Nová grafická karta k sestavě

Ahoj vespolek,chcípá mi stávající grafická karta u cca 5 let staré sestavy.GK: Radeon RX 580 8GB. MB: Gigabyte Z370 HD3. CPU:Intel i5-8400 6CPUs 2.8GHz. RAM 16 GB. WIN 10 Pro 64bit. 2x monitor 1xFullHD a 1xQHD.Vypadávají textury, padají hry. Rychlý posun šipkama v rámci video přehrávače to taky nedává.Doporučili byste mi nějakou aktuální GK ke zmíněné sestavě? Nehraju zase extra nic náročného, řekl bych. Casual AC: Valhalla, Far Cry, D4. Mám rád žánr RPG z pohledu třetí osoby, tak až bude nový Horizon a GoW i na PC, tka bych měl zájem. Potřebuji plynulý chod na QHD monitoru a nejméně tři výstupy. Předem děkuji za rady a návrhy.

Odpovědi na otázku

Chybí základní info a to cenový limit. Bez něj bych plácnul třeba RTX 4070

Myslím, že tak do desítky tisíc.To by asi neměl být problém? Mám laicky za to, že pokud bych bral nějaké drahé "dělo" tak to neuživí současné CPU+RAM (?)

nv3060/ti, radeon 6600/6700

https://www.tsbohemia.cz/vyhledavani.htm nebohttps://www.tsbohemia.cz/gigabyte-radeon-rx-6600-e... ?U té 6600 bych čekal strop, co dokáže ten můj stroj "uživit"?

aj v alze aj czc mas lacnejsiu 6600..

za 9000 mas 6700

Zaujal tě nějaký konkrétní model?

6600 je v pohodě.
Máš pravdu, že u silnější bude limitem ve FHD tvůj procesor.
Na QHD určitě 6700xt. Bezpodmínečně pokud máš 10tis

inak popravde ako to tak pozeram, stale mam silnejsi pocit, ze by som isiel do najdrahsej - 3060ti konkretne MSI gaming x trio. Tych radeonov maju "rozbalenych" na alze plnu p.u a pisu vsade coil whine.. ja teda nechcem piskajucu kartu a radsej si priplatim :/

Další zásadní info co chybí je zdroj.

Hned od pasu řeknu 6700/6750xt.
Popřípadě RTX3060.

Neber 8GB kartu, v budoucnu narazíš na limit VRAM.
Tvůj rozpočet ani CPU silnější karty nedovolí
Tyto jsou myslím ideální

Nevím, na co jsem myslel . Zdroj je EVGA 550W 80PLUS Gold Eco. Uvažoval jsem o něčem takovým https://www.tsbohemia.cz/gigabyte-radeon-rx-6600-e... Je to sice 8GB, ale do roka dvou jsem uvažoval nad výměnou celého kompu. Už je na čase. A tenhle stroj posunu dál dětem na "FIFU a Minecraft".Má s tímhle strojem smysl jít výš až na 6700 resp 3060? TO CPU neuživí ne? ALespoň tady podle této nápovědy asi ne: https://www.herni-pc-sestavy.cz/prehled-hernich-grafickyc...

vyssie ma zmysel ist iba vtedy, ked "v blizkej buducnosti" vymenis aj procesor/dosku. Ak to bude "dlho" sluzit ako to je, tak kludne 3060 alebo ten radeon.

Zdroj je ok, karty jsem popsal výše.
Jsem za 6700, ale 6600 je rozhodně taky dobrá karta.
Konečně někdo, komu přijde AMD v pohodě

U karty s timhle vykonem na zadny limit VRAM pochopitelne nenarazi.Nenarazi, nenazrazi, nenarazi. Fanouskum jedne znacky to opakujeme uz asi deset let. A furt to nechapou. ;o)

Jen abys nebyl překvapený ministře. https://www.computerbase.de/2023-03/resident-evil-4-r... A to máme rok 2023. To kolik využijí nové hry VRAM není nějak spojeno s nějakými nároky na výkon.Ano klidně pořídit 6600, mě osobně je to vlastně vuřt. Taky mám 8GB kartu - nVidii - nazvěme mě fandou všech karet. :)Někdo se ptá - radím, radím i do budoucna protože se v tom dost orientuji. Osobně Testuju, čtu odborné testy, neodvozuju nároky na VRAM od výkonu karty.RE4 jede s RTX na kde čem, ale VRAM chce hodně. Stejně tak Hogwards.Opakuji lze žít i 8GB - prosím, ale nezapomeňte hru vyladit, ne jen narvat všechny šavle doprava.

