Nová grafická karta

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem nové grafické karty, popřípadě poradit jak dále. V mém PC mám grafickou kartu NVIDIA GeForce 9600GT, procesor Intel Core 2 Duo 3.00 GHz (E8400), 4,00 GB RAM (3,25 GB použitelných). Nejsem nějak náročný hráč, poslední dobou jsem však začal hrát War Thunder. Hra mi často v úvodu nebo během přecházení z hry do menu padá. PC hlásí pád grafického ovladače, popř. jeho restart. Přes ovladač mám všechno optimalizované na výkon nebo tak, aby se automaticky přizpůsobilo hraní. Aktualizuji také ovladače a program GeForce Experience, který mi právě píše, že kvůli mému typu grafické karty nelze optimalizovat hry na PC. Předpokládám, že pokud bych koupil lepší grafickou kartu mohl bych dosáhnout lepší grafiky her a zamezil bych jejich pádům. Všeobecně bych také chtěl mít lepší herní zážitek než mám teď, protože mám střední nastavení grafiky. Na Alze jsem našel grafickou kartu GeForce GT 730: https://www.alza.cz/gigabyte-n730d5-2gi-d1774... . Pohybuje se v rámci pro mě přijatelné cenové relace. Prosím o radu, zda bych mohl provést výměnu grafické karty na mém PC podle parametrů mého počítače výše. Slyšel jsem, že ne všechny grafické karty jsou vhodné na všechny typy PC hardware vybavení. Obávám se, abych nekoupil tuto kartu, a pak zjistil, že mi nebude fungovat správně. Děkuji!

Odpovědi na otázku

GT 730 sa veľmi neoplatí. Len aby Ti dali aj reálne s GDDR5. Sú 3 varianty, len 1 je s GDDR5. Nevieš pretaktovať CPU? K tomu asi len GT 730, alebo R7 250X, ale ja by som uvažoval o upgrade a GTX 750 Ti (to neuživý žiadne C2D)

2 GB na kancelársku grafiku? Sranda. Neviem či toľko využije GTX 750. Chceš grafiku do 2000 Kč?

Díky za příspěvky. Hledám grafiku v cenové relaci 2000 - 3000 Kč. Nechci něco extra dobré. Spíše bych chtěl výměnu za lepší grafickou kartu, protože ta moje je zastaralá (rok 2008) a začíná mít problémy i s War Thunderem. Před rokem a půl jsem War Thunder hrál na vysoké nastavení, ale dnes hry jdou dopředu a mně by zatím stačila výměna na grafiku do 3000 Kč, aby alespoň šli optimalizovat hry, popřípadě zamezit pádům a vylepšit kvalitu textur her.

* šly optimalizovat, pardon.

ak dobre vidím, GT 9600 je výkonnejšia ako GT 730, len shading units má viac GT 730 a podľa passmark má GT 9600 750 bodov, GT 730 931, GT 740 1569. Ale tak či tak, máš nie najvýkonnejší CPU. Do 3000 Kč radšej bazar, alebo GT 740. GT 730 by som nekupoval. Ideálne keby si mal C2Q a k tomu GTX 750. Som zvedavý či je rozumné dávať k E8400 GT 740 (na to je väčší odborník wiqix)

Děkuji. Moc mi to pomohlo. Díval jsem se také na to srovnání a právě v něčem GT 730 není vůbec lepší než GT 9600, proto jsem chtěl ověřit, jestli nemám sáhnout po lepším modelu.

Tu GT730 mám zrovna doma v jednom kancelářském pc a když se podíváte na specifikace, je totálně ořezaná, vůbec bych ji nedoporučil na hraní. Hlavně řada GT není na hry stavěná.. za 3000 jde koupit GTX 750ti. (GTX je herní řada). Bazarově jsem ji viděl třeba za 2.2k... viz : http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-750-Ti-v...

