Nová grafická karta, náhrada za GTX560Ti

Zdravím,akutně hledám náhradu za MSI N560GTX-Ti Hawk, která mi odešla po téměř 6 letech kvalitní služby. Z finančních důvodů jsem se víceméně rozhodl pro GTX 1050 Ti. Chtěl bych se ale zeptat, kterou značku a konkrétní variantu mám vybrat - co se týče kvality zpracování, chlazení, stability v systému a taktovací frekvence, která je u každého modelu trošičku jiná. Případně jsem otevřený i jiným návrhům, ale 12000 Kč za GTX 1060 nebo RX460 dát nemůžu. Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

I když je to slušná karta, tak 6 tisíc bych za GTX1050Ti nedal. Pro upgrade GK je špatná doba, zkus se podívat po bazarech na GTX 960 a 970. Tu 960 bys mohl sehnat za rozumný peníze (<3500) v záruce a výkon má stejný jako 1050Ti. Pokud bys chtěl novou, tak tady je jedna 1050Ti skladem:https://www.czc.cz/asus-geforce-cerberus-gtx...

Vyšší cena (+- pár set) by až tak nevadila, pokud karta dodává odpovídající výkon. Zajímalo by mě ale, na co to MSI potřebuje napájení přes 6pin oproti ostatním variantám Díky za tip, na bazary se podívám. Máš nějaké vyzkoušené, co bys mi mohl doporučit?

Neznám zbytek sestavy, ale určitě bych do toho nekupoval novou GTX 1050 Ti... Vzít něco z bazaru. Raději dám 2000,- za nějakou starší grafiku, než kupovat do "starého" PC novou, předraženou GK.Koupil bych max GTX 660 za pár tisíc a neřešil bych to.Ale chtělo by to zbytek sestavy. Možná bychom pak mohli zkusit něco vymyslet.

Z dosť starej do starej?

Zbytek sestavy je až na disky stejně starý jako grafárna, ale v průběhu roku jej budu modernizovat, takže si myslím, že nejde o relevantní informaci. Každopádně současný stav je:CPU Intel i5 2500kRAM Kingston DDR3 8 GB 1333MHzMB Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3PSU Corsair Builder Series 600 WSouhlasím s výběrem z bazaru, ale chtěl bych, aby karta vydržela aspoň další 2 roky.

Jako ten procesor neco jeste utahne, ale momentalne bych si radeji utahl opasek, koupil bazarovou GTX do ceny, ktera je ti sympaticka a az budes upgradovat cely PC, tak pak bych to vzal zrovna s novu grafikou.Ty grafiky z bazaru klidne vydrzet muzou. Do dneska moje puvodni GTX 660 koluje po vesnici a u tretiho cloveka porad funguje... je cca 5-6 let stara. Takze je to asi o tom, v jakem prostredi ta grafika bezela. Bohuzel, nikdo z nas nevi, kdy ten kremik zacne zlobit. Ja bych koupil bazarovku od nekoho, kdo bydli blizko a da mi treba 14 dnu na vyzkouseni.

Neměl bys zájem o tuto?https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-gami... Někdy v lednu jsem ji objednal u CZC a dnes mi přišla SMS, že ji konečně naskladnili. Ale jelikož už ji nepotřebuji, tak buď propadne nebo si ji vyzvedne někdo jiný. Je objednána za trošku zajímavější cenu:https://ctrlv.cz/shots/2018/03/15/rX6P.pngAle jinak GTX 1050 Ti je více než dostatečná náhrada za GTX 560 Ti, škoda jen, že už nestojí 4000-4500,- jako loni:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-560-Ti...

Díky za nabídku. Kdy má objednávka propadnout?

SMS přišla ve čtvrtek a je tam tuším 5 dní. Takže středa? Ale je to na Plzeňské pobočce, takže ideálně pro místní, protože pak stačí poslat číslo objednávky a vyzvednout si to (včetně zadání vlastního jména na fakturu).

Plzeň je bohužel trochu z ruky a finance na to nakonec asi taky nebudou... snad to za tu cenu vezme někdo jiný.

Před rokem jsem kupoval 1060 za 6000kč a za tu cenu se vyplatí. Asi nejlepší náhrada