Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nenastartuje

Zdravím, mám pro mě zatím nevyřešitelný problém a potřeboval bych pomoc od odborníka či někoho, kdo to taky řešil a vyřešil. Dnes mi dorazila grafická karta GTX 750 ti, přesněji Gigabyte pod označením produktu GV-N75TOC-2GI. Je to ta verze s dvěmi větráky (v tom si myslím, že by mohl být problém). PŘedtím jsem měl 9800 GTX+ a vše šlapalo v pořádku. Teď při zapnutí počítače na základní desce (GA-EP35-DS3) probliknou led diody, větráky ať na chladiči procesoru tak na graf. kartě se na chvíli roztočí a posléze vypnou, PC nenajede. Když vyndám grafiku, vše jede, jak má! Už jsem trochu problém zkoumal a snažil se vyřešit sám, ale jsem jen lehce pokročile zběhlý okolo hw, tak se nechci do něčeho hned pouštět bez jistoty řešení. Prý by to mohlo být díky nedostatečnému napájení ze staré PCI-express sběrnice, která je ve verzi PCI-e 1.1 a grafika vyžaduje 3.0, nicméně má být zpětně kompatibilní a i servisní podpora e-shopu na tyto dotazy při možné koupi graf. karty prohlásí, že karta bude funkční. Tahle grafika má přídavný 6 pin konektor pro napájení, samozřejmě ho mám zapojený. Zdroj mám značkový a silný Enermax MODU82+ 525W s kvalitními větvemi. Bios flashnutý na poslední dostupnou verzi pro desku. Např. tady jsem četl, že někdo řešil podobný problém s HD 7790 od asusu, kde grafika má také 2 větráky a vyřešila to výměna HD 7790 jiné značky s jedním větrákem (úplně dole "Vyřešeno...GK Asus HD7790 vyměněna za Sapphire HD7790..a vše funkční ;)" https://www.peugeot-club.com/topic/90488-graficka-kart... (vyreseno/?page=2 a taky https://graficke-karty.heureka.cz/asus- ... ka/272336/). I jinde na zahraničních fórech diskuze směřovala k názoru, že za to může nedostatečné napájení z té dané 12 V větve, a proto to nestartuje. Já bych ale rád nic neměnil, jelikož mi před chvílí karta přišla a rád bych ji zprovoznil. Zajímalo by mě, jestli nelze nějak upravit nastavení v biosu pro pci*express sběrnici, či jestli by nepomohlo něco vyndat (napŘ. přídavné větráčky v case), Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Není problém v tom, že základní deska nemá UEFI BIOS a karta ho vyžaduje?Jinak PCI-e 1.1 by měl dodávat 75W dohromady z 12V a 3.3V větvě. 750Ti i s 6 pinem má menší odběr než 9800 GTX+, takže by jí zdroj měl v klidu nakrmit.

Uefi tam ještě není http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2374892/gtx-75... . Poslední verze Biosu je F4 z r. 2009, tu jsem is tam flashnul. Tady ale píšou, že by to neměl být problém http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2374892/gtx-75...

Ahoj co tam chceš řešit ? vložíš kartu do PC a připojíš ke zdroji, toť vše,aktualizuj ovladače k desce a bios, když si to udělal bohužel,,,btw tvůj zdroj ji musí utáhnout i kdybys nechtěl, a bez zátěže ta grafika nebere prakticky nic,,Grafiku si zkoušel ? víš že je 100% funkční, ?rada: aktualizuj drivery, desky a bios a potom ho resetni, moc se v tom nevrtej,stejně tam nevyvrtáš nic ...

Hmm, tohle mi asi fakt moc nepomůže, když uź jsem to dávno udělal viz. prvni prispevek. A ja se ted nikam nedostanu, kdyz nemam zalozni grafiku do pci-e (nepropojim si monitor). Muzu jedine resetovat bios nejakym prepinacem na desce, ale musim se nejdriv nekam podivat na navod. Stejne to asi bude k nicemu...

Vadná grafika. ☻

na 100%? Nerad bych hned nekoho obvinoval z umyslneho prodeje nefunkcni karty.

Jedině vyzkoušet v jiném PC (třeba u kamaráda).

Budu moct vyzkoušet na 2 pc ale až v pondělí. Teď jsem četl, že to možná bude novou architekturou Maxwell a té staré MB se starým biosem, který není kompatibilní.

750ku jsem provozoval na desce Gigabyte EP45 DS3 bez UEFI s Core2 Q6600 bez problémů, tudíž je asi vadná.Můj o jakou se jedná desku nějak jsem to přehlédl?

o rad niz GA EP35 DS3 . Možná záleží i na konkrétním dodavateli (tedy vicemene výrobci chladičexd). Třeba jiná napr. od Msi s twin frozr by mi sla. Koukal jsem na youtube, ze hodne lidi pri testovani v hernich sestavach v kombinaci se starym socketem 775 vyuzivaji ji a beha to i ve hrach bez problemu. Samozrejme ale maji v popisu uvedeny lepsi desky, vetsina v te dobe vyssi tridy. Jestli je tam Uefi, nevim. A ty jsi vyuzival GTX 750 nebo 750 ti? A od jakeho "vyrobce"?

A zakladovka po vyndani grafiky od gigabytu funguje bez problemu, pc najede do systemu i s tehdejsi grafickou kartou 9800 GTX+