Mezi 2-3k jsou reálně jen R7 250X a GTX 750:http://goo.gl/VcTjddVyber si dle svých preferencí. Obě jsou výkonnější než ta stará a lepší ke starému E8400 nemá moc smysl. Horší jsou zase jen odpadky. Na velikost paměti moc nekoukej, 1GB GDDR5 u nich stačí. Pokud bude příplatek za 2GB minimální, proč ne, ale +500kč a víc za to nestojí.http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-96... http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-96... http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-R7-250X-vs-Nv...

Děkuji, je to hezky od Tebe rozepsané. Zůstal bych u Nvidie a pořídil si nejspíše GeForce GTX 750. Pokoukával jsem předtím i po ní a vypadá, že bude lepší si připlatit pro lepší herní zážitek.

Je to nejlevnější řada od Nvidie, kde je ještě 128bit sběrnice + GDDR5, jádro nejnovější architektury Maxwell (byť jen první generace) a není možnost, že koupíš letitou přejmenovanou sračku. V nižších řadách GT se může skrývat kde co. Většina je přejmenovaná z řady 600 (starší architektura Kepler), což by ještě šlo. Ale např. některé GT 730 jsou dokonce reinkarnace opravdu letité GT 430/440 z první řady Fermi. A o to fakt nikdo nestojí.

Ahoj War Thunder hraji také. Nedávno (s patchem 1.53) se měnil grafický engine. Nejsem si jistý zda náhodou nedošlo k přidání efektů DX 11, které tvoje karta nepodporuje. Já nedávno grafiku měnil a zdá se mi že engine doznal zásadních změn, nedomnívám se že to je jen a pouze díky nové GPU, letadla třeba mají promáčklý povrch mezi nýty a myslím že konečně animovaná kormidla.... GTX 730 si nekupuj, to je opravdu kancelářské zobrazovadlo, sice War Thunder utáhla i stará GTX 275, která však byla novější než tvoje, ale nezkoušel jsem ji po updatu.... Šel bych do GTX750Ti. Optimalizace her funguje trochu divně a v podstatě ti to doporučí nějaké nastavení pro tvůj PC, ale někdy mimoňsky (mám Full HD monitor a nabídlo mi to nastavení vyššího rozlišení než můj monitor podporuje...a třeba Zaklínače 3 to nenašlo, ačkoliv má mezi optimalizovanými hrami být...) Ale teď si nejsem věru jistý jestli War Thunder podporuje quad core, nebo ne... Přece jen to co máš je už dost stará platforma a jen a pouze dual core - netaktovaný.

Já si právě myslím, že se s novým updatem vylepšila grafika. Dříve se mi nikdy nestávalo, že padal ovladač. Teď hru zapnu napotřetí. Kolikrát čekám na boj, a pak mi to spadne. Někdy mi hra spadne při výběru nového letadla během boje, což asi nejvíc omrzí, ale většinou nakonec jede třeba hodinu v kuse. Jinak děkuji za radu.

Začneme hezky popořádku:1) Co máš za operační systém a základní desku?Vypadá, že máš 32bit operační systém (a)nebo desku s Intelem 945. Oboje ukrajuje operační paměť na 3,25 GB. (teď vynechám možnost, že máš 64bit systém a blbě nastavený stránkovací soubor)2) Zdroj? (omezení na náročnější karty a výměnu procesoru)3) Uvažoval jsi o upgradu procesoru, koupi SSD apod?4) Uvažoval jsi nad koupí bazarové grafiky - tedy alespoň takové, co má minimálně rok záruku? Potom by nemusela být špatná volba třeba tahle karta: http://aukro.cz/geforce-gtx-650ti-v-zaruc... (cena odhadem vyleze na cca 1500 Kč)

keby C2Q nebol za tak šialené ceny...

Pokud se ti zdá ~500 Kč za Q6600 nebo jeho Xeoní ekvivalent příliš, tak nevím, kolik by měl stát.

nie každý nakupuje na ibej. Na bazosi sú šialené

GTX 750ti, cena cca 3k. Do levnější bych asi nešel.https://www.alza.cz/gigabyte-gtx-750-ti-ultra...