Nová gpu

Dobrý den asi před 2 dny jsem si koupil novou grafickou kartu asus ex-1050ti, ale mám VGA monitor tudiž jsem si koupil aktivní adaptér/redukci hdmi>vga, všechno šlapalo v pohodě, než jsem vyzkoušel hry a přijde mi že nemám takový výkon a tolik FPS kolik by to mělo zvládnout cpu mám i3-4130 zatím vše co bych k tomu napsal. Předem děkuji za všechny odpovědi a rady.

Odpovědi na otázku

A co takhle nějaká relevantní data? Třeba 3D mark, Unigine Valley,...... Nebo jen nějaký zabudovaný benchmark ve hře a porovnat to s ostatními. Na Youtube je plno nahrávek různých her s ukazatelem fps. Tak to porovnejte! Pocit nic neznamená.Zkusil jste nahrát nové ovladače? Instalaci vlastní a tam zaškrtnout čistou instalaci? Při výměně Nvidia za Nvidia to většinou není nutné, ale může to mít vliv.

na benchmarky jsem uplně zapomněl pardon tohle vše je poprvé, ale na jedno video jsem se přece jen podíval a týpek tam hraje BF1 s cpu i3-4150 což je o něco malinko lepší než ten můj a na high mu to běží v pohodě na 60+ fps

Kto ma ešte dnes LCD s VGA?