Nová GK

Dobrý den,zvažuji nákup nové GK. Aktuálně mám GB-R9-270. Přemýšlel jsem nad rx 570, ale jsou celkem nedostatkové zboží, takže mi do oka padla rx 560, ale nevím jestli si výkonově nějak polepším a zdali to bude znatelný a hlavně jestli se to vyplatí.PC využívám k občasnému hraní spíše starších titulů a nejnovější hra co jsem zatím byla Mafia III a nový AC origin. Dále sledování filmů aktuálně ve FHD, ale budu kupovat ještě novou TV, takže teď spíše ve 4K. Zbytek sestavy je CPU - AMD fx 8300 + CoolerMaster Hyper 103 - chci ještě vyměnit chladič a procesor nataktovat, takže jestli mi doporučíte nějaký lepší chlazení budu rád. Já osobně zatím přemýšlím nad nějakým AIO, celkem se poslední dobou jejich trh rozrostl co jsem koukal, ale nevím jak jsou na tom kvalitou a jestli se taková investice vyplatí... RAM - 16Gb 1333Mhz, Cl9, Kingston MB - MSI 970 GamingCase - Corsair spec 3, osazená celkem 5 větrákyNapájení - EVGA Power Supply 500W A pak disky SDD - Transcend SSD230S - 128GB - W10, a 1x2Tb seagate sv35, 1x3Tb seagate baracuda a 1x250gb WD blue. To WD mám v plánu ještě vyměnit za 3Tb seagate a udělat raid s druhým Seagate diskem kvůli záloze dat. Děkuji za vaše rady a postřehy. Budu rád za každou připomínku a radu.

Odpovědi na otázku

Takže asi nejlepší bude vytrvat a hold zaplatit za rx 570...

RX 560 nemá smysl. Kromě spotřeby si nijak nepomůžeš.Pokud to má mít smysl, kup něco lepšího. RX jsou dlouhodobě vyprodané, protože se na nich těží. Ony jsou dost probrané i ostatní karty nad 5000,-, takže výběr je dost tragický. Ale větší šanci máš sehnat GTX 1060 než RX 570/580.

O Gtx jsem vůbec nepřemýšlel... Nelibí se mi ta 3Gb verze... někde jsem četl, že nejsou moc výhodný...

Výhodné sú až 5 (áno, už aj tie sú) a 6 GB GTX 1060

Ta podivná 5GB verze je jen pro čínu nebo mi něco uniklo?

Píše se spousta věcí. Mrkni se na reálné testy a udělej si obrázek sám. 6GB verze 1060 je samozřejmě lepší, ale ani tak ne kvůli VRAM, ale hlavně díky plně odemčenému jádru. 3GB verze je cca o 10% osekaná, což odpovídá i rozdílu ve výkonu. Díky 3GB VRAM se nehodí na těžbu Etherea (vyžaduje 4GB+), takže o ni těžaři nemají zájem a je tak cenově zajímavější než RX nebo 6GB verze 1060. Ale ano, 3GB mezi 4GB grafikami vypadá blbě a podezřele. A najdou se scénáře, kde to poznat je. Při hraní ve FullHD to ale zase takový problém není a cena dostupnost ji dělají zajímavější než konkurenční RX.