» Poradna » Notebooky

Notebooky (thinkpady) z USA (Ebay)

Ahojte.Chtěl bych se zeptat, jak je to vlastně z pohledu daní/cla s koupí notebooků z Ebay nacházejících se v USA? Právě sháním 2 thinkpady T480/T490 a na Ebaye je to zatím nejpřijatelnější (s pohledu ceny: do 18 000,-) s dlouhou zárukou přímo u Lenova. Popř. poradili byste mi, kde by bylo tyto notebooky možné sehnat? Jaké máte zkušenosti s nakupováním těchto zařízení z USA? Díky.

Odpovědi na otázku

Clo na elektroniku neni, DPH samosebou. Tu zaruku si rozhodne over - ono to neni vzdycky tak jak se pise (viz. treba Samsung a jeho mezinarodni zaruka, ktera se proste nekona).U pouzivanym notesu bych je na dalku nekupovat, ale je to tvuj boj.

Upravil bych trochu to vyjádření o clu, že clo není na počítače. Na jinou elektroniku být může.

Na počítače není? Ale na komponenty asi bude. Kupoval jsem nedávno na Ebay z Austrálie nějaké vintage paměťové moduly, zaseklo se na celní poště v Praze, napsal jsem jim po pravdě že je to retro a napařili mi pěkné clo.

Jak píšu níže, zlo a peklo má podoby celní pošty na Praze 120 .. je potřeba se jim vyhnout jak to jen jde

jj, ale to by mi ještě nevadilo. Při tom posledním celním jednání mi spolu s těmi celními papíry přišel formulář pro vyplnění žádosti elektronické komunikace. Ale žádná registrace, nic. Pak jsem objednával ještě něco jiného a ne a ne to přijít. Už jsem volal na tu poštu jestli to tam nečeká, jestli jsem nenapsal špatně mail nebo tak...zaseklo se to jen v zemi odesílatele kvůli blbé koroně, už to přišlo, poslal to jako osobní balíček, ne obchodní, takže to přes tu poštu ani nešlo. Ale teď přemýšlím že tu elektronickou komunikaci zruším, ale jak? Žádná registrace, žádný účet nic, nemůžu si zkontrolovat údaje ani mail...jedině tam asi zavolat. Nebo pokusně něco objednat a čekat, třeba ten papír vůbec nezavedli do systému

Naprosto stejná zkušenost. osobně jsem po mnohaletém martyriu došel k následujícím závběrům1) Nemám problém s proclením - v tom případě nechat klidně poslat normálně, ať to řeší celníci na Praze 120 ale hlídat si zásilku (tracking nabízejí už i Číňani) a jakmile dorazí do ČR, osobně to jít na tu poštu vyřídit, na místě zaplatit a odnést. Jakákoliv jiná komunikace s nimi (poštou nebo elektronicky) je normální noční můra a vůbec nechápu, že v 21. století to takhle může fungovat. Nejen že nestíhají ale celková organizace je na H... rozbalí Vám balík a když pak u nich reklamujete např, poškozený monitor, nedoloží ani fotky z rozbalování jen Vám napíšou že oni to nepoškodili. Osobní zkušenost z cca přes 6ti lety.2) Vyhnout se výše uvedenému bodu a nechávat proclívat dopravce, pokud to jde. Naprosto hladký proces, spočítané a dopředu známé clo zaplatíte při převzetí a doručení zásilky přímo dopravci kartou před svými dveřmi. paráda.

Doporučuji se při komunikaci s celní poštou ptát po Luboši Müllerovi. Ten pán víc co dělá, a v 99% zná na dotaz konkrétní odpověď a ví, jak fungují jejich procesy. Což se o jiných zaměstnancích na Celní poště říct nedá. Kdykoliv jsem měl s nějakým balíkem problém, poptával jsem ho a do druhého dne to bylo vyřešené.

za každou zásilku zacvakáš 2 stovky paušál za vyclení plus 21% DPH (to se myslím počítá z celkové ceny zahrnující dopravné, což u US zásilek není málo).Fakt se ti to vyplatí?

Nehlede na jine rozlozeni klavesnice a pochopitelne jiny kabel do zasuvky (coz samozrejme neni velky problem).

Tak cesky mickeymouse kabel koupi za 50 korun. Zdroj je stejny - to asi neni treba resit. Klavesnice muze byt asi pruda, pokud potrebuje psat cesky a tam by vysla vymena asi draz...Za me je porad nejvetsi riziko kupovat ne zrovna levnou vec v neznamem stavu pres Atlantik. A spolehat se na eBay v reseni sporu bude jeste hodne velikej adrenalin. Z logiky veci, pokud bytostne resim, jestli dam 24000 z eBay nebo 30000 tady za repas, tak me asi bude pripadne ztrata tech 24000 dost bolet

Řesení sporu je pres Ebay naprosto v pohodě, peníze vráti Ebay. Vyzkoušeno při nedoručení NTB.

