Nová grafická karta na starou základovku

Zdravím, uvažují o koupi nové grafické karty a mám poměrně starou základovku a procesor. A tak se ptám zda bude pasovat nová grafika na tu starou základovku. A jestli by to tomu starému procesoru nějak výrazně uškodilo když bych během cca roku až roku a půl dokupoval nový mb a procák a ram.Nová grafika: https://graficke-karty.heureka.cz/msi-geforce-gtx-1660-gami... Starý MB: https://www.asus.com/cz/Motherboards/P8H61MX_R20/Starý procák: i3 2120

Odpovědi na otázku

Pokud nenarazíš na nějakou výjimkou, tak není důvod, aby to nefungovalo. Ke starému i3 je GTX 1660 overkill, ale jako dočasné provizorium ok.

zrovna min tyzden, som robil pc s touto doskou a GTX1060 6GB a i5 3470 - povodne tam bol G860 a HD7750, za kartu bazarovu 100€ a cpu 30€ za par korun pekny upgrade na aktualne hranie v rozumnom nastaveni....

Tak procesoru ani desce to samozřejmě nijak neuškodí, akorát prostě do výměny nevyužiješ potenciál karty. Ten i3 2120 bude kartu brzdit dost zásadně. Tak je otázka, jestli to má nějaký smysl. Za ten rok až rok a půl, až to budeš měnit, koupíš za stejné peníze i znatelně lepší grafiku. Takže bych si ty peníze odložil a pak to vyměnil všechno naráz.