» Poradna » O Živě.cz

Nová mobilní verze poradny, podívejte se na betaverzi

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.103

EDIT: Už je to venku.Chystáme mobilní verzi poradny. Už je vlastně hotová, jen ještě není nastavené automatické přesměrování. Dostanete se na ni změnou www –> m v adrese:http://m.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspxPodívejte se. Záměrně je to hodně jednoduché: ve výpisech jen přehled témat, žádné zbytečnosti; pouze textová diskuze. Váhali jsme u kategorií. Jsou připravené, dá se na ně dostat třeba z vyhledávačů, ale na titulní straně mobilní poradny na kategorie neukazujeme rozcestník, abychom to důležité – samotná témata – neodsunuli pryč.Co myslíte?

Odpovědi na otázku

Vypadá to na mobilu použitelně, dá se v tom i pohodlně číst. Ale proč proboha tohle neřeší responzivní css? :/

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.106

Nebudeme kvůli tomu překódovávat celé Živě. Tento design ještě není udělaný stoprocentně responsivně, mobilní verzi máme samostatně. Asi až příště.Samostatný mobilní web ale má také své výhody.

No, za prvé po zadání téhle sdresy jsem se na mobilu do poradny vůbec nedostal, odkázalo mě to na jakousi grafickou kartu kterou máte dneska na titulce, hned na to následovala reklama velká jako kráva, takže když jsem se ji pokoušel zavřit, přesměrovalo mě to kamsi úplně jinam a když se mi povedlo vrátit zpět na titulní stánku Živě, tak jsem tam Poradnu vůbec nenašel ... je to prostě tak jednoduché až nepoužitelné, dobrá práce ...

Musíte použít tento odkaz:http://m.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspxnejlepší by bylo, kdyby se to rovnou v budoucnu přesměrovalo z poradna.zive.cz Jinak na L1020 to vypadalo dobře.

Vždyť to je ten sám odkaz co nahoře ...

Ono se totiž na konec toho odkazu musí dopsat "?consult=1", netuším proč se to nezkopírovalo celé.

Já zase netuším proč někdo dává k ohodnocení něco, co je dodělané tak asi z poloviny ... co na polotovaru jako mám hodnotit ...

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.106

Bude se to přesměrovávat, během pár dnů. Ještě to není úplně veřejná verze, stále ladíme.

ani predtým to nešlo, musel som mať odkaz na poradňu

Prečo sa z m.zive.cz nedá dostať do poradne? Poriadne to štve

Protože to teprve chystají ?

Ano, jsou tak trochu jako Microsoft, oni taky Windows 10 teprve chystají, ale už rok serou lidi polotovarama

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.106

Odkaz bude v menu, stejně tak bude zapnuté přesměrování, abyste se z mobilu dostal rovnou na mobilní verzi. Tohle je ještě taková final-beta k nakouknutí.

Super. Buď aspoň nech má m.zive.cz odkaz na poradňu, alebo aj presmerovanie z www na m. Ale odkaz na poradňu na mobilnej verzii ozaj nebol nikdy?

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.103

Nebyl. Z mobilní verze se na služby, které nemají mobilní verzi, neodkazujeme.

Osobně bych uvítal zobrazení autora dotazu a kdo a kdy napsal poslední odpověď. Takto je poradna hodně strohá a blbě se v tom orientuje, na který dotaz jsem již odpověděl a na který naopak ne.

Jednoduše proč to tak osekávat, když už dnešní telefony mají leckdy vyšší rozlišení než většina dnešních notebooků a monitorů. A výkon už také není na úrovni kalkulaček.

Protože s mobilní verzí webu, ušetříš dvě třetiny předražených mobilních dat ...

... pokud si samozřejmě nainstaluješ a pořádně nastavíš AdbIock, jinak nemá mobilní verze smysl samozřejmě

Ak nemáš lupu, u 5" Ti nepomôže ani 8K. Síce u lepšieho rozlíšenia asi lepšia ostrosť, ale priestor nenafúkneš a nie každý má orlie oči a vidí 1,5mm písmená

Proto je to mobilní verze, aby se web co nejvíce přizpůsobil ke čtení.

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.106

To asi už ne. Hlavní roli mobilní poradny vidím spíš ve čtení než v přispívání. Velmi výrazná část návštěvnosti sem jde z vyhledávačů, lidé vyhledávají z mobilů, tak ať se jim to ukáže v rozumné datové velikosti, bez zbytečných prvků.Kdo často odpovídá, pro něj asi stále bude lepší použít desktopovou verzi. Mobilní nebude povinná, i po zapnutí automatického přesměrování bude možné trvale nastavit, že chcete stále desktopovou poradnu.

To mi neříkejte, ze výpis několika dat z databáze navýší objem dat o tolik, že to bude neúnosné. Ano jde především o tazatele, ale kdo jim má pak pomáhat když se v tom člověk pak ztratí a místo datumu poslední odpovědi si bude muset pamatovat počet příspěvků. O to mi hlavně jde.Např. Rychlé zareagování na troly typu Nuda nebo Dr.Čiquli , kterí velice často rádi opravdu nesmysly a posílají tazatelům vlastnoručně napsané .bát soubory, které kdoví co všechno obsahují a co udělají se systémem.

CCleaner majú radi všetci spokojní užívatelia z rodiny OS Windows, lama-nelama, IT programátori, IT technici, amatéri, horníci-baníci, redaktori nielen na zive.cz, zive.sk a spol., ktorí čistiaci produkt zn.: CCleaner velice radi propagujú.

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.103

Nejde o datovou velikost, tak jsem to nemyslel. Snažím se odhadnout, kdo hlavně bude mobilní verzi používat a jaké informace tam potřebuje. Jméno autora dotazu a data se mi tam pořád nechtějí vejít.

Klidně rozdělte dotaz na dva řádky jak je to nyní u desktopové verze (menší velikostí fontu) .

Třikrát hurá! Bude nějaká optimalizace pro mobilní Operu v režimu Turbo? Zůstává tam zaseknutý reklamní banner.Můžu mít prosbu trochu mimo? Mohl by se někdo z vývojářů podívat na mobilní aplikaci E15.cz pro Windows Phone/Mobile? Posledních pár měsíců je extrémně pomalá a zasekává se (načítá reklamní bannery). Mobilní verze funguje bez problémů a před přechodem pod Mladou frontou to nedělalo.

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Chrome 51.0.2704.106

Mobilní Opera si u Turba s webem dělá hrozné věci, to by měla optimalizovat spíš sama :( Podívám se, ale nemůžu slíbit, že s tím něco dokážeme udělat.Připomínku k aplikaci jsem předal kolegovi.

Za mě dobrý, přehledný, kdo chce jen poradnu, tak neni co řešit a i odpovídat jde v poho, palec nahoru.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 51.0.2704.106

Tak už je to venku. Odkaz na poradnu je v menu mobilní verze, je nastavené automatické přesměrování, aby se při návštěvě z mobilu hned ukázaly mobilní stránky.Kdo by chtěl z mobilu dál navštěvovat desktopovou verzi poradny, dole na mobilní stránce je odkaz Klasický web. Nastavení se uloží do cookies.