» Poradna » Notebooky

Notebook

Dobrý den, rozhodla jsem si koupit nový notebook ale moc se v tom nevyznám a proto bych prosila o doporučení někoho zkušeného. Cena notebooku by se měla pohybovat mezi 20 -25 tis. A když už si budu kupovat nový notebook, tak bych chtěla aby na něm bylo možné občas hrát hry jako například planet zoo s minimálními požadavky:Vyžaduje 64bitový procesor a operační systémOS: Windows 7 (SP1+)/8.1/10 64bitProcesor: Intel i5-2500 / AMD FX-6350Paměť: 8 GB RAMGrafická karta: NVIDIA GeForce GTX 770 (2GB) / AMD Radeon R9 270X (2GB)Pevný disk: 16 GB volného místaTak kdyby někdo o nějakém slušném notebooku věděl budu ráda za doporučení.

Odpovědi na otázku

počítáš s tím, že notebook použitelný na hry nebude žádná lehká tenoučká placka a nebude ani tichý?

To mi nevadí. Notebook nikam nenosím.

v tom pripade si kup desktop. Lacnejsi v pri danom vykone alebo vykonnejsi pri danej cene.

V tom případě se též zeptám, proč chceš mermomocí notebook a proč to nemůže být desktop. Má to (obzvláště na hry) mnoho výhod:1) více výkonu za stejné peníze, možnost postupně upgradovat = vylepšovat, dokoupit další disk, když potřebuješ místo na hry / filmy apod.2) větší displej (monitor) je příjemnější na práci, hraní i filmy3) když u desktopu vyleješ něco do klávesnice, koupíš za pár šupů novou, kdežto notebook je leckdy na vyhození4) desktopová klávesnice i myš je lepší na práci - neničíš si tolik zápěstí ap.