Nová Gaming PC sestava

Ahoj, rozhodla jsem se postavit si nový počítač, ten starý už netahá dnešní hry.mám toto: http://www.czc.cz/7uq51a0mpsimj8g8svn8136c7... Schválíte mi to? Nechtěla bych se dostat nad 20 000Děkuji za pomoc----------------PS: Rozjede ta mašinka WatchDogs?

Odpovědi na otázku

"mám toto" ve smyslu, že tento PC bych chtěla

Seš ochotná dát do PC 20 litrů a dáš tam fx 6300 ? G3420 za patnáct kil ho v poměru cena/výkon strčí do kapsy ... Nejrozumnější bude vybrat vhodnou I5ku od Intelu a k němu asi od MSI R9 280 ...

Nemyslímhttp://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3420-... Myslela jsem na to a 6 Jader je podle mě na hry super

Vidíš že má 6 jader a myslíš si že je to hned super procesor na hry ? Já píšu že ho strčí do kapsy v poměru cena výkon .. FX 6300 je asi o 1000kč dražší a u toho testu co si mi poslala mají +- stejný výsledky a výkonem na jádro je haswell úplně někde jinde ... ok chceš to na hry tak se mrkni třeba sem - http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/20... G3420 strčí do kapsy všechny čtyřjádra od AMD a je asi na úrovni toho fx6300 a jestli chceš pc na hry tak je podle mě blbost kupovat visheru ...

Nepadla tu zmienka o taktovaní, ale ak by sa slečna trocha pohrala s BIOSom, ten výkon si poženie niekde inde.. G3420 nemá turbo, ani ho nepretakuješ.. Dávam za pravdu tvrdeniu, že v pomere cena / výkon je na tom G3420 lepšie, ale aj tak nekúpi zle..

O taktování se nezmínila jestli chce taktovat tak nemá cenu kupovat G3420 protože ta možnost je minimální .. z tohoto pohledu je lepší AMD

fisher je herni procesos, ale jinak dobre, dost lidi si to chvali. Intel neni lepsi.

To, že marketingové oddelenie AMD povie, že toto, je herný procesor, ešte neznamená, že jeho výkon v porovnaní so spomenutým inteláckym procesorom, o ktorom Intel nehovorí, že je herný.. Bude markantne lepší

Ve starších hrách a hrách jako je World of Tanks, které jednou na 1-2 jádra, dostane FX na prdeI vždy. V dobře optimalizovaných se Intelu vyrovná:http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/2... Ale pravda je, že pro ty staré hry má výkonu dost a i kdyby na tom běžely o 30% pomaleji, tak to nikdo nepozná (FPS 100 vs 70).Od Intelu za tu cenu má maximálně i3-4130, sestava bude úspornější, ve starých a blbých hrách bude lepší, v optimalizovaných zase horší.

Tady pisou, ze na tu vasi grafiku musim mit 750W zdroj

Není důležitý celkový výkon, ale výkon na +12V. Jsou zdroje, s nápisem 600W, které mají pro +12V jen 200W, ty to nedají. Ale jsou zdroje, které i přes nápis třeba 450W umí až 444W na +12V. Ty to dají s přehledem, protože ta sestava nebude žrát více než 300W.

A co jako? Vidím jen nějaké podivné porovníní, kde polovina údajů chybí.

Určite ti to postačí na drvivé množstvo hier v slušných detailoch. Áno, môžeme sa handrkovať o pár korún navyše alebo menej za iné diely, no zas tak markantný rozdiel to nebude. Je pravda, že pri kúpe G3420 by sa ušetrila takmer polovica ceny z FX6300, ale sám ho mám a občas by som jadrá navyše využil.. Kľudne by som to nechal, ako to je.

ja bych ten pc bral, procesos Fx6300 je dobry.

V sestavě žádný problém není. Snad jen, že RAM jde koupit levnější. To jestli AMD nebo Intel, je otázka na celodenní debatu. K R9 270X bohatě stačí i i3-4130.FX-6300 je ve většině případů ekvivalent k i3, v některých situacích porazí i5. Pravda je ale taková, že s i5 se do 20k včetně OS nevejdeš, aniž by nebylo nutné ojebat grafiku. A s FX-6300 + R9 270X si zahraješ více než s i5 + R7 260X.

