» Poradna » Notebooky

Notebook

Dobré odpoledne všem.Prosím potřeboval bych poradit při koupi notebooku.Notebook by byl pro absolutní začátečnici na PC.Používal by se jen na občasné procházení internetu,občasné psaní emailu,minimálně youtube a hlavně na psaní textů-to je vše na co by se tento notebook používal.Žádné aplikace krom office 4.1.2.Jedná se o tento model https://www.alza.cz/acer-aspire-es13-pearl-wh... Všem mnohokrát děkuji za reakce a přeji pokud možno klidný zbytek dne.Láda

Odpovědi na otázku

přiznám se že moc nevím co chceš poradit - stroj už máš vybraný, nejspíše tušíš že toto by ti tu asi nikdo nedoporučil, nicméně pokud se pohybuješ v této cenové hladině tak si nic normálního stejně nepořídíš. Takže opravdu nevím co od poradny očekáváš...

Díky za reakci-jde mi také o to že má jen 2Gb ram a jestli by byl vůbec s touto ram použitelný.Děkuji.

Na ty deklarovane ucely urcite ano. V tom nebude problem.

S 32 GB eMMC už len pri ugprade z 586 na vyšší build sa mu zaplní disk. Pod NB s N2940, 4 GB RAM a 500 GB HDD by som nešiel (nech sa do toho sá uložiť aj zopár HD filmov)

Použiteľný ano, ale nebral by som ho. Spustíš chrome s viac záložkami a zadýcha sa. HD filmov tam veľa nedáš a W10 sa každých pár mesiacov upgrade-uje a vtedy sa necháva záloha adresára windows, čo vezme pár GB. Som zvedavý či to MMC je aspoň svižné. Ale pod 500 GB radšej nie (aj keď 5400 RPM disky sú asi pomalšie ako eMMC)

"Hlavne na psani textu" je takhle mrnavy laptop krajne neprakticky, dokud nepripojite normalni externi klavesnici.Jinak by byl asi OK, pokud Vam staci ten 32GB disk s minimem volneho mista..

Na psani textu pouzivam i staricke sony vaio p a staci to, ale je pravda, ze to neni zrovna dvakrat pohodlne

Pro úplný začátek s notebookem můžeš dané paní koupit levný repas s Core i5 (Dell Latitude, Lenovo ThinkPad) s rozhodně pevnější konstrukcí a klávesnicí než tvůj vybraný Acer.Jenom si dát pozor na rozložení klávesnice, které bývá buď německé nebo anglické. Např. Gigacomputer nabízí i fotografie jednotlivých repasů.U dnešních levnějších netbooků a notebooků velice snadno poškodíš panty displeje a při častějším přenášení i plasty. U repasů (podnikových notebooků stavěných na časté přenášení - i do terénu) tento problém jen tak snadno nenastane.

Nó tak díky za reakce,přiznám se že na repasu https://nahraj.to/1uHvuž přes měsíc cvičíme.Ta bytelná klávesnice je pro tyto účely moc dobrá ale já bych moc chtěl aby mladá měla něco málo modernějšího,jinak ona je s tím repasem spokojená a zvládá i anglickou klávesnici.To je ta její skromnost jak je zvyklá od mala-ta by měla radši repas než notebook za 30 000K.Zatím zvládla napsat jednu krátkou pohádku.Všem děkuji za reakce a mějte se fajn!!!Láda

Noo repasi sú aj modernejšie http://www.lacne-notebooky-pc.sk/notebooky/core-i5/znackov... [3] nejde tu o to že ušetriť ale o to že výkon je úplne inde ako nový za rovnakú cenu :3 Ak aj tak nový tak https://m.alza.sk/hp-255-g4-d2749788.htm

13ka displej je malý a na klávesnici se bude blbě psát. Windows v kombinaci s přeznačeným procesorem Atom a 2GB RAM nebudou asi nic moc... Osobně bych bral radši 15.6ku a jestli těmi "office 4.1.2" myslíš Open/Libre Office, tak se obejdeš bez Windows, takže to může jet rychleji...

Ale pri 32 GB čo tam dá? OS a max 5 HD filmov. Nevieš ako je to s rýchlosťami eMMC?

Tak řekněme, že nebýt tam Windows, tak dám Lubuntu a s rozumným výběrem app mi zbyde tak 15-20 GB. S ohledem na 13ku displej 1366x768 bych se na HD filmy vykašlal a pouštěl na tom DVD ripy - na té velikosti je to skoro jedno...Doufám, že se eMMC zlepšilo od dob Eee 901

Náhodne som pozrel testy 32 GB eMMC a že vraj nad 1 MB/s (4K), 7200 RPM HDD 0,3/0,8 MB/s, tak eMMC je o čosi lepší. Ale výkon pseudoCPU nenafúkneš ani v Puppy. 768p je na HD film málo?

Windows tam budou na 100%,žádné filmy atd.ale mám obavu aby ten 32 GB disk nezahltily aktualizace.

Toto není použitelné ani na krájení ovoce, natož na nějaké začátky s PC.Jestli nechceš dotyčnou odradit, tak se tomu vyhni obloukem.