» Poradna » Notebooky

Notebook

Ahoj všem,chci si koupit notebook a rozhoduji se mezi GP62 6QF Leopard Pro a GP62 2QL. Co byste mi doporučily? Notebook bude sloužit ke studiu, internet občas střih videa a hry. U her nemusím mít full detaily, stačí mi střední detaily.p.s. narazil jsem ještě na rozdíly mezi paměti grafických karet GDDR3 a GDDR5. Jsou v tmom moc velké rozdily?Děkuji za rady. Petr

Odpovědi na otázku

Určitě GP62 6QF, má GTX 960m proti GTX950m v GP62 2QL, rozdíl přehledně třeba tady http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-960M-vs-...

Ptáš se pouze žen, já mohu doporučit aby ses vrátil do školy a místo hraní her se naučil pořádně náš rodný jazyk . Tedy za předpokladu, že jsi se opravdu sám chtěl zeptat pouze ženského publika.

Český jazyk bude zřejmě také studovat, takže se snad časem doučí jak co psát

Hlavně aby měl pěknou barvu.

Mezi GDDR3 a GDDR5 je dost zásadní rozdíl. GDDR3 se dávají na osekané nevýkonné grafiky z jednoho prostého důvodu - jsou levné a za stejnou cenu se tak může machrovat větší kapacitou. Poslední zbytky výkonu spolehlivě zabíjí díky podstatně nižší datové propustnosti.Grafiky v notebooku jsou vždy osekané a pojmenované tak, aby budily dojem něčeho lepšího. Takže pokud nemají GDDR5, je to opravdu odpad. GTX 960M je krásná ukázka notebookového čarování s názvy. Vyvolává dojem slušné grafiky, srovnatelné s desktopovou GTX 960 (grafika na jen trochu omezené hraní ve FullHD). Jenže GTX 960M má s GTX 960 společnou jen část názvu. Má úplně jiné jádro:GTX 960 = GM206 1024:64:32GTX 960M = GM107 640:40:16GTX 750 Ti = GM107 640:40:16V reálu to "M" navíc vypadá takto:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-960-vs... http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti... A i ta GTX 750 Ti má GDDR5. Pokud se na ní přilepí GDDR3 (+se jí oseká jádro), prodává se to jako OEM chuťovka pod názvem GTX 745 a má to cca 50% výkonu GTX 750 Ti.Ve zkratce - chceš jen GDDR5 a u GTX 960M ti stačí bohatě 2GB. Vždy je lepší 2GB GDDR5 než bambilion GB GDDR3. Když už koukáš po ntb na hry (což je kravina), tak si ho alespoň nenech úplně zabít pomalou pamětí na grafice. Bohatě stačí, že ty grafiky jsou ojebané i s GDDR5.