To je to poslední. Hlavně, aby nekupoval notebook z Francie nebo frankofonní části Kanady - to by mohl dostat AZERTY.

záleži jak zboží deklarujete. Koupě levných řad se asi z výše uvedeného důvodů nevyplatí, koupě plně vybavené řady (víc paměti, rychlejší procesor, větší disk) deklarované jako nejnižší konfigurace se naopak vyplatí velmi. Nechávám zásadně proclívat dopravce abych se vyhnul těm lemplům na Praze 120.

je uplně jasný že tenhle dotaz položil uživatel "Edna Televizní" / "ednatv" (případně další mutace) aby si tady pak na desítkách postů mohl honit triko jak je skvělej že umí očůrat celníky. Asi bude nahlášeno pro debilitu odpovídatele..

Já Vám Váš názor neberu - jen mi přijde, že jsem jediný, kdo tady s tím má praktickou zkušenost a snaží se tazateli poradit. Většina odpovědí je jen doměnek nebo citací nějakých pravidel, bez reálné zkušenosti. Ale když myslíte, HLAŠTE !!!

No nejsem si úplně jist, jestli veřejné navádění k daňovému podvodu je úplně ta ideální rada...

Jediné co riskujete je, že Vám při celním procesu doměří DPH dle svého uvážení a dle jejich pravidel a aktuálních cen. Žádný přestupek, žádný postih, nic takového neexistuje.

no nevím.. krácení daně je minimálně přestupek a postihy za to taky nějaký snad jsou ne ?

Promlčecí lhůta 10 let a za každý den úrok z dlužné částky 0,5 %.

OK, to je teorie... jak chcete zpětně dokázat ze v balíčku bylo něco jiného, když existuje jen ten jediný doklad co byl podkladem k procleni? znova zdůrazňují, pouzs pro osobní potřebu, do účetnictví bych tohle nedal :D

Ty jsi vůl. Finančně analytický útvar Ministerstva financí projde tvoje účty a spáruje si odchozí platby s tím, co jsi proclil. Ono fakt vypadá divně, když ti v roce 2015 odešlo přes PayPal 1200 USD a měsíc na to jsi platil clo za zboží v hodnotě 200 USD.A věř nebo ne, někde se ty peníze na volební program naší socialistické vlády vzít musí. Vzhledem k tomu, že už prohrabávají účty na Aukru, Sbazaru a Bazoši, tak je jen otázkou času, kdy začnou šmejdit v importech ze zahraničí. Bankovní tajemství už také dávno neplatí.

vláda s touto direktivou nemá nic společného, ustavením celní unie mezi sebou státy Evropské unie odstranily celní poplatky a dohodly se na společném celním sazebníku vůči dalším zemím. Clo se dále vybírá na vnějších hranicích Evropské unie a směřuje do společného rozpočtu EU.

Považuji se za občana Evropské unie československé národnosti. Stejně tak považuji EU za reinkarnaci Třetí říše a SSSR, což byly svého času socialistické velmoci, které tvrdým způsobem vybíraly daně.

V životě jsem neplatil něco na zahraničních eshopech z českého účtu, na to se mám moc rád... na to existují zahraniční účty, dost to v poslední době zjednodušil Revolut například... a vyhledávám, pokud je to možné kde se dá platit kryptoměnou, už to umožňují u mnohé velké shopy. Jasně že v případě extra potřeby to dohledat lze, jenomže reálně dost pochybuji že by do toho nějaký úřad šel kvůli osobní potřebě... už pár let se snažím exekučně vymoct dluh který má dlužník prokazatelně na účtě v EU mimo území ČR a je to boj s větrnými mlýny a už pomalu rezignuji ač nejde o malou částku.... to co říkáte je pro soukromé využití prostě úplně nereálné...

nehledě na to, že si fakt neumím představit, že by si někdo (finançák) vyžádal od všech bank i u nás v ČR kde mám účty, sledoval např ten PayPal a všechny zahraniční platby a pak zkoumal co z toho byl nákup zboží k proclení, ani si nejsem jist zda k tomu má pravomoc když osoba není v exekuci nebo dlužník státu... to je prostě fakt úplně nereálné, zvláště u lidí co cestují do zahraničí částo a často platí a nakupují někde venku...To aukro a bazoš chápu, to se páruje skvěle... z bazoše info za kolik jsi prodal a pokud přiznáš méně, už tě mají...

Ty jsi tak naivní... Například finančáky v celé EU už kontrolují údaje z Revolutu a požadují doplatky daně, pokud jsi náhodou/omylem platil kryptem z toho jejich ETF (vím o několika případech). Stejně tak všechny kyptoburzy, pokud nenakupuješ v Bitcoinmatu nebo nekupuješ úplný shitcoiny na pochybné burze, musí splňovat AML5 a KYC. Prověřování transakcí už nedělají lidé, ale stroje.Pokud dlužíš státu, bez ohledu na to, jestli je v právu, jsi prostě v pérdeli.