Nová kvalitní klávesnice

Zdravím všechny :)Chtěl bych zde poprosit o radu ohledně výběru nové klávesnice k počítači. Jelikož v elektro prodejnách jsou vystavené většinou jen levnější modely klávesnic, tak nemám moc možnost zkusit dražší modely. Nová klávesnice je už opravdu potřeba. Současná klávesnice s chiclet klávesami za nějakých 150 korun se už strašně zadrhává a má poškozenou klávesu A a tak dále. Už dlouhou dobu vybírám novou, ale stále si nevím rady. Nechci si vybrat špatně.Klávesnice by měla sloužit na běžné používání, zadávání textu a na velmi časté chatování s lidmi a občasné hraní her. Moje požadavky jsou, aby klávesnice nevydávala při psaní nějaké pazvuky (vrzání, křupání, ...) a psaní aby bylo příjemné a přesné. Dále pak česká lokalizace, jednoduchý design, žádné přehnané tvary a pokud by měla podsvícení, tak aby šla nastavit modrá barva. Poohlížím se po klávesnicích cca od 1000 korun a výše. Zaujaly mě mechanické klávesnice. Prý je na nich větší "radost" psát, je na nich méně překlepů a zaujaly mě hlavně, protože mají lineární plynulý stisk kláves. Ale nebráním se ani kvalitní membránové klávesnici. Je mi jasné, že mechanické klávesnice budou trošku víc hlučné, ale co jsem porovnával, tak na moji rozvrzanou starou klávesnici nemají. :) Také by mě zajímaly různé typy opravdu tichých klávesnic. O takové bych možná taky uvažoval.Zde jsou takové moje 3 možnosti, nad kterými přemýšlím:Connect IT Evogear: https://www.alza.cz/connect-it-evogear-d39689... GIGABYTE Force K85: https://www.czc.cz/gigabyte-force-k85-cz/200... Corsair K70 LUX: https://www.alza.cz/corsair-gaming-k70- ... 293267.htmZatím nejvíc přichází v úvahu Connect IT, která splňuje většinu mých požadavků a navíc má kompletně českou lokalizaci (nedodělávanou), široký levý shift a opěrku na zápěstí. Ale mám strach, že tato klávesnice zas nebude tak úplně kvalitní jako většina jiných mechanických Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

dle mých zkušeností s Connect IT bych tuto firmu neřadil mezi výrobce "kvalitních" výrobků. Podívej se i na A4Tech a Logitech.