» Poradna » Ostatní

Nová nabíječka

Ahoj chtěl bych se zeptat, objednal jsem si dokovací nabíječku do zásuvky a má výstup 12w 2,4 A a druhá 5w 1A chtěl bych se zeptat jestli když budu nabíjet mobil přes tu 2,4 ampery tak jestli se mi nějak zničí baterka v mobilu nebo jestli je to nějak chráněné z mobilu, děkuji. Mobil mám Huawei P8 lite

Odpovědi na otázku

Vezmi si to takhle: Nabíječku připojuješ k Temelínu, který je schopen dodávat statisíce Ampér - a přesto se nebojíš, že se nabíječka zničí. Ze zkušenosti víš, že si nabíječka vezme to svoje a všichni jsou spokojeni. Pokud tedy má nabíječka správné výstupní napětí a správný konektor, nemusíš se ničeho bát. Proud by měl být sice stejný, nebo raději vyšší, než požadovaný, ale ani nižší proud není příliš na závadu - v nejhorším se prostě bude nabíjet déle, což je dokonce pro baterky šetrnější (a dnešní nabíječky mívají ochranné obvody, které nedovolí nabíječku proudově přetížit, když se po ní chce moc).

Mě nejde o nabíječku ,jde mi o baterku v mobilu , originál dokovací nabíječku mám 1A a tak se ptám jestli mi ty 2,4A nezničí baterku v mobilu

Ne, nezničí. Nabíjecí proud si řídí telefon. Nabíječka klidně může být 100A, ale telefon si vezme jen kolik potřebuje

"Proud by měl být sice stejný, nebo raději vyšší, než požadovaný, ale ani nižší proud není příliš na závadu"Co na této větě nechápeš?

U vyššího je riziko, že když ta regulace v mobilu nebude úplně funkční tak si to vezme víc a pak může být problém u nižšího se to stane těžko. Já můžu nabíjet klidně 2A, ale to té baterce nedělá moc dobře a navíc si člověk spálí ruce takže používám nabíječku, která pustí max. 1,5A

Riziko poruchy je kdykoliv kdekoliv. Nabíjecí obvody v mobilu (notebooku, tabletu ...) ví nejlépe, jak mají nabíjet a to, co se nazývá nabíječka, tedy to, co se zapojuje přímo do napájecí sítě 230V, tak to není ve skutečnosti žádná nabíječka, ale zdroj a může být dimenzován na libovolně velký proud - nabíjecí obvody si vezmou pouze tolik, kolik potřebují (nebo menší, když je zdroj slabší).