» Poradna » Notebooky

Notes - vadna grafika nebo display-jak zmensit rozliseni

ahoj. mám notebook acer aspire one d250. najednou po zapnutí se objevil ve spodní části šedivý pruh a a obraz je rozdvojeny a přepůlený tím pruhem a po pravé straně je jen černá neaktivní plocha. v biosu je obraz vidět, ikdyž takto zdeformovaný, ale jakmile naběhne systém, tak jo obrazovka černá jen s tím šedivím pruhem. primárně je nastaveno rozlišení 1024x768, ale v tomto rozlišení obraz prostě nejde. připojil jsem externí monitor a rozlišení se změnilo na 800x480 a obraz naskočil(ikdyž jen na funkční části obrazovky)po restartu se ale rozlišení vždy samo nastaví na 1024x768 a obraz opět nejde.1. Dá se nějak nastavit aby rozlišení v systému bylo třeba jen 800x600(480) aby obraz fungoval i po restartu?2. myslíte, že je problém v monitoru nebo v grafice?(na externím monitoru byl obraz v pořádku přes celou obrazovku.P.S. zkoušel jsem péct základní desku v troubě a přepastoval jsem chladič, ale problém přetrvává. zkoušel jsem i aktualizovat ovladač monitoru za upravený soubor *.inf, kam sem napsal do parametru max. rozlišení na 800x600, ale systém nechce tento soubor k aktualizaci původního ovladače použít, protože píše, že současný ovladač monitoru je aktuální. https://ibb.co/gtpdT8https://ibb.co/eP0wFohttps://ibb.co/cC8u1Thttps://ibb.co/n8pdT8

Odpovědi na otázku

Já nevím, ale v troubě peču něco jiného než desky plošných spojů se součástkami. Z toho zmateného popisu jsem se mnoho nedozvěděl, snad možná, že na externím monitoru to není. Podle obrázků to vypadá spíše na chybu panelu.Již staré CRT monitory komunikovaly se GK a systémem.

pár grafik i základních desek jsem už v troubě opravil. jde o obnovení špatných plošných spojů. zrychleně.: potřebuji aby system nenastavoval automaticky rozlišení 1024x768 ale nižší. prostě to nejde. po restartu je tam 1024x768 zpět a obraz prostě nejde na takto velké rozlišení

Vyhoď ten krám do popelnice.A kup si kvalitní model.

notebook používám jen jako diagnostiku k autu. lepší nepotřebuji.jinak tady máš moje číslo účtu. můžeš přispět. 1017137913/6100