» Poradna » Notebooky

Notebook

Zdravím mám takový dotaz mě se rozbil notebook a všechny soubory zůstaly na interním disku tak se chci zeptat jestli nevíte někdo jak je vytáhnout z disku díky

Odpovědi na otázku

Vyndáš disk a zapojíš ho do jiného počítače.

Prilis malo info.Obecne - disk ven, pripojit v jinem PC a data pretahnout.Neni zac.Pa.

Úložiště:1. eMMC - bez šance2. SATA - přes druhý comp nebo externí USB rámeček3. M.2 - přes kartu do compu, už se objevují i externí USB rámečky

Malá poznámka. Externí boxy M.2 SATA jsou tu už pár let: https://www.czc.cz/pevne-disky-boxy-m-2/prod... a už se objevují i pro NVMe M.2.Dá se to potom použít jako přerostlejší USB flash disk, sice méně praktický (rozměr, kablík), ale provozně někde jinde.

zjednodušeně řečeno - je-li disk vyjímatelný (tj. nejde o eMMC na desce) tak jde vymontovat a přes příslušnou redukci připojit k jinému PC a dostat se k datům. Akorát jestli třeba shořela deska, tak to mohlo poškodit i disk...