Nová elektronika pro HDD

Ahoj, stalo se že mi odešel zdroj a pevný disk s ním. Mám na něm ale celkem důležitá data. Rád bych to zase rozchodil.
Je to tento model ST3120814A, přesně stejná deska se ale shání těžko. Je možné tak dát jinou desku z 120GB modelu od seagate? Například jsem našel disk s ST3120213A Rozdíl je v tom že má 2MB vyrovnávací paměti. Nevím co ale značí ta poslední číslice.

Myslíte že by bylo možné tuto elektroniku použít?

Myslím že pokud použiji velice blízký model nemusím se obávat poškození hlaviček nebo motoru. A pokud disk nebude s novou elektronikou fungovat nemusí ani dojít k poškození dat.

Předem děkuji za všechny dobré rady

Odpovědi na otázku

Sežeň tutéž! Jinak pokusničení se meze nekladou.

Doska elektoroniky musi byt rovnaka. Nezavisi na pametiach ale na programe pre signalovy procesor, ktory je na tej dosticke.

Takže když seženu totožnou desku jen s odlišnou velikostí vyrovnávací paměti. Neměl by být problém.

Otázkou je jestli je to seriové číslo zárukou že deska bude osazena stejnými čipy.

Tak jsem se díval na web seagate a oba disky ST3120814A i ST3120213A jsou řazeny do totožného manuálu. Asi ho koupím a zkontroluju desky a čipy osobně.

Jak se chová ta odešlá elektronika? Pokud to zkratuje zdroj, tak bývají většinou odešlé transily. Jsou umístěny poblíž napájecího konektoru a slouží pouze jako ochrana proti přepětí. Je to něco podobného tomuto:
http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RE... ...
Tyto 2 transily (na 5V a 12V větvi) lze odstranit (nejsou nutné pro běžnou funkci) a zkusit zapnout HDD bez nich. Já mám u HDD Seagate, které zničil zdroj cca 40% úspěšnost s uvedeným postupem.

Přesně. Akorát mám špatné zkušenosti v tomto ohledu s WD. Nedávno jsem měl stejný problém. Transily byly OK, byl však spálený SMD odpor 1ohm zapojený v sérii s transilem! Takže transil to nezkratoval a HDD WD 640GB blue odešel..

Nejen že záleží na modelu ale dokonce na revizi a verzi firmeware.

Takže sežeňte pokud možno stejnou. Čím víc toho je jiných tím větší šance na zničení dat.