A teď jsem si všiml grafiky. GTX 760 je s výkonem mezi R9 270X a R9 280. Ale stojí jako R9 280, proč nevzít rovnou ji?http://www.czc.cz/msi-r9-280-gaming-3g/1482... Tady je případně levnější, ale podobná deska:http://www.czc.cz/msi-970a-g46-amd-970/1023... A RAM:http://www.czc.cz/patriot-viper-3-red-low-p...

Presne tyhle me napadly, ale tahle grafika ma nvidii 760 cip

Teď tě nějak nechápu, je snad logické, že na GTX 760 je "nvidia 760 cip", ne? Pořádný test na R9 280 snad nikde není, tak alespoň tento, kde jsou R9 270X (4500,-), GTX 760 (6000,-) a R9 280X (7200,-):http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2... GTX 760 je těsně nad 270X, kdyby tam byla 280, je někde mezi 270X a 280X, tedy nad GTX 760.

Uz se take zamotavam ... jaka je tedy nejlepsi? :D

Tak si to přečti znova. R9 280.

Dekuju moc

Taky se mi to sikne

Vede hlavně při zapnutí vyhlazování a ve vyšším rozlišení, kdy se daleko více projeví širší sběrnice.

Dovolil jsem si lehce ti to modifikovat:http://www.czc.cz/59irthhfd6j8ha3bdbu2nvru6... Není třeba mít nižší herní výkon než je třeba. Stejně tak není důvod připlácet za MSI R9 280 Gaming, protože na její takty si to můžeš přetaktovat sama a hlavně Gaming se kupuje když se staví tiché PC. Těch 5 zalmaních chrochtáků co je ve skříni Z3 tiché PC vylučují, takže je zbytečný příplatek za TwinFrozr chladič.U zdroje jsem zvolil trochu vyšší kvalitu, když už na to je rozpočet, jinak pokud by jsi chtěla šetřit na zdroji, tak je lepší Eurocase ECO+85 500W nežli SS-500-ET (výkonnější, jedna větev, tišší, delší záruka)U pamětí bylo zbytečné připlácet 300Kč, naopak u disku je lepší volba 2TB, pokud se má jednat o systémový disk a není na SSD.U desky byl zbytečný příplatek za nic. Nepočítám, že půjdeš do divokého taktování CPU (kdyby ano, tak je nutnost 990FX).

Ještě bych zvážil DVD mechaniku - opravdu ji potřebuješ, nebo jsi si ji tam dala jen kvůli instalaci OS? Protože to je zcela zbytečné.Co se týče OS, na stávající herce máš co za Windows? Možná není nutné investovat do nového OS.

Tam dosluhuje XPčko :D :(

Njn, tak to je už opravdu starý.A ta DVD mechanika?

je pryč

?

mechanika

A kam odešla? Je pryč z košíku (což není) nebo je se odstěhovala do Humpolce za Hliníkem?

Tak já bych ti doporučil tu sestavu jako tam máš, možná jiná grafika, co tady píšou, procesor bych určitě koupil FX6300 6 jadrak, taky ho budu kupovat, na recenze, když se někde podíváš, tak nejlepší výkon/cena.FX 6300 ale můžes taktovat až na 4,1GHz myslím, nevím jak je to s intelem, ale já jsem ho nikdy neměl a popravdě ani o něho nestojím. Mám pc pod střechou, kde je v létě kolem 33 stupnů i více. Intel trpí na teplo jak prase. AMD se více zahřívá a taky má větší provozní teplotu, výrobci uváději až kolem 65 stupnů ale to je max, obvykle kolem 50,55 stupnů. Ale vždy jsou debaty zda AMD nebo intel. Je to na tobě.

No je expert se se vyznaj :D na100% tam dej intel i3 4150 výkonu se vyrovná tomu 6 jádraku a to s poloviční spotřebou navic sc 1150 bude i pro brodwell který bude na 12nm takže možnost upgr.