» Poradna » Notebooky

Notebooky z Ebay

Dobrý den. Chystám se koupit 2 ks notebooků z Ebay (z Anglie v GBP). Bude mě to zřejmě stát 1000 GBP (s poštovným) + mám propojenou kartu u Fio s PayPalem, takže za převod to bude navíc kolem 800,-. Co byste mi, prosím vás, poradili, abych se nenechal okrást? Jde mi o notebooky, které jsou rok používané, mají ještě tovární záruku a zde v ČR jich za takovou cenu není (jen od soukromníků, kteří si za to berou neskutečný marže (přeprodejci, mající dodavatele třeba v Německu). Jak to, prosím vás, vidíte? Chci to koupit od firmy v UK, která se notebooky zabývá. Na Ebay bych, snad, měl mít nastaveno, aby mi převod dělala banka. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Co to je za notebooky?Over si na ceskem supportu zaruky dle vyrobniho cisla.Platba pres PayPal je bezpecna.

Ověřil jsem. Vypadá to v pořádku.

Ahoj, chystam se take na nakup notebooku z UK, take za zhruba 1000 GBP. Jake zpusoby platby doporucujete pro co nejnizsi poplatky za prevod apod.? Da se nejakym zpusobem dat nakup do ucetnictvi a snizit si tak dane? Predem dekuji

Placení paypalem by mělo být zdarma pokud to kupujete od krámu (asi jako když platíte kartou). Pokud je to soukromá osoba, tak jí jen posíláte peníze a je otázkou jaký způsob zvolíte, zda poplatek paypalu platíte vy, příjemce, nebo se dělíte. Poplatek se platí tehdy, když se peníze na PayPal dostanou skrze platební kartu, pokud máte prostředky již na vašem paypal účtu, mělo by být zdarma. Peníze na Paypal můžete převést i bankovním převodem a pokud se nepletu, paypal má k dispozici český účet, takže zdarma/pár kaček max.Do účetnictví si můžete dát jakýkoli prokazatelný náklad. Takže pokud dostanete UK fakturu, dáte si ji do účta, stejně jako můžete sepsat kupní smlouvu s prodávajícím a kupní smlouvu lze také uplatnit jako prokázání výdaje.

Pokud do účetnictví, tak by ještě faktura/smlouva měla být ideálně na firmu nebo na IČ podnikající osoby...

Mohli byste mi, prosím Vás, říct, jak je to s převodem banky? Když chci zaplatit přes kartu pomocí PP a Ebay mi celkovou částku i s poštovným sečte, např. 1 000 GBP, kolik budu platit včetně poplatku u Fio? Díval jsem se tady:https://www.fio.cz/akcie-investice/dalsi-slu... Když si tady dolů naklikám "prodat" 30tis.,- , ukáže mi to "Převodem získáte 1 014,52 GBP". Potřebuji 1 000 GBP. Je to tedy konečná částka? Děkuji

Záleží na kurzu, kterým se to bude přepočítávat. Jestli fio má nějaké další poplatky si zjisti u nich na pobočce nebo infolince. Každopádně nevím co řešíš, jestli se jedná o tak výhodnou koupi, tak i případných pár stovek na víc by snad neměl být žádný problém, v celkové sumě se bude jednat o zanedbatelný náklad.