování s deskou, která má jen 4 fáze pro CPU. Sice prý rozumně chlazené, ale i tak. Cívky klamou, protože horní jsou dávány na jednu fázi dvojitě.Tím nechci Ryzen nikterak shazovat. Má plno výhod. Jen jak už jsem psal. Primárně herní zaměření to dle mého není. Bohužel. Třeba to změní Ryzen 3000.

Hlučnost nijak extrémně neřeším, spíš ten airflow.Ta 1070 ti teď těsně prolomila hranici ceny, kterou jsem ochoten za grafiku dát. Na koupi toho PC čekám už asi od dubna. Na novou verzi geforce, která tu možná bude v září a tak za 15k, se mi čekat nechce.Bez mučení se přiznám, že jsem fanda AMD, takže Ryzen je mi sympatický a zas takový rozdíl výkonu ve hrách tam není.

OK jak myslíte. Pokud víte do čeho jdete, tak OK. Jen jsem na to chtěl upozornit.Co se grafiky týče, tak pokud je vaše hranice 12tis, tak vezměte alespoň toto:https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-ti-a...

Díky, o téhle vím. Pokud si to budu nechávat stavět v Alze, tak zůstává Gainward, protože vyjde levněji, pokud czc, tak ta msi.

Stále som nepochopil zmysel X-CPU. Ak chceš taktovať (je blbé mať AMD, ale netaktovať), tak asi s oboma CPU (2600 aj 2600X) sa snáď dostaneš trošku nad 4 GHz. Jedinú výhodu vidím vo vyšších default taktoch u X-CPU a snáď v lepších možnostiach pretaktovania (u Summit ridge že vraj rozdiely neboli), ale neviem ako u B a ako u X chipsetov

Právě, že taktovat nechci a kvůli tomu se mi více hodí X procesor.