Je par veci, kde jste ryze v zajeti bludu. Ta VRAM je jednim z hezkych prikladu.A uprimne - je docela skoda, ze clovek, ktery se jinak v HW dost orientuje, se od tehle nesmyslu nedokaze odpoutat. Az se Vam to podari, pak skutecne budu prekvapeny. Prijemne.Poplopate: U RTX3060 je tech 8GB bohate dost. A bude ji bohate dost do doby, kdy tak karta skonci nekde v kanclstroji.

No jasně na computerbase jsou úplní pitomci. :)
A zkryplenou RTX3060 s 8 GB raději nevytahuj vůbec, protože to pak někdo podle toho vygoogli a začne shánět “3060 8GB” která je má navíc ješte o 1/3 pomalejší.

A, uz jsme u toho. Ani u te orezane verze to nelimituje VRAM, coz? ;o)A silu te neorezane verzi taky nedava ta VRAM.

Teď ti vůbec nerozumím. Jako fakt se hádáš o tom, když má chlap 10tis. Na novou kartu, že nemá mít zaboha víc než 8GB? Dnes?
Proč? Už se objevují hry co na 8GB kartě nejdou ani nastavit naplno nebo rovnou padají. Chceš se hádat rovnou i s těma hrama? Jako jí kecama nepřemluvíš, hra ti na tohle smolí :)

Zalezi jak na co, pro Diablo 4 je vykon 3060 ok, ale 8GB VRAM je minimum, jinak nejdou zapnout lepsi textury. Pod 12 GB vram bych uz dnes nic nekupoval(D4 umi vyuzit celych 12)..Samozrejme jde nastavit medium textury a pak to bezi i s 6..Je to podobny jak s RAM, taky vetsinou staci 16GB, Diablo potrebuje 24+ pro lepsi textury a idealne 32GB aby nevytvarel velkej pagefile.sys

A zkousel jste jak ty vetsi textury funguji na karte s timhle vykonem? Ale jinak ano, zapnout je muzete..Ohledne pouziti systemove RAM je treba autory D4 pochvalit. Konecne pochopili, k cemu je RAM dobra. Vetsina hernich vyvojaru to stale jeste nevi.

Ty textury nemaji moc vliv na vykon (zkouseno na 6700xt), jen na pamet, ostatni nastaveni ohledne stinu a efektu s fps zamava vic. On teda na prvni pohled neni ani videt moc vizualni rozdil mezi tema texturama Tak tak, jedna z mala her ktera konecne dokaze vyuzit vic jak 16GB..Proto bych dnes uz nesel pod 32GB..

Ono konktretne to 200% rozliseni textur docela velky vliv melo. A to i u karet s vyrazne vyssim vykonem. Bohuzel znatelne neblahy.Nicmene zatim bych z toho nic nevyvozoval. Jeste budou optimalizovat. Pak uvidime. Podobne jako s tou RAM by to byla jedna z opravdu nemnoha vyjimek, ktera HW timto zpusobem skutecne vyuzije.

Ten Resident nejde zapnout na 8GB kartě proč? Předpokládám blbá optimalizace že?
U RE engine…

Hrubý Výkon karty a to, kolik má VRAM spolu nějak nesouvisí. Že tohle řeším zrovna s tebou to se mi nechce věřit.

To nereste. Jen jsme si s Gorelordem vymenili par vet o necem, co jste zjevne nepobral. Neztracejte s tim cas a snazte se zapracovat na pochopeni mych predchozich prispevku.

dal bych tam i7 8xxx a new grafiku