Nová grafika

ahoj, prosím o radu, za chcíplou 750ti potřebuji náhradu.Procesor 5700x, 32GB RAM... Win10. Z programů používám Darktable, nově Lightroom + Photoshop. Občas Davinci, převážně FHD. Monitor 1920 x 1200.Hry naprosto vyjímečně.Finančně 6650xt, 6700xt nebo 3060ti, prostě do 12000 Kč. U zdroje počítám s výměnou.Otázka, která z karet AMD / NVIDIA pomůže více především v Lightroomu a Davincim?Díky za radu

Odpovědi na otázku

Záleží v jakém rozlišení s tím videem pracuješ. U 1080p je minimum 4GB VRAM, u 4K je to dvojnásobek. Proto, pokud uvažuješ o 4K, tak by bylo dobré koupit grafiku, která má více než 8GB VRAM. NVIDIA grafické karty jsou obvykle vhodnější pro práci s videem. Pokud je omezený rozpočet, tak bych uvažoval o 3060 s 12GB RAM.

presne to som isiel napisat... neviem ako sa chovaju radeony v programoch ako davinci, takze 3060 je istota... ale na rozdiel od predrecnika by som isiel do 3060ti

3060Ti je určitě lepší z pohledu výkonu. Já čerpal ze specifikací DaVici, kde pro 4K píší minimum 8GB grafické paměti.

nVidiu DaVinci umí využít dobře (ale jen plná studio verze). U AMD netuším. Takže s 3060Ti chybu neuděláš.